najdziwniejsze książki dla dzieci – to, co nas zaskoczyło w księgarni

najdziwniejsze książki dla dzieci blog parentingowy

istnieją książki dla dzieci, że od razu zapadasz w nich jakby były dla Ciebie. Treść, ilustracje. Aż miło. Wzbudzają sympatie od pierwszego słowa. Zapadają w pamięci na długie lata, czasem na stałe. Lubimy do nich wracać. Lubimy swoim dzieciom pod nos podsuwać. Kształtują poniekąd osobowość, uczą dobrych relacji międzyludzkich, szacunku do rówieśników, starszych, do pluszowego misia. Pokazują uczucia, emocje, coś co najbardziej lubią. Ilustrują miłość i wszystko co ważne.

jednak i spotykam takie pozycje co nie wiem. Nie wiem czy są fajne, czy warto poświęcić im uwagę.

chce Wam zawsze pisać prawdę i tylko prawdę. To co odczuwam, moje myśli przelać na papier. W bawełnę nie owijać.

dostałam książki z wydawnictwa Znak, które notabene uwielbiam. Ale tu jest szkopuł. Nijak nie potrafię do tej lektury podejść. Może ja z innej epoki. Bo… czy młodzież kocha się w Mickiewiczu, Sienkiewiczu ? Sami odpowiedzcie. Więc może ja nie dzisiejsza. Jakaś inna. Prastara. Nie wykluczam. Stąd moja prośba pojawiła się na facebooku czy ktoś zechciałby mi pomóc. I książkę opisać. Zgłosiło się Was sporo. I do dwóch osób najdziwniejsze książki dla dzieci podesłałam.

/ nadmienię, że aktualnie książeczka jest w fajnej promocji w wydawnictwie ZNAK. /

najdziwniejsze książki dla dzieci

Nie ze mną takie Tere Fere

nie ze mną takie tere fere

najdziwniejsze książki dla dzieci

najdziwniejsze książki dla dzieci

być frajerem

Marlena:

W trakcie czytania mój syn z niektórych kwestii się bardzo śmiał, niektórymi był zdziwiony a czasami dopytywał dlaczego tak się dzieje 🙂 jak skończyliśmy czytać to pytał się kiedy kupię mu drugą część tej książki. Jak dla mnie książka jest specyficzna ale również napisana prostym językiem, jakiego używa większość dzieci w wieku szkolnym. Porusza dość ważną kwestię dla dzieci w wieku szkolnym a mianowicie problemy z przezwiskami, agresją słowną wśród dzieci i różne problemy z jakimi spotykają się dzieci w szkole czy w relacjach z kolegami czy też z nauczycielami.Mi osobiście przybliżyła problemy z jakimi w niedługim czasie będę musiała się zmierzyć jak syn od września pójdzie do szkoły.  Cała historia perypetii Bartka i Darka kończy się dobrze. Myślę że książka przyjmie się na polskim rynku. Tak jak pisałam syn ma ochotę na następną część.

Beata:

spełniamy obywatelski obowiązek i przedstawiamy opinię o książce „Nie ze mną takie Tere-Fere”. Upsss.. nie obowiązek ale przyjemność 🙂 Ta opinia będzie inna od dotychczasowych, gdyż i ta książka jest inna- inna i w tej inności fantastyczna. Książka towarzyszyła nam podczas podróży do ZOO i powiem szczerze, że jest chyba pierwszą książką która tak wciągnęła Mikołajka! Czyta się ją szybko i przyjemnie. Nie opiszemy Wam treści byście sami do niej zajrzeli bo warto 🙂 My dorośli choć na chwilę na stronach książki wrócimy do czasów naszego dzieciństwa, a dzieci? hmm powiem szczerze, zanim zaczęlismy pisać recenzję zadzwoniliśmy do Mikiego i opowiedział o swoim punkcie widzenia ów książki: odp: „W deche. A ciocia kupisz mi drugą cześć” I to mówi wszystko 🙂

zerknijcie sobie również na wirtualny skrót książeczki – TU KLIK 


do pozycji nieco mniej dziwnych, ale nadal zaskakujących zaliczyłam również dwie pachnące opowieści:

skunks, który pachniał wanilią

wilk, który pachniał truskawkami

pachnące opowieści

książki zapachowe

ilustracje urocze, treść, powiem, że ciekawa. Tylko… jeśli nigdy nie wąchaliście skunksa i wilka uwierzcie – ostrzegam. Smród nie z tej ziemi. Wystarczy potrzeć ręką w konkretnym miejscu i dech zapiera. Więc czy nie są najdziwniejsze ? Może jest to i ciekawe, że dziecko smród zwierząt poznaje, nie wykluczam. Ale dla mnie dziwne, wręcz poniekąd interesujące. Aczkolwiek staram się nie wąchać.

a może również znasz jakieś inne najdziwniejsze książki dla dzieci ?

zapachowe książeczki dla dzieci

dziwne książki dla dzieci

najdziwniejsze książki dla dzieci

bajka o zwierzątkach

najdziwniejsze książki dla dzieci blog parentingowy

najdziwniejsze książki dla dzieci