Makijaż permanentny brwi i oczu chodził mi po głowie od bardzo dawna. Jednak podobnie, jak w przypadku tatuażu, który planowałam jeszcze zrobić na studiach, a od którego minęło kilkanaście lat i nadal go nie zrobiłam, tak podobna sytuacja była z makijażem permanentnym. Jednak pewnego dnia wraz z siostrą (bo jak wiadomo – w razem łatwiej) powiedziałyśmy sobie – tak, zrobimy to – pojedziemy na zabieg makijażu permanentnego brwi  oraz makijażu permanentnego oczu

Makijaż permanentny brwi i oczu

Makijaż permanentny brwi śnił mi się po nocach już od dłuższego czasu, nie będę gołosłowna i przyznam się Wam, że ze 4 lata. Jednak decyzję tę, odkładałam z uwagi na krążące mi po głowie pytania:

 • czy brwi nie będą przerysowane i nie będę w nich wyglądać jak przemalowana, przerysowana i groźna, zła kobieta?!
 • czy zabieg makijażu permanentnego brwi nie boli?
 • który Salon Beauty jest mi w stanie zagwarantować, że będę wyglądać naturalnie i kształt oraz kolor nowych brwi będzie idealnie do mnie pasował?!

MAKIJAŻ PERMANENTY BRWI I OCZU – SALON MODESTIC W RZESZOWIE

Razem z siostrą postanowiłyśmy, że pójdziemy na zabieg makijażu permanentnego brwi razem, bo jak wiadomo z najbliższą osobą jest łatwiej, przyjemniej. Pozostawała kwestia wyboru miejsca. Z uwagi na fakt, że mieszkamy obydwie na podkarpaciu, skierowałyśmy się do salonu Modestic w Rzeszowie, który miał mnóstwo pochlebnych opinii i tysiące zadowolonych klientek. Plusem jest ulokowanie Modestic, który mieści się na ul. 3 Maja 12a w Rzeszowie, a więc na deptaku w samym centrum miasta.

Pani Kristina, założycielka salonu Modestic przyjęła nas w sobotnie południe. Wchodząc, poczułyśmy się jak klientki VIP, nie mniej jednak bardzo sympatycznie i miło. Nasza wizyta rozpoczęła się od konsultacji. Obydwie strony wyraziły swoje sugestie. Pani Kristina opowiedziała nam szczegółowo, jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi i oczu. 

Ja poszłam „na pierwszy ogień” gdyż w tym dniu zaplanowałam dwa rodzaje makijażu permanentnegobrwi oraz kreskę na powiece. Była to dobra decyzja, gdyż miałam czas, aby nieco odpocząć i ochłonąć miedzy zabiegami.

makijaż permenentny rzeszów podkarpacie salon modestic

makijaż permanentny efekty jak wyglada zrobienie makijażu, cena - salon Rzeszów ModesticCzy makijaż permanentny boli- - jak wyglada zabieg - makijaz permanentny brwi i oka - kreska na powiece

makijaż permanentny brwi - efekt przed i po, cena, ile się utrzymuje, czy konieczna jest korekta, salon na podkarpaciu

naturalny efekt podkreślenia brwi

Czy makijaż permanentny boli?

Wykonanie makijażu permanentnego relacjonowałam automatycznie na moim instastories na Ig @wkawiarence i wiele z Was zadało mi pytanie – czy makijaż permanentny brwi boli. Moja odpowiedź będzie bardzo ogólnikowa, bo wszystko zależy od progu bólu. Jednak według mnie, a raczej należę do osób delikatnych (stąd moje kilkunastoletnie wahania , co do tatuażu 🙂 ) makijaż permanentny brwi nie boli. Podczas zabiegu miałam aplikowane trzykrotnie znieczulenie, więc czułam się komfortowo.

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – ZABIEG

 1. Konsultacja
 2. Rysunek brwi
 3. Wyrwanie zbędnych włosków
 4. Wprowadzenie barwnika – malutka ranka, na które będzie następnie nakładane znieczulenie (mniej bolesne niż wyrywanie pojedynczych włosków, gdyż nie jest tak głęboka jak cebulki włosowe
 5. Nakładanie znieczulenia, które działa na otwarty naskórek i doskonale działa przeciwbólowo, skóra jest jakby zamrożona (nałożenie znieczulenia może niekiedy leciutko piec przez kilka sekund, mi skojarzyło się z ciepłym woskiem)
 6. Barwienie

Etapy makijażu permanentnego brwi:

przed: 

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI - ZABIEG - efekt pred i po zabiegu makijażu permanentnego oczu i brwi

w trakcie:

MAKIJAŻ PERMANENTY BRWI I OCZU - SALON MODESTIC W RZESZOWIE - cena

bezpośrednio po zabiegu:

Makijaż permanentny brwi - ile się utrzymuje - schodzi całkowicie

MAKIJAŻ PERMANENTY BRWI – PO ZABIEGU

Po zabiegu skóra wokół brwi jest lekko opuchnięta i lekko bolesna oraz zaczerwieniona. Mimo wszystko, nie czułam dyskomfortu. Przez pierwsze 10 dni nowe brwi były ciemne i grube. Idealny rysunek brwi, jaki oczekiwałam –  odsłonił się po tych kilku dniach, kiedy to pigment stał się jaśniejszy o około 30-40%.

Cały proces gojenia trwa do 14 dni. Ja mam wrażenie, że nieco krócej. Po 5 dniach pojawiły się. maleńkie strupki. Etap „po zabiegu” jest widoczny maksymalnie do 10 dni, kiedy to następuje złuszczanie naskórka. Kolejne 20 dni to proces stabilizacji barwnika.

Bardzo ważna jest pielęgnacja brwi przez pierwsze 3 dni po wykonaniu makijażu permanentnego brwi. Jest to bardzo proste i poleca na nałożeniu wacikiem Octeniseptu na linię brwi, a następnie cienka warstwę wazeliny.

Czynności te należy powtarzać:

 • w dniu zabiegu – co godzinę
 • następnego dnia – co 2 godziny
 • 2 dni po zabiegu – co 3 godziny

Przy czym na noc pozostawiamy skórę czystą, bez wazeliny.

Istotnie jest, aby przez okres 2 tygodni po zabiegu makijażu permanentnego nie moczyć nowych brwi. Należy unikać również ich dotykania, gdyż skóra w tym miejscu jest podatna na zakażenia. 

Świetne porównanie, Przed i PO – możecie zobaczyć u Pauliny. Lingerystka wykonała tu kawał dobrej roboty, zmieniając radykalnie kształt. Moim zdaniem wyszło pięknie! (drugie zdjęcie – podwójne, warto kliknąć, otworzy się na nowej karcie, będziecie mogły szczegółowo sobie porównać)

przed: 

Makijaż permanentny brwi ombre jak długo się utrzymuje

Makijaż permanentny brwi ombre cena - efekt przed i po zabiegu makijażu permanentnego brwi -zmiana kształtu brwi i zagęszczenieMAKIJAŻ PERMANENTNY OKA tzw. KRESKA PERMANENTNA NA POWIECE – ZABIEG

Wraz z makijażem permanentnym brwi zdecydowałam się na kreskę na powiece, aby spojrzenie nabrało głębi.  Cały proces zabiegu jest zbliżony do zabiegu kosmetycznego, który już wyżej opisałam. Przy czym, był dla mnie bolesny. Mam niski próg bólu i ingerencja igły na cienkiej skórce powieki mnie bolała, mimo znieczulenia.

MAKIJAŻ PERMANENTNY OKA  – PO ZABIEGU

Proces gojeniu trwa maksymalnie do 14 dni. Powieki sa przez te dni wrażliwe, opchnięte i określiłabym „zmęczone” zwłaszcza, przez 3-4 dni. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie opuchlizny jest stosowanie zimnych okładów. Przykładałam do powiek kostki lodu zawinięte w chusteczkę, co przynosiło mi ulgę i powoli znikał efekt opuchniętego oka, który tak naprawdę był dokuczliwy dla mnie, ale mało zauważalny dla innych osób.

Przez pierwsze 7 dni po makijażu permanentnym oka nie robiłam makijażu i dałam skórze odpocząć i się zagoić. Co więcej, po 3 dniach pojawiły się maleńkie strupki skóra delikatnie się złuszczała. Oczywiście, jak wyżej już Wam napisałam dla osoby, która nie wiedziała, że poddałam się zabiegowi było to praktycznie nie do zauważenia.

Podobnie jak przy makijażu permanentnym brwi, w przypadku kreski permanentnej nie należy dotykać powiek, jednak w przeciwieństwie do brwi, niczym powieki nie smarujemy. Wszystko ładnie samo się zagoi, jeśli nie będziemy myc przez ten okres oczu wodą, nie chodzić na basen, czy tym bardziej do spa i się malować.

Makijaż permanentny brwi Rzeszów

 

makijaż permanentny oczy - kreska permanentna - zabieg efekt po, cena - rzeszów podkarpackie - relacja

Na tym zdjęciu dokładnie możecie zobaczyć jak wygląda kreska permanentna na moim oku.

Makijaż permanentny brwi cena

Cena zabiegu oczywiście będzie różna w każdym salonie. Ja polecę Wam salon Modestic w Rzeszowie. Gabinet jest bardzo przyjemny, wygodny, doskonale umiejscowiony, a panie są profesjonalne, odpowiadają na wszystkie, nawet to mniej wygodne pytania. Powierzyłam moje brwi  specjalistce Pani Kristinie i jestem bardzo usatysfakcjonowana i szczęśliwa. Moja twarz zyskała nowy wyraz, a spojrzenie nabrało głębi. Po zabiegu otrzymałam sympatyczny prezent – pudełko MODESTIC.

W cenie zabiegu w Salonie Modestic w Rzeszowie możecie oczekiwać:

 

 

 

 

 

AKTUALIZACJA

Aktualnie jestem 5 miesięcy po zrobieniu makijażu permanentnego brwi i kreski. Z różnych przyczyn nie mogłam umówić się na korektę, którą zwykle wykonuje się w ciągu 2 miesięcy od pierwszego zabiegu. Poniżej widzicie zdjęcie, jak prezentuje się stan makijażu permanentnego po tym okresie. W momencie, kiedy będę po korekcie, wrzucę Wam kolejne zdjęcie poglądowe, abyście miały już pełny obraz.

makijaż permanentny po pół roku przed korektą - brwi i kreska permanentna

 

stan po 5 miesiącach od zabiegu, bez korekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli miałabym podjąć jeszcze raz decyzję, czy warto wykonać zabieg, jakim jest  makijaż permanentny brwi i oczu, powiem – oczywiście! Kreska „robi robotę” nawet w sytuacji kiedy się nie maluję, a brwi w końcu są uniesione, gęstsze i dłuższe.