ENCYKLOPEDIA DLA DZIECI Z OBRAZKAMI:

  • PRZYRODA
  • ZWIERZĘTA
  • WODNY ŚWIAT 
  • JEDZENIE

ilustrowana encyklopedia dla dzieci

Ile razy w życiu byłaś skonsternowana i robiłaś głupią minę, aby przykryć swój brak wiedzy przed dzieckiem? Ja wielokrotnie! Dobrze, że istnieje wujek google, dobrotliwy i cierpliwy, który pomaga  mi w chwilach słabości. Jednak nie na tym polega przekazywanie wiedzy dzieciom!

Kocham książki, wychowałam się w latach, kiedy nikt jeszcze nie słyszał o wyszukiwarkach internetowych. Ba! Nikt nie wiedział, co to internet! W regale moich rodziców stały 4 grube tomiska encyklopedii, które wertowałam non stop. Przeglądałam zdjęcia, czytałam opisy. To na ich podstawie wybrałam ukochaną rasę psa (o zgrozo! to był szpic!), poznałam jak odróżnić kształt liści i wiedziałam, kto to był Kopernik.

Dziś dzieci googlują, wyszukują treści w Wikipedii, a my… mamy święty spokój (przynajmniej, my – rodzice dzieci, które potrafią czytać). Młodszym tłumaczymy, albo odpędzamy ruchem ręki jak natrętną muchę, bo właśnie facebook pokazał co nowego u naszej przyjaciółki znajomej z Ciechocinka, której nigdy nie wiedziałyśmy na oczy, ale może kiedyś poznamy i będziemy wiedzieć  co lubi, gdzie chadza i co lubi najbardziej jeść na drugie śniadanie.

Wyższość encyklopedii dla dzieci nad wujkiem google

Kiedy bierzemy do ręki książkę, nic nas nie rozprasza. Kartki same się nie przewracają, nie pokazuje się stos nachalnych reklam. Oglądamy powoli, z należna uwagą. Co więcej – zapamiętujemy, jeśli dane słowo zostało zobrazowane. W końcu większość z nas dysponuje pamięcią fotograficzną.

Wikipedia i wiadomości z internetu mają ten minus, że trudno jest nam je zapamiętać. Zbyt nachalnie, zbyt tłoczno. Dużo przekierowań na kolejne strony, przez które zapominamy o co w ogóle na początku pytaliśmy. Owszem internet jest skarbnica wiedzy. Jednak ja, kiedy chcę coś na spokojnie przewertować, włączam komputer, nie telefon. Lubię czytać na spokojnie, bez  pospiechu, przyglądać się ilustracjom. Telefon mi tego nie daje.

ENCYKLOPEDIA DLA DZIECI

idealny pomysł na prezent dla 6-latka (i nie tylko)

najlepsza encyklopedia dla dzieci - zwierzęta, przyroda, wody świat, jedzenie - Wilga

Moim córkom sprezentowałam 4 encyklopedie dla dzieci. Przeglądamy je wspólnie, zachwycamy się mnogością ilustracji. Rekin długoszarp, niedźwiedź grizzly, topola osikowa i żółw żółtobrzuchy. Wyruszamy w podróż przez dżunglę, pustynie i stepy, zanurzamy się w głębie oceany, chadzamy do restauracji na apetyczne dania z różnych stron świata. Wiemy już, że konik morski zmieściłby się na końcu naszego palca, a olbrzymi płetwal błękitny jest dłuższy od boiska.

Pod każdym opisem książki dla dzieci znajdziecie przekierowanie, gdzie można nabyć encyklopedię w atrakcyjnej cenie.

Ilustrowana encyklopedia dla dzieci -Wodny Świat

Antenarius frędzlowaty, arotron nakrapiany, babkolotka zebra ….meduzy i żebropłaty, a nawet sprzęt do nurkowania, wraki statków i maszyny podwodne – to wszystko znajdziecie w pięknie ilustrowanej encyklopedii dla dzieci Wodny Świat. Ta edukacyjna książka dla dzieci może być świetnym prezentem dla 6-latka /i ( i nie tylko, bo zachwyca się nią moja 4-letnia córka). Stanowi doskonałe kompendium wiedzy o morskim świecie i jest okraszone 1000 obrazków. 

do kupienia – tutaj

encyklopedia dla dzieci wodny świat morza oceany ryby stworzenia morskie

książka o stworzeniach morskich rybach ssakach morskich o morzach oceanach - wodny świat Wydawnictwo Wilga

encyklopedia o zwierzętach morskich - encyklopedia obrazkowa dla dzieci

Najlepsza encyklopedia o zwierzętach dla dzieci 

Ilustrowana encyklopedia dla dzieci przedstawia zwierzęta w różnej skali. Na kartach książki możemy oglądać 1000 różnych gatunków zwierząt z całego świata – od maleńkich bezkręgowców po olbrzymie wieloryby. Razem z dzieckiem, odkrywamy tajemnice świata zwierząt, odkrywamy nieznane gatunki. Znajdziemy wiele zwierzątek, które latem możemy odwiedzić np. w zoo. Co jest w cętki, a co w paski, co w czerni, a co w bieli, co żyje w stawie, a co na pustyni oraz jacy mieszkańcy są na wsi a jacy w mieszkaniu. 

do kupienia – tutaj

encyklopedia o zwierzętach dla dzieci z obrazkami

pierwsza encyklopedia dla najmłodszych

papużki faliste - parka samiec i samiczka

Książka edukacyjna o przyrodzieEncyklopedia dla dzieci Przyroda z obrazkami

Wspaniały zbiór informacji dla dzieci na temat przyrody. Osobiście moja ulubiona, być może za sprawą rozdziału o skamieniałościach, skałach i minerałach, których jestem wielka fanką. W tej ilustrowanej encyklopedii dla dzieci znajdziemy mnóstwo różnych gatunków zwierząt, roślin – drzewa małe i duże, dary natury. W książce został zrobiony sprytny podział – co możemy spotkać na brzegu morza, w dżungli, jakie występują pióra u ptaków, rodzaje jajek (możemy pooglądać razem z dzieckiem i porównać jakiej wielkości i jak oryginalne jest jajko orła, emu czy paszkota itp.) i mnóstwo innych bezcennych informacji.

do kupienia – tutaj

encyklopedia obrazkowa dla dzieci Przyroda Wydawnictwo Wilga

encyklopedia przyrody dla dzieci ilustrowana

książka edukacyjna o przyrodzie dla dzieci

Książka dla dzieci o jedzeniu

Dzięki tej ilustrowanej encyklopedii dla dzieci nasze dziecko pozna najróżniejsze potrawy z całego świata: smaczne śniadania, syte obiady, egzotyczne przekąski, a także będzie potrafiło rozróżnić, co przygotowujemy na Wielkanoc czy na Święta Bożego Narodzenia. Razem z dzieckiem odkrywamy tajemnice kulinarnego świata w pięknej encyklopedii z obrazkami. W książce edukacyjnej o jedzeniu mamy Menu, co znajdziemy w poszczególnych rozdziałach – co kupimy w cukierni, w sklepie mięsnym, w delikatesach, w piekarni i warzywniaku. najdziemy odpowiedź, co jadają mieszkańcy Meksyku, Japonii, Grecji, Hiszpanii, Włoch, Azji itp.

do kupienia – tutaj

Książka dla dzieci o jedzeniu - wielka encyklopedia obrazkowa dla najmłodszych

Książka o jedzeniu dla dzieci - ilustrowana

książka o warzywach i owocach dla dzieci - Encyklopedia Jedzenie

Wszystkie 4 encyklopedie dla dzieci to ogromna dawka wiedzy, która pobudzi wyobraźnie i zaciekawi każde dziecko. Może tez być doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka.

ilustrowana encyklopedia dla dzieci

Książki są w  niskich cenach, a stanowią naprawdę dużą dawkę wiedzy dla młodego człowieka. Co więcej, zainteresują również nas- dorosłych. Znalazłam w nich mnóstwo informacji o których nie miałam bladego pojęcia. Moje dzieci potrafią spędzić nad nimi cały wieczór. Odgadują i uczą się zarazem. Encyklopedia dla dzieci to obrazkowa forma przekazywania wiedzy. Okładka jest twarda, kolorowa i przyciągająca uwagę.

Każda encyklopedia dla dzieci jest inna i przekazuje informacje w sposób odkrywczy i bardzo kolorowy.