dostaje od Was i znajomych wiele pytań:

– jak sobie radzisz z trójką tak małych dzieci ?

– ty w ogóle radzisz sobie ?

– masz czas dla siebie ? pewnie nie…

a no mam! Naprawdę! Każdego dnia!

… w 2011 roku urodziłam wyczekiwanego przez lata synka. Świat mi zawirował. Był on, on i jeszcze raz on i tylko on. Potem mąż i rodzina, praca i długo długo nic. Zakupy spożywcze owszem, zakupy dla Borysa owszem, uwielbiam. Dla siebie z rzadka bo i po co, coś tam w szafie jeszcze w końcu miałam i szkoda mi było na to czasu. Po kilku miesiącach, niewyspana, sunąca w piżamie noszącej ślady mleka, kawy i nie będę mówić czego jeszcze, stanęłam przed lustrem i popatrzyłam z grymasem niemego obrzydzenia w oczach. To ja, powiedzmy młoda / bo po 30 / matka. Ja bogini domowego ogniska, ja żona, kochanka, kucharka, sprzątaczka, pogotowie mleczne, podawaczka i szukaczka zagubionego pod łóżeczkiem smoka w środku nocy, ja pracownik banku na średnim stopniu kierownictwa. Ja w pełnej krasie, w ohydnie powynaciąganej i nie do końca czystej piżamie, z głową strusia na piersi.

ups coś nie gra!

pozbierałam się jak umiałam, wyszłam na światło dzienne. Ale nadal żyłam w amoku miłości i nadal był Borys, Borys i tylko Borys i w sumie to na tyle. W miedzy czasie dostałam z pracy zlecenie, otworzenia nowego oddziału i wyboru na niego miejsca, co z kolei wiązało się z doglądaniem jego remontu i bieganiem do różnych komórek urzędu miasta, bo lokal był pod pieczą architektury zabytkowej, a moja elegancka, podświetlana tablica reklamowa znajdowała się bądź co bądź w pasie drogowym, mówiąc po ludzku, wystawała nieco za bardzo poza budynek i tu rodził się konflikt interesów, pomiędzy Zarządem Dróg, a działem marketingu i ja stojąca w tym wszystkim, mniej więcej pośrodku. Następnie kwestia zatrudnienia ludzi i cala organizacja, a w tym wszystkim ja i mój syn. Była jeszcze niania, złota kobieta. I jakoś trwaliśmy i ciągnęliśmy nasz wózek do przodu.

po trzech latach pojawiła się Nela. Wielką wypełniającą mnie całą miłość, podzieliłam na pół. Wystarczyło. Nawet czas umiejętnie przepołowiłam. O dziwo od jej urodzenia było nieco prościej. Mieszkaliśmy już wtedy w swoim domu więc odkurzania i sprzątania porównując do mieszkanka w bloku w 4… y. Wzięłam pół roku urlopu macierzyńskiego, posklejałam wszystkie kawałki, mąż zaczął mniej sypiać, Borys do przedszkola i żyliśmy dalej.

wolny czas był

nawet nieco więcej niż wcześniej. Powstał ten blog, który aktualnie czytacie, 3 tygodnie bez snu, praca od podstaw i zacięcie. Chcę to dam radę. Powrót do pracy, dzieci, dom, blog.

kolejna decyzja życiowa

krótka piłka i na świecie pojawiła się Ola. Dziś kończy roczek. i…

mam dużo wolnego czasu dla siebie

jak sobie poradzić z wieloma dziećmi

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku

nie omamiam ich swoją miłością i wszędobylską wścibskością. Daję wolną rękę. Nie wtrącam się w małe utarczki między rodzeństwem, do momentu aż dojdzie do rękoczynów. Ale te zazwyczaj przeradzają się we wspólne chichotanie i tarzanie po podłodze więc odpuszczam, niech się siłują. Mam poukładany porządek dnia. Wiemy co i kiedy. Borys teraz 6 latek potrafi doskonale przez chwilę popilnować Olusi. Nawet daliśmy sobie radę w momencie kiedy nasza sunia Kora powiła 8 słodkich szczeniaków. Lubię porządek, nawet kota w okresie letnich nocy, odzwyczaiłam od nocnych eskapad po domu. Daję sobie trochę luzu, nie panikuję, kiedy przez jeden dzień leży sterta prania do poukładania. Nie jestem tyranem, złośnicą i tym podobnym. Nie narzucam i na wiele pozwalam. Jednak wymagam co nieco. Borys łóżko ścieli sam, ubieranie się i układanie zabawek również do niego należy. Gorzej w przypadku słodkiej Neli, bo to złote srebro, twardy zacięty charakter.

mam czas na blog, na małe zlecenia, których ostatnio mi coraz więcej przybywa, na ukochane książki, czasem na wyjście, na wycieczki, na kucharzenie, obowiązkowo i zawsze na wspólne obiady.

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku

mój ślubny niekiedy gotuje, niekiedy sprząta, niekiedy zajmuje się dziećmi. Nie za dużo, bo często go nie ma. Nie mam wyrzutów sumienia, kiedy ubieram dzieci w gotowości wyjścia tylko i wyłącznie z tatą  do lasu, na boisko, do ogrodu. Nawet od czasu do czasu sceduję obowiązek zajmowania się dziećmi na moich rodziców, kiedy do nich jedziemy na kilka dni. Uciekam wtedy z siostrówką do kina, na zakupy. Uwielbiam ten nasz czas.

szukam przeróżnych zajęć dla starszej mojej dwójki. Trampolina, domek ze zjeżdżalnią, basen w okresie letnim, dużo klocków / u nas szał na lego duplo u całej trójki /, plastelina, piasek kinetyczny, bajki, kredki, malowanki, przebieranki w moje ubrania, trochę tableta i trochę bajek w tv, w momencie kiedy muszę mieć nieco ciszy w domu, podczas drzemki w ciągu dnia Olusi.

i wiecie co, jeśli nie zadbamy same o siebie, o zorganizowanie czasu dla siebie, to na nic zdadzą się nasze narzekania, na nasz los. Jesteśmy matkami, kobietami czy to pracującymi czy kurami domowymi. I od nas tylko zależy, jak wszystko w naszym życiu przeorganizujemy.

… jak sobie pościelisz tak się wyśpisz…


polecam Wam świetne zajęcie dla maluszków i przedszkolaków – mnóstwo gier, edukacyjnych bajeczek i zestawów – pisak, tabliczki ścieralne z zagadkami, książeczki –  które znajdziecie w sklepie Kapitan Nauka. U nas zdały egzamin na 5+ i na długo przykuwają uwagę maluchów. Borys ćwiczy rączkę w malowaniu i pisaniu, przygotowując się do wkroczenia w okres nauki w przedszkolu w najstarszej grupie. A ceny bardzo zachęcające.

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku

kreatywne zabawy z dzieckiem

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku

czym zająć dziecko

dsc_1020

zestawy dla przedszkolaka

kapitan nauka

zajęcia dla dzieci

prezent dla przedszkolaka

coś dla dzieci

jak znaleźć czas dla siebie przy dziecku

gry kapitan nauka

to co na zdjęciach:

Nela- kombinezon – Zara kids

Ola – kombinezon Zara kids

Borys – koszulka F&F, spodenki nn

pufa – Sangotrade

oraz: 100 zabaw z Królikiem Kazikiem, 100 zabaw z robotem Eliotem, gra Loteryjka Zwierzęta, A kuku ! / obrazki dla najmłodszych / z Kapitan Nauka


wyniki z konkursu facebook @Wkawiarence 

– zestaw 100 zabaw z Królikiem Kazikiem – Justyna Świeży dla córeczki Blanki

– zestaw 100 zabaw z Robotem Eliotem – Krystyna Maszkowska dla wnuczka Daniela

sponsor nagrody – KN_poziomo_www_rgblubię kiedy przyłączacie się ze mną do dyskusji, kilka zdań Wy i kilka ja Wam dopisuję. Dlatego z góry dziękuję za każde Wasze słowo w komentarzu. 

– pozdrawiam Was cieplutko – 

   asia 

czy Ty też jesteś super mamą ? - www.wkawiarence.pl - wpis + akcja dla Was , link w Ig w bio ................ ................ #rodzina #siłą #razem #zawsze #moje #szczęście #szczesliwamama #tròjka #dziecko #lovemyfamily #happy #smile #poland #blog #nowypost #wpis #blogger #kuradomowa #mama #instamatka #fashion #home #instamatki #polishgirls #myson #and #daughters #instakids #sangotrade #matoworek

jeśli masz ochotę – przyłącz się do mnie na facebooku

lub zapisz się do subskrypcji  / znajdziesz po prawej stronie bloga /