Spacerek z maluszkiem to sama przyjemnośc. Gorzej gdy jest zima, temperatury bliskie zeru, to już problem narasta. Czasem dłużej przygotowujemy niemowlę na wyjście niż czas , który spędzimy na spacerku. Ale nie rezygnujemy, bo warto, nie tylko dla wspólnie spędzonego czasu ale również dla zahartowania organizmów dzieci.
Odnośnie ubranka na zimę nie zawsze jest to prosta sprawa. Mam za sobą dwukrotne doświadczenie. Na synka żaden kombinezon nie pasował i w szafie wylądowały aż 3 kombinezony, a ubierałam go w super czarną kurteczkę reserved.
Z córeczką postąpiłam mądrzej, zabrałam ją do galerii handlowej gdzie niestrudzenie przymierzałyśmy różne kombinezony. Z przerwą oczywiście na karmienie, Chwała temu kto wpadł na pomysł aby utworzyc w centrach handlowych pokoiki dla mam karmiących.
W tym roku upatrzyłam dla mojej córeczki szary kombinezon w wielkie grochy, ale moja ekscytacja skończyła się w przymierzalni, z którego wyszłyśmy z płaczem. Kombinezon nie pasował. Za krótkie nogawki, za długa góra. Cóż…nie zawsze mamy to co nam się podoba. Wybór padł na to co wygodne i co „zaakceptowała” moja córeczka, nie chciałam różowego kombinezonu, a kupiłam różowy… cóż… 🙂 Za to apaszka / szaliczek – strzał w dziesiątkę, w sekundkę ubieramy, jest milutki i bardzo praktyczny. Polecam również tzw kominy, ale trudno natrafic na rozmiar 3+.
Z czapeczkami nigdy nie mamy problemu, Nela wygląda idealnie w każdej. Więcej na temat czapeczek dla niemowlaczka, znajdziecie TU

Skoleji Borysek sam upatrzył sobie w sklepie czapeczkę „z rogami” i praktycznie się z nią nie rozstaje.

 

Ciekawa jestem jakie Wy macie doświadczenia z kombinezonami, czekam na pomysły i porady.

 

DSC09831

DSC09834

DSC09855

DSC09850

DSC09822

DSC09042

 

zimowa szafa Boryska

DSC00058

zimowa szafa Neli

DSC09698

Borysek:

kurteczka – mariquita

czapka „z rogami” – C&A

czapka i szalik Tomek i przyjaciele – TU

czapka Scooby Doo – allegro

dżinsy ocieplane – C&A

ciepła bluza z kapturkiem – rebel

Nela:

kombinezon – C&A

czapeczka – mariquita

rękawiczki – mariquita

szaliczek – coccodrillo

dżinsy ocieplane – next

buciki – disney

smok + klips – avent