Jesteś na wakacjach w Trójmieście lub w okolicy? Polecam odwiedzić wspaniały basen dla rodzin z dziećmi. Aquapark Reda to jednak nie tylko długie godziny spędzone na baraszkowaniu w wodzie. To centrum rozrywki dla całej rodziny. W Aquaparku w Redzie odwiedź klockolandię, papugarnię, rozkoszuj się pyszna kawą i lodami oraz zrób pamiątkowe zakupy- wszystko w 1 budynku!

basen Gdynia Trójmiasto

Na wakacjach bywają momenty, że dzieci zaczynają się nudzić, zwłąszcza w sytuacji, kiedy miejsce w którym jesteśmy, odwiedzamy drugi raz z rzędu i praktycznie znamy już każdy zakątek (wpis – Atrakcje na Helu). Wycieczkę  do Aquaparku Reda zaplanowaliśmy, kiedy okazało się, że przez trzy dni będzie padać deszcz. Papugarnia, klockolandia i basen w 1 kompleksie, a po godzinach szalonej zabawy –  kawka i lody ….

AQUAPARK REDA

Będąc drugi raz na wczasach na moim ukochanym półwyspie Helskim (wpis z kadrami z Helu) wybrałam się z 2 starszych dzieci do Redy do Auaparku. Po pierwsze zaplanowaliśmy przygodę – przejazd pociągiem. Nela po raz pierwszy, Borys po raz drugi w życiu. W dodatku jak się okazało, czekały na nas udogodnienia w regionalnych przewozach na kartę dużej rodziny o której Wam już wcześniej  pisałam / karta dużej rodziny, zniżki które pozwoliły mi zaoszczędzić trochę grosza /.

Aquacentrum w Redzie

Przeszliśmy spacerkiem przez Redę. I oczom naszym ukazał się wielki budynek – Aquacentrum w Redzie. W dniu kiedy my tam przybyliśmy były całe tabuny wczasowiczów z uwagi na deszczowy nastój Trójmiasta, Helu i okolic. Jednak z reką na sercu mówię – warto było! Dzień cały jak za pstryknięciem palca nam minął. POzostały wspomnienia i obietnica – wrócimy do Aquaparku Reda po raz kolejny!

aquapark Reda, basen z rekinami,  klockolandia,  papugarnia

Zaraz przy wejściu do Aquacentrum w Redzie po prawej  stronie mamy punkt informacyjny – co gdzie i którędy. Sympatyczne dziewczyny informują o konieczności pobrania numerku na basen, bo od tego chcieliśmy rozpocząć. Okazało się, że kolejka jest minimum godzinna do wejścia. Popędziliśmy poorozkoszować się widokiem akwarium.

Aquapark Reda basen Gdynia Trójmiasto

 

przyjrzyjcie się tunelowi w środku – o tym poniżej 🙂basen Gdynia Trójmiasto - Aquacentrum Reda - Aquapark niedaleko Trójmiasta

BASEN Z PRAWDZIWYMI REKINAMI!Aquapark Reda  - basen niedaleko Helu, Jastarni, Kuźnicy, Gdyni, Gdańska

Aquapark Reda – atrakcje dla dzieci

KLOCKOLANDIA

na 2 piętrze Aquacentrum znajduje się klockolandia. Raj klocków Lego.  Dzieci o wzroście poniżej 100 cm za darmo ! Więc 2 x 15 zł  jak dla naszej trójki. Godzinka w fajnym miejscu. Dla młodszych i starszych nie lada gratka. I klubokawiarnia z aromatyczną kawką. Co prawda dopiero w fazie rozwoju ale mi już teraz przypadła do gustu. Na uwagę zasługują również toalety. Duży plus bo przystosowane dla najmłodszych.atrakce dla dzieci nad polskim morzematrakcje dla dzieci Gdańsk Gdynia Sopot Hel

Aqapark Basen Reda wystawa klockolandiaKlockolandia Reda Trójmiasto Aquapark Centrum Rozrywki dla Dziecico robić kiedy pada deszcz nad polskim morzem Trójmiasto Gdynia Sopot GdańskGdynia atrakcje dla dzieciTrójmiasto atrakcje dla dzieci

Trójmiasto dla dzieci

Reda atrakcje dla dzieci Trójmiasto klockolandia Aquapark

Aquapark Reda – basen z rekinami 

Na samym basenie – Aquapark Reda jest co prawda zazwyczaj dużo ludzi, ale wszystko zorganizowane mądrze, tak, że nikt nikomu po piętach nie deptał. Szafeczkę rodzinną dostaliśmy tak, ze bez problemu nasze wszystkie tabołki się zmieściły.

To co nam najbardziej się w aquaparku w Redzie podobało:

  1. – rzeka – na pontonach – wybraliśmy podwójny dla naszej trójki i w zupełności nam wystarczył
  2. – statek piracki dla dzieci, z głębokością wody 30 cm, z tryskającym wodą wielorybem, 7 zjeżdżalni, armatki wodne, raj dla maluchów
  3. – zjazd z rekinami – shark slide – dzieci mnie namówiły, zwłaszcza Boryś. Strach w oczach ale za to jaki strach ! czarno-biały z efektem jakby 3D. wspaniały. / na pojedynczym pontonie się zmieściliśmy / ja + Nela 3 l i Borys 6 l  bez problemu /- zerknijcie na filmik na efekty z wewnątrz
  4. – jacuzzi z wulkanem
  5. – oraz dla mnie – wielka głębia 2.2 m z widokiem na akwarium – niewielki basen usytuowany na uboczu

basen trójmiasto gdańsk gdynia sopot hel atrakcje dla dzieci brodzik

Basen w Trójmieście Gdynia Gdańsk Aquapark Reda

Basen w Trójmieście Gdynia Gdańsk Aquapark Reda atrakcje dla dzieci

Aquapark w Redzie ponadto ma do wyboru szereg atrakcji – kilka zjeżdżalni dla dorosłych, basen pływacki, basen rekreacyjny z kaskadami wody, wielkim wiadrem wody na głowę, z ośmiornicą na środku i kaskadami wody, a pośrodku zamek z okienkami z widokiem na drugą część basenu, bardzo dużo leżaków i miejsc na wypoczynek, kawiarnia, toalety przy szatni i wewnątrz strefy basenowej, prysznice, wiele suszarek do włosów, co jest dużym plusem.

Papugarnia – Aquapark Reda

Nigdy nie przepadałam za ptakami. Sa piękne, barwne, bardzo ciekawe, oby… były z daleka ode mnie 🙂  Jednak coś mnie podkusiło, a raczej „ktoś” 😎 Kupiliśmy smakołyki dla ptaszków.  Boryś nasz bohater nieśmiało jedną z papużek podkarmiał. Dla tych co lubią ptaki – świetna zabawa i przyjemnie spędzony czas.

Basen w Trójmieście Gdynia Gdańsk Aquapark Reda atrakcje dla dzieci

Trójmiasto atrakcje dla dzieci Papugarnia

Papugarnia Reda godziny otwarcia

Papugarnia Trójmiasto Gdynia Gdańsk

Odpoczynek w Aquaparku

Trafiliśmy do klimatycznej kawiarni „młynek i kawa”. Smaczne jedzenie, lody, różne gatunki kaw.

Aquapark Reda gdzie można wypić kawę i pójść na lody

sklepik z pamiątkami

Zaraz za kawiarnią mieści się sklepik z tematycznymi pamiątkami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

pamiątki znad morza


Aquapark Reda to jeden budynek z dużą ilością atrakcji dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zarezerwujcie cały dzień, bo rozrywka i wrażenia gwarantowane.