czy marzenia się spełniają

czy marzenia się spełniają

czy marzenia się spełniają wielu zadaje pytanie. I nie ma jednej odpowiedzi, takiej prostej. Tak lub Nie. Życie jest zbyt długie, zbyt wiele dróg i ścieżynek posiada aby można tak po prostu, jednym słowem skwitować.

wiele osób ma przyziemne pragnienia. Nowy laptop, nowa pralka, nowa lodówka, nowy samochód, nowa kiecka, nowa karta kredytowa bo stara się już wyczerpała, a nijak spłacać jej się na tą chwile nie da. Ot takie must have przyziemnie. Materialistyczne. I są one fajne i są one potrzebne. Bo fajnie jak coś nam się podoba, takie marzenia do załatwienia. Pokombinować, popracować i są. Po prostu.

marzenia o dziecku, marzenia o zdrowiu, o dobru rodzinnym, o szczęściu, o wychodzeniu z nałogu już tak proste nie są. Z naszej głębi wychodzą. czy marzenia się spełniają tego typu. Nie wiem, ale …

ale zaświadczam Wam, ze czasem tak. Jak tak mocno czegoś pragniemy, jak marzymy, jak z całych sił, tak bardzo bardzo…to bywa, że ten ktoś kto nad nami czuwa nam sprzyjać będzie. Taki anioł stróż. A wierzę, że każdy ma takiego. Być może to przodek, być może ktoś obcy. A może to wiara, że się coś ziści, że ma szanse ujrzeć światło dzienne, sprawia, że nagle się udaje. Marzenie się spełnia.

uważam się za szczęściarę. Mam fajną rodzinę, zdrowe dzieci / nie liczę drobnych potknięć zdrowotnych bo poradzimy sobie / dom mimo że na kredyt ale stoi. I dopóki nie tylko światło będzie w lodówce, to dobrze nam razem. I rodziców kochającym i dalszych i bliższych krewnych. I przyjaciół takich co to nic do nich nie muszę, którzy wesprą w gorszym dniu. A że samochód nie prosto z salonu, że z wodą tą ze studni jest problem, że muszę z synem do logopedy i nadal niestety problem z uszkami, że jak moje córki będą w moim wieku ja już po 70tce będę, jakoś mnie nie rusza. Może trochę wzrusza, nie, żebym się nie przejmowała. Ale to jest życie. To nie sfera marzeń tych wzniosłych od których szczęście i życie zależy. Bo z tym się uporami, trzeba tylko czasu.

nie przejmuję się drobiazgami.

i od kiedy to sobie powtarzam jest łatwiej. Jest przyjemniej. I jest łatwiej.

ktoś gdzieś kiedyś powiedział, że aby być spełnionym trzeba się znaleźć w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. To prawda. Doświadczyłam sama. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i kiedy wyjść z domu, podświadomie. I nie narzekam, mimo, że polką jestem a jak wiadomo mamy trudne charaktery. Nie jestem też po amerykańsku nad wyraz happy. Jestem normalna. Znam cienie i porażki. Ale dostrzec tez wiem kiedy coś ważnego trzeba. Bo zniknie, zgubi się gdzieś w czeluściach naszego jestestwa. Jak to powiedziała niedawno zmarła aktorka w wieku 102 lat, Danuta Szaflarska:

„ niczego specjalnego nie robię. Po prostu kocham życie we wszystkich jego odcieniach. Życie jest cudem. Zawsze”

tylko musimy w to wierzyć. Bardzo mocno. Prawdziwie.

i nie spoglądać w rubrykę, bo kolejne mądre słowa Pani Danuty Wam przytoczę, które do serca mi się wkradły i w myślach zapadły na zawsze:

„najtrudniejsze dla kobiety jest, gdy kończy 30 lat. Potem to już tylko zabawa ! 50, 70, 90…”

więc ja się bawię od lat kilku.

czy marzenia się spełniają

oczywiście


moje spełniło się

magnesy na lodówkę

czy marzenia się spełniają

foto magnesy – abym zawsze całą czwórkę miała na oku. Udekorowałam nimi lodówkę. Ładnie wykonane, naprawdę tanie! a przesyłka błyskawiczna. Dla zainteresowanych – podaje link gdzie można  zamówić fotomagnesy-  / bardzo prosta obróbka zdjęć bezpośrednio na stronie producenta, co dla mnie jest na plus, że nie musiałam pobierać kolejnej aplikacji / – www.fotobum.pl

fajny pomysł na obdarowanie bliskich z dowolnej okazji, od święta lub tak po prostu. I cos Wam jeszcze podpowiem. Aktualnie trwa promocja na fotonaklejki np takie na zabawki, na nasz brulion, na kalendarz, na laptop, na telefon – 2 x węcej za tą sama cenę – www.fotobum.pl

dodatkowo dla fanów fb lub Ig – https://www.facebook.com/FOTOBUMpl /  https://www.instagram.com/fotoinspiracje_fotobum/
9 thoughts on “czy marzenia się spełniają

 1. pięknie napisane i tyle w tym prawdy. ja jetem w trakcie realizacji swoich marzeńi tak bardzo się cieszę, każdy dzień przynosi
  nowe zmiany

 2. Marzenia się spełniają – ale nie
  same, bo często musimy im w tym po
  prostu pomóc 🙂 Cieszę się, że
  spełniłaś własne – i oby kolejne
  również doczekały się realizacji 🙂

  A magnesy od Fotobum też mamy – i już
  zamówiliśmy kolejne zestawy, żeby
  obdarować nimi Bąblowych dziadków 🙂

 3. Świetny wpis. Ja wychodzę że nie ma marzeń
  tylko rzeczy do zrealizowania gdyż nie ma
  rzeczy niemożliwych !! A z foto magnesami
  pierwszy raz się spotkałem i powiem ci szczerze,
  że chyba się na nie skusze.

  Przepraszam, że mówię na „ty” pomimo różnicy
  wieku ale chyba będzie mi wybaczone 🙂

  Pozdrawiam
  Zazuul.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *