aquapark Reda zaplanowaliśmy kiedy okazało się, że przez trzy dni będzie padać deszcz. Papugarnia, klockolandia i basen w 1 kompleksie, a po godzinach kawka i lody ….

aquapark Reda

deszcz nas powitał pewnego ranka i tak bez ustanku dzień cały z zapowiedzią na następny. My nadal nad wczasach, nad Bałtykiem szumiącym. A o którym Wam w kadrach i w kilkunastu słowach przedstawiałam ostatnio / wpis – tam gdzie niebo z ziemią się styka / Moja dwójka jak to maluchy typowe, nudzą się okrutnie w 4 ścianach innych niż dom. Więc przeszukałam internet co by tu i znalazłam.

po pierwsze przygoda pociągiem. Nela po raz pierwszy, Borys po raz drugi w życiu. W dodatku jak się okazuje udogodnienia w regionalnych przewozach na kartę dużej rodziny o której Wam już wcześniej  pisałam / karta dużej rodziny, zniżki które pozwoliły mi zaoszczędzić trochę grosza /.

spacerkiem przez Redę. I oczom naszym ukazał się wielki budynek – Aquacentrum.

nie tylko my mamy pomysł na niepogodę. W dniu kiedy my tam przybyliśmy były całe tabuny wczasowiczów.

ale warto było. Dzień cały jak za pstryknięciem palca minął. Bardzo przyjemnie.

aquapark Reda

basen z rekinami,  klockolandia,  papugarnia

informacja zaraz przy wejściu po prawej – co gdzie i którędy. Sympatyczne dziewczyny informują o konieczności pobrania numerku na basen, bo od tego chcieliśmy rozpocząć. Okazuje się, że kolejka minimum godzinna do wejścia. Popędziliśmy pooglądać akwarium.

aquabasen Reda

aquabasen Reda

basen z rekinami

przyjrzyjcie się tunelowi w środku – o tym poniżej 🙂

basen dla dzieci nad morzem aquapark

klockolandia

na 2 piętrze klockolandia. Raj klocków Lego.  Dzieci o wzroście poniżej 100 cm za darmo ! Więc 2 x 15 zł  jak dla naszej trójki. Godzinka w fajnym miejscu spędzona. Dla młodszych i starszych nie lada gratka. I klubokawiarnia z aromatyczną kawką. Co prawda dopiero w fazie rozwoju ale mi już teraz przypadła do gustu. Na uwagę zasługują również toalety. Duży plus bo przystosowane dla najmłodszych.

klockolandia zabawa klockami lego aquapark reda

basen w Redzie

wystawa klocków lego blog wkawiarence.pl

klocki lego różne modele Reda klockolandia

klocki lego duplo dla najmłodszych

klocki lego dla wszystkich dzieci klockolandia w Redzie

dsc_1152

klockolandia aquapark reda

aquapark Reda

kolej na aquapark Reda. Dużo ludzi, ale wszystko zorganizowane mądrze, tak, że nikt nikomu po piętach nie deptał. Szafeczkę rodzinną dostaliśmy tak, ze bez problemu nasze wszystkie tabołki się zmieściły.

to co nam najbardziej się w aquaparku w Redzie podobało:

– rzeka – na pontonach – wybraliśmy podwójny dla naszej trójki, w zupełności nam wystarczył

– statek piracki dla dzieci, z głębokością wody 30 cm, z tryskającym wodą wielorybem, 7 zjeżdżalni, armatki wodne, raj dla maluchów

– zjazd z rekinami – shark slide – dzieci mnie namówiły, zwłaszcza Boryś. Strach w oczach ale za to jaki strach ! czarno-biały z efektem jakby 3D. wspaniały. / na pojedynczym pontonie się zmieściliśmy / ja + Nela 3 l i Borys 6 l  bez problemu /- zerknijcie na filmik na efekty z wewnątrz

– jacuzzi z wulkanem

– oraz dla mnie – wielka głębia 2.2 z widokiem na akwarium – niewielki basen usytuowany na uboczu

do wyboru ponadto szereg atrakcji – kilka zjeżdżalni dla dorosłych, basen pływacko, basen rekreacyjny z kaskadami wody, wielkim wiadrem wody na głowę, z ośmiornicą na środku i kaskadami wody, a pośrodku zamek z okienkami z widokiem na drugą część basenu, bardzo dużo leżaków i miejsc na wypoczynek, kawiarnia, toalety przy szatni i wewnątrz strefy basenowej, prysznice, wiele suszarek do włosów co jest dużym plusem.

papugarnia – aquapark Reda

nie lubię ptaków, od zawsze i chyba na zawsze. Jednak coś mnie podkusiło, „ktoś”  mnie podkusił. Kupiliśmy smakołyki dla ptaszków. I tyle dla mnie radości. Papużki były wszędzie. Na głowach odwiedzających również, tych oczywiście chętnych. Ja z podkulonym ogonem z Nelą gdzieś z boku, byleby te ptaszki nie zboczyły w naszą stronę, byleby nas nie ujrzały. Boryś nasz bohater nieśmiało jedną z papużek podkarmiał. Dla tych co lubią, świetna zabawa, przyjemnie spędzony czas.

papugarnia aquapark reda

papugarnia miejsca dla dzieci

papugarnia nad morzem w Redzie

ciekawe miejsca nad morzem na półwyspie helskim Reda

ciekawe miejsca dla dzieci na wybrzeżu

na odpoczynek

trafiliśmy do klimatycznej kawiarni „młynek i kawa”. Smaczne jedzenie, lody, różne gatunki kaw.

kawiarnia qauapark reda młynek i kawa

sklepik z pamiątkami

za w/w kawiarnią, sklepik z tematycznymi pamiątkami. Każdy znajdzie coś dla siebie.

pamiątki znad morza


po garść inspiracji nadmorskich  z innych rejonów możecie zerknąć tutaj –

Sprawdź więcej rodzinnych atrakcji na Pomorzu w przewodniku Dzieckowpodrozy.pl