DARMOWE APLIKACJE NA WAKACJE – TOP 14

Powiedzmy sobie wprost – dla wielu z nas, dziś nawet krótki wypad za miasto bez dobrodziejstw internetu, jest jak survival. Jednak nawet ja, pochodząca z „minionej epoki” z notesem w torebce, przekonałam się do kilku aplikacji na telefon. Po pierwsze są bezpłatne, a po drugie naprawdę ułatwiają życie podczas urlopu. Przedstawiam darmowe aplikacje na wakacje. Ciekawe, czy też z nich korzystacie. 

darmowe aplikacje na wakacje

Jestem z epoki telefonu stacjonarnego, tzn do niedawna – byłam. Dziś moje małe dzieci obsługuję smartfony w sposób intuicyjny, aż otwieramy z mężem oczy z niedowierzaniem. Zwłaszcza, że nasze komórki w ich rękach znowu tak często nie bywają! Jednak są to dzieci XXI wieki i to, co my musieliśmy się nauczyć, one przyjmują jako normalność.

Mamo telefon na kablu? – Co to jest ? No cóż… 🙂 Jednak i ja się przekonałam, że bywają w życiu różne sytuacje, a zwłaszcza podczas urlopu, że te tak zwane apki naprawdę są przydatne. Spisałam dla Was darmowe aplikacje na wakacje, które z pewnością są warte omówienia.

Zadałam na głos pytanie – ile wytrzymamy na wakacjach bez telefonu?

  • ja tydzień, potem będę tęsknić
  • mąż 3 dni ( bez internetu dłużej niż ja to na pewno, ale bez rozmów telefonicznych już gorzej)
  • Borys, Nela i Ola myślę że najdłużej z nas
  • moja przyszywana córka nastolatka… – oto jest pytanie! 1 godzinkę ? 🙂

Darmowe aplikacje na wakacje

14 najbardziej użytecznych apek

1. Google Maps – tej darmowej aplikacji na telefon chyba nie muszę nikomu tłumaczyć. Pozwala nam dotrzeć do celu niemal w każdej sytuacji. Oprócz tego, że musimy uważać na ustawienia, bo może nas wywieść w pole nie koniecznie namiotowe,  lub nakazać zjechać autem po schodach (jak mi kilka dni temu). Jeśli dobrze określimy nasz cel, środek transportu bez obaw trafimy do celu.

darmowe aplikacje na wakacje

2. Pogoda – to dla mnie naprawdę świetna darmowa aplikacja na wakacje, zwłaszcza w przypadku ostatnich anomalii pogodowych. Byłam moim nieodłącznym narzędziem na ubiegłorocznych wakacjach na Helu Śmiem twierdzić, że prognoza pogody sprawdza się w tej aplikacji w 90%.

3. Instagram – mój must have, który ubóstwiam. Oprócz tego, że lubię oglądać piękne zdjęcia, za pomocą # można wyszukać prawdziwe perełki na danym terenie. Staram się odwiedzając konkretne miejsce, sama określić dany rejon, dodać lokalizację i opisać, czy warto dane miejsce odwiedzić ( mój profil na Ig – wkawiarence ).

darmowe aplikacje na androida

4. WiFi Finder – z tej darmowej aplikacji korzystałam może ze 2-3 razy w kryzysowej sytuacji, kiedy mój operator telefoniczny stracił zasięg. Jednak wiadomo, że przecież nie każdy wykupuje nieograniczony pakiet internetowy. W momencie, kiedy chcemy czasowo zastąpić swój własny (lub po prostu pooszczędzać) ta prosta w obsłudze aplikacja na wakacje pomoże nam odnaleźć najbliższy punkt WiFi.

5. Yanosik – jak wynika z danych juz ponad 1.5 mln osób w Polsce korzysta z tej aplikacji na telefon skierowanej do społeczności drogowej. Ostrzega nas przed radarami stacjonarnymi i często przed mobilnymi. Dzięki niej, otrzymałam informacje gdzie znajduje się oznaczona droga ruchu kontrolowanego, w momencie, kiedy nie zauważyłam znaku informacyjnego na ten temat.

6. mKDR – idealna, darmowa aplikacja na wakacje dla rodzin 3+, którzy zawnioskowali o Kartę dużej Rodziny. (wpis – nowości na KDR )  Aplikacja została stworzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  we współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. Z mobilnej karty możemy korzystać we wszystkich miejscach honorujących kartę plastikową.

7. TripAdvisor – to niezastąpiony towarzysz podróży po ciekawych zakątkach kraju. Dla mnie zasługuje na wzmiankę, gdyż dzięki niej, dowiaduję się, które miejscowe miejsca są polecane i godne odwiedzenia, a niekoniecznie te, które sa najbardziej reklamowane i najdroższe. Co więcej aplikacja pozwala również porównywać ceny hoteli, kurortów, lotów i rejsów. Jej zagranicznym odpowiednikiem jest aplikacja Foursquare City Guide

8. XE Currency – to darmowa aplikacja na wakacje zagraniczne, polecana na wielu branżowych portalach aplikacja mobilna, która pokazuje aktualny kurs niemal wszystkich światowych walut. Co więcej, możemy z niej korzystać nawet będąc off line.

9. Google Trips – pozwala zaoszczędzić nasz czas, pomoże w organizowaniu podróży i ułatwi nasze życie po dotarciu na cel naszej podróży. Ta darmowa aplikacja na wakacje pokazuje atrakcyjne punkty miejsca w pobliżu z podziałem na kategorie (np. obiekty historyczne, muzea i galerie sztuki, lokalne atrakcje typu pchli targ itd.). A wszystko to z uwzględnieniem ocen i recenzji użytkowników oraz dobrodziejstw Google Maps. Co warto zauważyć, jeśli ściągniemy wcześniej pakiet informacji o danym miejscu, możemy później korzystać z dobrodziejstw aplikacji off line.

10. Jakdojade.pl fajna opcja dla zwolenników komunikacji miejskiej i nie tylko. Sprawdzi jakie przystanki autobusowe lub tramwajowe znajdują się w okolicy, wskaże numery linii, godzinę odjazdu, dokładną liczbę przystanków do pokonania oraz dzięki wbudowanemu GPS wskaże jak daleko mamy do najbliższego punktu komunikacyjnego. 

11. E-podróżnik  – bardzo pomysłowa i co ważne – darmowa aplikacja dla fanów autobusów i pociągów. Poda nam jak na tacy wszelkiego rodzaju informacje, a co więcej, umożliwi zakup biletów online (o ile dany przewoźnik dopuszcza taka opcję). Apka wyświetli czas trwania podróży i czekające nas przesiadki. 

12. VSCO – dla zwolenników fotografowania smarfonem i obróbki – wiele darmowych możliwości. Sama jestem jej zwolennikiem. Dzięki niej możemy wyostrzyć zdjęcie, czy rozjaśnić i podkolorować.

13. PackPoint – aplikacja na wakacje dla zapominalskich! lub dla tych, którzy mają po prostu za dużo na głowie (jak ja). Do czego służy? Pomaga nam się ..spakować! 🙂 Oczywiście nie tak fizycznie (choć taka byłaby ucieleśnieniem moich najskrytszych marzeń). Dzięki niej nie zapomnimy o dokumentach czy ręczniku. Możemy edytować listę pod własne potrzeby. Wpisujemy cel podróży i jakie aktywności przewidujemy podczas wypoczynku (pływanie, zwiedzanie, fotografowanie, biwakowanie itp) ustalamy także płeć i tworzymy listę potrzebnych rzeczy, którą w trakcie pakowania odhaczamy.

14. BLIX – jest to dodatkowa aplikacja, która zasługuje na wspomnienie w tym zestawieniu, dla każdego, który lubi zaoszczędzić i robić zakupy z głową. Znajdują się tam niemal wszystkie promocyjne gazetki z supermarketów (więcej na ten temat – aplikacja BLIX na zakupy).

Aplikacje ułatwiają nam odnalezienie się w całym gąszczu informacji. A skoro są to darmowe aplikacje na wakacje warto z nich korzystać. A nóż przydadzą się nam w różnych sytuacjach życiowych, pomogą odnaleźć drogę do celu, ułatwią pakowanie bagażu, wskażą dobry nocleg i pomogą zaoszczędzić oraz sprawią, że nasze wspomnienia nie zostaną zapomniane. A z jakich aplikacji na telefon Wy najchętniej korzystacie?