1 września już za nami, wyprawka szkolna i zakupy do przedszkola z pewnością już macie za sobą. Teraz czas na podjęcie kolejnych decyzji. Jedną z nich jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej dla dzieckaCzy warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka? Czy ma to w ogóle sens? Przeanalizujmy wszystkie Za i Przeciw. 

czy warto kupić polisę ubezpieczeniową dla dziecka - która polisa ubezpieczeniowa NNW jest najlepsza dla dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym

Jedno z pytań, na które musimy odpowiedzieć sobie po rozpoczęciu roku szkolnego, to:

Czy warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka?

95% zapytanych rodziców przez wychowawcę w przedszkolu lub szkole: czy opłacą składkę na ubezpieczenie dziecka – odpowiada beznamiętnie: taaak taaak… bo jakżeby inaczej… co mam zrobić… trzeba to trzeba… wszyscy płacą to ja też...

A czy którykolwiek z tych rodziców:

  • ma wiedzę, gdzie trafiają jego pieniądze – do którego towarzystwa ubezpieczeniowego?
  • jaki jest zakres ubezpieczenia?
  • czego może oczekiwać w razie wykupienia polisy dla dziecka?
  • gdzie w razie potrzeby ma się zgłosić?

I tu rodzi się konsternacja i myśl, no cóż, dowiem się jak będzie potrzeba.

A w kolejnym roku szkolnym… otwierasz portfel, podajesz  pieniążki bo jak trza to trza  i …. UPS! I did it again! Znowu nic nie wiem za co zapłaciłam!

Tak sobie gdybam, że pal licho skład ciasteczka, które kupuje raz na miesiąc, aby uciszyć burczenie brzucha w sytuacji awaryjnej. Jednak już zakup polisy NNW dla mojego skarba powinno mnie bardziej obchodzić! Powinnam przecież wiedzieć, do którego towarzystwa wpłacam pieniążki, jaki jest zakres polisy, do kogo skierować się w razie wypłaty odszkodowania.

Dlatego ja od kilku już lat kupuje polisę dla dziecka indywidualnie i w takim zakresie jaki mi osobiście odpowiada. Jeżeli drżę na myśl o boreliozie lub moje dziecko nosi aparat słuchowy lub okulary, to dążę do znalezienia takiej polisy ubezpieczeniowej, która zapewni mojemu dziecku bezpieczeństwo w tym zakresie i  w razie potrzeby wypłaci odszkodowanie.

Po co mi polisa ubezpieczeniowa dla dziecka?

Rozważmy – czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka. Ja jestem optymistką, czasem aż nad wyraz. Wierzę, że nigdy nie skorzystam z odszkodowania, które zapewnia mi polisa ubezpieczeniowa dla dziecka. Jednak, jak mówi mądre przysłowie, powtarzane przez moją ukochaną ś.p. babcię: przezornego Pan Bóg strzeże! A ja zawsze się słuchałam i słucham Jej rad! Skoro mówiła: dodaj kilka kropli oleju do ciasta na pierogi – ja dodaję, smaż pączki tak, aby się do Ciebie uśmiechały – to ja dążę to tego, a skoro powtarzała mi o tej przezorności … to ja się tego ślepo trzymam i dmucham na zimne!

Rokrocznie wykupuję polisę ubezpieczeniową dla mojej trójki dzieci. I dobrze mi z tym, czuje się bezpieczniej. Nie jestem panikarą, ale wiecie … ta przezorność i odpowiedzialność…

Jaką wybrać polisę ubezpieczeniową dla przedszkolaka i ucznia?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Ja się kieruję kryterium:

  • dostosowana do mojego portfela
  • posiadająca jak najszerszy zakres ubezpieczenia

W połowie wakacji otrzymałam na skrzynkę mailową propozycję współpracy z pewną firmą ubezpieczeniową. Porównałam jej ofertę ubezpieczeniową z inną firmą, w której miałam wykupione ubezpieczenie moich dzieci dotychczas i bardzo mi się spodobała! Dlatego wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego od razu przeanalizowałam co obejmuje i zdecydowałam się na jej wykupienie . Nie lubię kupować kota w worku, a tym bardziej polecać coś, czego nie sprawdziłam i sama bym nie kupiła. Tego możecie być pewni!

polisa szkolna na dziecko - gdzie kupic ubepzieczenie NNW na dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym

 

Dlaczego wybrałam tę konkretną polisę dla moich dzieci

To, czym różni się moja wykupiona polisa ubezpieczeniowa dla dziecka od poprzedniej i czym mnie szczególnie zainteresowała:

zakres polisy ubezpieczeniowej dla dziecka - co obejmuje polisa szkolna Inter Risk

Na moją szczególną uwagę zwróciły dwa zapisy:

  • Pakiet KLESZCZ i rozpoznanie boreliozy

W zakresie dobrej polisy powinno znaleźć się świadczenie za ugryzienie przez kleszcza, ale także pokrycie kosztów wizyty u lekarza w celu usunięcia kleszcza, koszt badań diagnostycznych oraz koszt antybiotykoterapii.

  • Hejt Stop 

Współcześnie dzieci narażone są na wszelkiego rodzaju hejt w sieci. Dlatego polisa powinna zapewnić pomoc, w ramach której dziecko otrzyma wsparcie psychologa, z którym będzie mogło porozmawiać, a w razie konieczności także nielimitowaną pomoc prawnika. Informatycy pomagają w bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych, a gdy dojdzie do włamania pomagają w usunięciu treści z sieci.

Natomiast wszystkie pozostałe zagadnienia są objaśnione na stronie: www.szkolnapolisa.pl 

Co więcej, SzkolnaPolisa.pl to aż 5 możliwości wyboru różnego zakresu i stawek ubezpieczeniowych w bardzo dobrej cenie.

A co więcej, w ramach współpracy z ubezpieczycielem otrzymałam dla Was kod rabatowy, dzięki któremu w razie Waszej chęci jej wykupu, będzie jeszcze tańsza. Ja zyskałam aż 35 zł oszczędności.

zniżka - kod zniżkowy na zakup ubezpieczenia dla dziecka

– KOD UPRAWNIAJĄCY DO 15% ZNIŻKI NA UBEZPIECZENIE DLA DZIECKA

W WWW.SZKOLNAPOLISA.PL 

 

Wykupienie polisy online po podjęciu decyzji o wyborze konkretnego wariantu, trwa mniej niż 2 minuty 🙂 A to, co dla mnie istotne mogę pobrać polisę w formacie pdf bezpośrednio po jej opłaceniu, a na mail otrzymałam komplet dokumentów. Czyli … nie kupuje i nie płacę za kota w worku! Otrzymuję namacalną polisę ubezpieczeniową dla mojego dziecka, na którą mam potwierdzenie, znam zakres ubezpieczenia i konkretne stawki.

W podsumowaniu, posłuchajcie słów specjalisty  na temat polisy ubezpieczeniowej dla dziecka:

Na pytanie – Czy warto wykupić ubezpieczenie dla dziecka – odpowiem – Oczywiście! Poczujecie się bezpieczniej i będziecie mieć świadomość, że zrobiliście dużo dobrego dla swojego dziecka. W ramach zapłaty za polisę ubezpieczeniową otrzymujecie ochronę na cały rok, 24 godziny na dobę.