Pachnąca domowa playdoh w dodatku brokatowa, za 6 zł !!!! Możemy ją sami wyczarować w warunkach domowych.

pachnąca domowa playdoh

Zauważam u siebie od czasu do czasu / choć rzadko/ przebłyski fenomenalnego geniuszu 🙂 A tak serio mówiąc, eksperymentowałam w ostatnich tygodniach z różnego rodzajami ciastolinami, plastelinami i piaskiem kinetycznym, po tym, jak zostałam w markecie naciągnięta przez Nelę na zakup plasteliny za 26 zł. Nie chodzi tu o fakt, wydania kolejnych pieniędzy dla dzieci, ale złą jakość produktu. Po 2 minutach zabawy, ręce Neli i Oli upaprane i pofarbowane dziwną mazistą substancją. Dłonie szorowane nawet gąbką i szczoteczką pozostają niekoniecznie czyste 🙁 Na domiar „szczęścia” zakupiłam ów cudowny produkt, na podróż znad morza, do samochodu, co by się dzieciom nie nudziło. ZGROZA.

Postanowiłam NIGDY / do następnej wizyty z córkami w markecie 😉 / tego typu już nic nie kupować. Poszperałam w internecie, wypróbowałam różnych kombinacji i stworzyłam dzieło na miarę PACHNĄCEJ DOMOWEJ PLAYDOH ! Przy czym, postanowiłam ją przetestować, jak zachowuje się w różnych odstępach czasowych. Po każdej zabawie domową playdoh, chowałam do ciemnego pudełeczka i stawiałam na półce.

Aktualnie minęły ponad 2 tygodnie, odkąd zrobiłam pachnącą domową playdoh. W dniu dzisiejszym jej stan jest taki sam, jak w momencie jej wykonania. Dlatego spieszę „opatentować” moją playdoh 😉

najlepsza playdoh pachnąca brokatowa

brokatowa playdoh zapachowa domowy sposób na zrobienie DIY

Co więcej, w niczym nie ustepuje, pod względem jakości oryginalnej playdoh. Jej konsystencja jest taka sama. Delikatna, mięsista, leciutko rozciągliwa.

3 PLUSY PACHNĄCEJ DOMOWEJ PLAYDOH :

  • CENA
  • ZAPACH
  • BROKAT !

a dodam, że brokat kusi nie tylko dziewczynki 🙂 Borys z przyjemnością dosypywał proszek brokatowy i zachwycał się, jak powstaje nasza ciastolina playdoh.

Zachęcam Was do wyczarowania własnej !


PACHNĄCA DOMOWA PLAYDOH

– BROKATOWA CIASTOLINA Z GALARETKI

SKŁADNIKI:

  • 1 opakowanie galaretki spożywczej / np. brzoskwiniowa – pięknie pachnie /
  • 1 szklanka mąki pszennej lub ziemniaczanej / nie ma znaczenia – wypróbowałam obydwie /
  • 1 łyżka soli
  • 1 łyżka oleju
  • brokat / fiolki z brokatowym piaskiem są dostępne w sklepach papierniczych i w większych marketach, cena 2-3 zł  /
  • barwnik spożywczy / fajnie się sprawdza dr.oetker, najpopularniejszy – w żelu, dostępny w każdym sklepie, cena około 4 zł /
  • 1/3 szklanki wrzątku

WYKONANIE DOMOWEJ PLAYDOH:

Proszek – galaretkę mieszamy z mąką i solą. Zalewamy wrzątkiem. Podczas mieszania dodajemy łyżkę oleju, kilka kropel barwnika /w zależności jaki efekt chcemy uzyskać/ i brokat. Początkowo możemy mieszać łyżką, jednak polecam ręką. Łączenie składników trwa dłuższą chwilę. Ewentualnie można podsypać jeszcze mąką i dodać kilka kropel oleju. Konsystencja powinna być identyczna do oryginalnego playdoh. Polecam przechowywanie w pudełku izolującym światło dzienne. / świetnie sprawdzają się ciemne, plastikowe, pionowe kubki po lodach Grycan lub Braciach Koral /

jak zrobić plastelinę DIY

jak zrobić ciastolinę w domu pachnąca brokatowa play-doh

ciastolina przepis jak playdoh z galaretki przepis

Gwarantuję, że dobrze wymieszane produkty to  brokatowa, pachnąca domowa playdoh, która będzie Wam służyć przez wiele dni.