Modne plakaty na ścianę to najłatwiejszy sposób na ozdobienie mieszkania. Są piękne, ocieplają wnętrze, nadają smaku i są bardzo na topie. Zdecydowałam się na ten modny trend również w moim domu i okrasiłam ściany modnymi plakatami. Dzięki nim stworzyłam bardzo atrakcyjną galerię ścienną. Dzięki temu, wyodrębniłam kilka kierunków, które są obecnie najbardziej trendy w ozdabianiu mieszkań i stworzyłam z nich 5 grup inspiracji na modne plakaty na ścianę.

modne plakaty na ścianę inspiracje

Rok 2020 to dla mnie specyficzny czas, który spędzamy w domu, ale zarazem – okres wielu zmian w domu. Postanowiliśmy, że 2020 to rok remontów w naszym domu. A skoro w mojej głowie zaświtały różne pomysły na tanie metamorfozy, chcę i tu, na łamach bloga się z Wami nimi podzielić.  Nie tak dawno utworzyłam 4 inspiracje kolorystyczne, które pięknie prezentują się w sąsiedztwie m.in. białych mebli. Przy tej okazji pomyślałam o tanim sposobie, jak urozmaicić białą, nudną ścianę.

Plakaty w salonie – inspiracje

Galeria ścienna to najprostszy sposób, aby nasza ściana zyskała nowy look. Co więcej, ten look jest bardzo na topie. Sama zostałam zainspirowana modnymi plakatami na ścianę, które znalazłam w sklepie online Poster Store . Co prawda miałam małą zagwozdkę na jaki kierunek się zdecydować, bo wybór jest naprawdę ogromny. Jednak plakaty w salonie to nie ich jedyne miejsce przeznaczenia. Chcę Was zainspirować do ozdabiania nimi ścian: zarówno w przedpokoju, kuchni, jak i w dziecięcym pokoju.


Mam dla Was super rabat przy zakupie plakatów z posterstore aż 30% – na haslo: Wkawiarence2020
Korzystajcie, wybierajcie, zachwycajcie się bogactwem kolekcji.

Rabat ważny jest do 22 lipca 2020.


5 INSPIRACJI NA MODNE PLAKATY NA ŚCIANĘ

1. Fascynacja przyrodą – niebieskie i beżowe kolory plakatów na ścianę

W pierwszej kategorii chcę Wam przedstawić inspiracje na modne plakaty na ścianę, bezpośrednio z naszego otoczenia oraz z pięknych miejsc z różnych zakątków świata. Najmodniejsze zestawienia obrazów są w kolorach ziemi oraz z przewaga koloru niebieskiego. Dlaczego? Z prostego powodu – doskonale działają na nasza psychikę. Sprawiają, że we wnętrzu, w którym je powiesimy aż chce się przebywać i odpoczywać. A co więcej – one się po prostu nam nie nudzą. Odcienie beżu to kolory ziemi, a niebieski – kolor wody, który każdego nastawia pozytywnie. 

plakaty na ścianę niebieskie inspiracje przyroda

beżowe plakaty na ścianę odcienie brązu przyroda widoki morze woda

2. Makrokosmos – modne plakaty na ścianę z naszego podwórka

Często to, co wokół nas otacza –  nie dostrzegamy. Nie przyglądamy się źdźbłom trawy tańczącej na wietrze, kroplom rosy na płatkach kwiatów, czy kropli deszczu spadającej z nieba. Dostrzeże je jedynie sprawne oko obserwatora. Dzięki plakatom ściennym możemy wszyscy dostrzec te mało zauważalne cuda otaczającej nas przyrody. Ciesze się, że ten kierunek należy do bestsellerów – najczęściej wybieranych obecnie plakatów na ścianę. Osobiście lubię fotografować ten nasz mikrokosmos – zarówno rośliny jak i małe pełzające i pędzące robaczki, krople rosy i trawy w moim ogrodzie.

plakaty trzcina rośliny kwiaty modne obrazy desenio postere store

najmodniejsze plakaty do salonu kwiaty liście monstera

3. Pamiątki z wakacji w formie obrazów

Nie zawsze mamy możliwość, aby przywieźć z wakacji piękne zdjęcie. Co więcej, często pstrykamy zdjęcia smartfonem, który odbiega od idealnej jakości, zwłaszcza w sytuacji, kiedy chcemy mieć duży plakat na ścianę. Dlatego idealnym rozwiązaniem, a zarazem najprostszym jest wyszukanie obrazu na ścianę z danego miejsca, które było lub będzie celem naszego urlopu. Plakat, który zawiesimy w salonie może też być doskonałą inspiracją do naszych przyszłych podróży – celem, który sobie wyznaczamy na przyszłość.

plakaty obrazy postere store pamiątki z wakacji zielone obrazy na ścianę

plaża morze wenecja plakaty na ścianę inspiracje do salonu

4. Mapy miast – nowy trend wśród plakatów na ścianę

Mapy miast na ścianę mogę inspirować, ale i być wskazówką do określonych miejsc. Mogą stanowić jedynie ozdobę, która urozmaici naszą ścianę. Jednak mogą stanowić doskonałą pamiątkę z bliskich nam miejsc na świecie. Nowy trend to czarno-białe mapy miast w poziomie i w pionie. Często obieranym kierunkiem są nazwy miast na plakacie. Duże, zazwyczaj czarne litery na białym tle pod mapą z danego miasta. Każdy odczytuje na swój sposób, co właściciel danego plakatu miał na myśli. Stanowią niejako zagadkę – tajemnicę. A może są to pseudonimy bohaterów z pewnego serialu?

mapy miast na ścianę plakaty

5. Cytaty motywacyjne na plakatach

Każdy z nas chyba lubi od czasu do czasu przeczytać mądry cytat, który powoduje natłok myśli i nastraja nas do lepszego myślenia. Są też i takie zdania, które chcemy zapamiętać na zawsze. Huczą nam w głowie i sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi. Niestety zwykle plakaty z cytatami są głównie w języku angielskim. Jednak ten język dla wielu z nas nie stanowi już wielkiej bariery. Cytaty motywacyjne na plakatach są napisane prostym, łatwym do zrozumienia słowem.

cytaty motywacyjne na plakacie na ścianę

motywujące cytaty na ścianę na obrazie plakat

W modnych plakatach na ścianę fajne jest to, że możemy mieszać i dopasowywać ze sobą różne style z poszczególnych grup tematycznych. To czym ja się kieruję – to jeden motyw przewodni – kolor, czcionka lub tematyka. Takie zestawienie tworzy nam wspaniałą galerię ścienną. Plakaty mogą być też świetną inspiracją i motywem przewodnim w naszym wnętrzu.

A może już posiadasz w domu podobne obrazy lub masz zamiar zakupić modne plakaty na ścianę? Mam nadzieję, że odrobinę Cię zainspirowałam.