jak urządzić pokój dla chłopca mojego, głowiłam się przez kilka tygodni. Bo on chce niebiesko, błękitno, lazurowo, w kolorze morza bałtyckiego, czyli we wszystkich istniejących odcieniach niebieskiego. Czy to przez swoje oczy się tak uparł, tego nie wiem, a może przez fakt, że co roku jest na wakacjach nad morzem? Chciałam, aby pokój był inny, interesujący dla niego. Aby chętnie do niego wracał. Aby go lubił.

jak urządzić pokój dla chłopca

Wpadliśmy na pomysł. Zamontujemy hak sufitowy / uchwyt w suficie.

Mieszkamy w domu i mamy sufit / strop lany betonowy. Więc problemu z przewierceniem nie było. Podobnie jest w większości bloków. Gorzej jeśli macie sufit podwieszany. Ale i na to są sposoby.

Co jest potrzebne ?

– wiertarka

– kołki rozporowe / około 2 zł / szt /

– karabińczyk / około 8 zł /

– hak / uchwyt do huśtawki – w komplecie lub pojedynczy, może być z szalką / sam hak około 10 zł , szalka około 8 zł, w zestawie może być około 3 zł taniej /

/ lub zestaw hak z karabińczykiem już za około 20 zł /

Czyli całość za około 20 zł / zestawy są nieco droższe, ale zawierają zazwyczaj kilka kołków rozporowych i linę /

Nasz od razu został wypróbowany – utrzyma nawet 100 kg.


Dla rodziców, którzy zastanawiają się nad malowaniem, jednak mają problematyczne ściany oraz dla tych, którzy myślą nad kwestią położenia tapety mam 2 poradniki:


Jak urządzić pokój dla chłopca ?

Borys ma 3 opcje do wyboru, w zależności od jego humoru.

Pomysł 3 w 1 :

– na haku wieszamy linę – Uwaga ! na dźwięki wydawane przez Nelę /

Najlepiej zaopatrzyć się w porządną linę do wspinaczki na plac zabaw. Jest mocna, utrzyma dorosłego człowieka. Sploty są gładkie więc nie ma zmartwienia, że powstaną otarcia na skórze. Fajnie jeśli jest zakończona galwanizowanym kółkiem do zawieszenia, a z drugiej strony plastikiem, aby się nie strzępiła. Zazwyczaj mają gotowe 3-4 węzły. Grubość około 25-26 mm, długość w zależności od wysokości pokoju. Cena około 40 zł za linę o długości 2 m

– na haku wieszamy zestaw bokserski / około 40 zł /

– na haku wieszamy hamak

tu jest sprawa banalna – sklep whamaku.pl oferuje hamaki dziecięce już z zestawem do montażu. Wybraliśmy do pokoju Borysa hamak w formie podwieszanego siedziska. Tak zwane bocianie gniazdo z miękką wszytą i bezpieczną poduchą w środku.

jak urządzić pokój dla chłopca

jak urządzić pokój dla chłopca

jak urządzić pokój dla chłopca

W podwieszanym hamaku maluchy szaleją, głównie wieczorami. Kiedy ja już zmęczona, marzę o śnie, albo chociażby o ciszy. Ciszy którą uwielbiam. Borys z Nelą baraszkują, bawią się w najlepsze. Kiedy uda mi się rozgonić do pokojów, Borys często ukrywa się w hamaku z książeczką lub inną zabawką na kolanach. Kilkakrotnie ucinał sobie w nim drzemkę. Pewnie na chwałę matczynych ramion.

pokój chłopca

hamak dla dziecka

pokój dla chłopca

hamak w pokoju dziecka

huśtawka do pokoju dziecka - wpis na blogu wkawiarence.pl

jak zamontować huśtawkę w pokoju dziecka

lina w pokoju dziecka

lina do pokoju chłopca jak zamontować

zestaw do boksu dla dziecka

pokój chłopca jak urządzić

jak urządzić pokój chłopca


we współpracy z w hamaku


 świetnie miejsce, gdzie można znaleźć coś dla siebie do domu i  na lato. Na wyjazd, na taras i do domu. Hamaki wytrzymałe – sprawdziłam  🙂


 odnośnie mebelków, które widzicie, sami je z mężem przerobiliśmy, wpis:

– metamorfoza za grosze

 


Na ta chwilę, jesteśmy z pokoiku Boryska zadowoleni, jednak myślę, że niebawem znowu coś pozmieniamy 🙂 Jak urządzić pokój dla chłopca ? – na pewno zgodnie jego zainteresowaniami. Nic, nigdy na siłę i zgodnie z tym, co tylko sami lubimy.