Najlepsze filmy animowane dla dzieci po polsku

– nasz prywatny ranking. Bajki animowane z ostatnich 3 lat z dubbingiem – największe hity kinowe, które uważamy za zdecydowanie najciekawsze animacje dla dzieci po polsku! Czy są to również Wasze ulubione?

najlepsze filmy animowane dla dzieci

W związku z wczorajszym wyjściem do kina z dziećmi, uzmysłowiłam sobie, że wypada poruszyć na blogu temat:

FILMY ANIMOWANE DLA DZIECI PO POLSKU

Stworzyłam nasz prywatny ranking fajnych bajek dla dzieci w języku polskim – top 6 hitów kinowych z ostatnich 3 lat. Zauważyłam, że w ostatnim latach powstało od gromu bajek dla dzieci. Są filmy animowane dla dzieci po polsku o zwierzakach, stworach, potworach, podróżnikach i zwykłych – niezwykłych małych bohaterach. Co istotne, większość z nich ma określone przesłanie. Koncentrują się na emocjach, niesieniu pomocy bliskim, o uczuciach, byciu zwykłym ale zarazem wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju, oraz że w życiu przyjaźń i rodzina ma bardzo duże znaczenie.

1.Hotel Transylwania 3

Zacznę od najnowszego – film animowany dla dzieci po polsku – ze świetnym dubbingiem – HOTEL TRANSYLWANIA 3. Głosu użyczył: Tomasz Borkowski, Agnieszka Mrozińska /sama określa swój głos jako „stara żaba”, a ja uważam, że to jeden z najlepszych polskich głosów i ubóstwiam absolutnie/, Paweł Ciołkosz, Jakub Szydłowski. W roli „smętnego” śledzia – Szymon Majewski, a „głosu z telefonu” pożyczyła Krystyna Czubówna. Bajka dla dzieci jest naprawdę świetna. Byliśmy na niej po raz pierwszy w pełnym składzie – 3 dzieci + rodzice. Moja najmłodsza 2-latka byłą zafascynowana podwójnie – salą kinową i filmem animowanym.  Uwielbiam fragment, w którym potwory – coś na kształt szopa pracza – odwiedzają pokój zabaw dla dzieci, w którym śledź proponuje opiekę nad ich niesforną gromadką, nie podejrzewając, jak liczne mają potomstwo. Zaskoczeni rodzice w pierwszej chwili będąc w ogromnym szoku, sami nie wiedzą, co zrobić z wolnym czasem / znacie to ? 🙂 /

2. Sing

Film animowany dla dzieci po polsku – SING – jest naprawdę ponadczasowy. Po pierwsze ze względu na muzykę. Powiem Wam po cichutku, że moja starsza dwójka ciut tańczyła w kinie 🙂 Bardzo ciekawa historia o dążeniu do realizacji własnych marzeń. Pokazuje, że nawet najskrytsze plany są warte tego, aby pokazać je światu. Zrealizowane nieśmiałe fantazje zmieniają „szarą myszkę” w dive sceny. Identycznie jest w naszym codziennym życiu. Często sami przed sobą skrywamy nasze pragnienia. Film animowany zachęca do przełamywania własnych, wewnętrznych barier i stawiania czoła przeciwnościom losu. /P.s. Podziwiam mamę świnkę, za jej organizację i talent sceniczny/. Głosu głównym bohaterom użyczyli m.in. Marcin Dorociński, Małgorzata Socha i Ewa Farna.

3. Sekretne życie zwierzaków domowych

Okazuje się, że nic nie jest takie, jak nam się wydaje. Nasi czteronożni domownicy mają swoje sprawy i chadzają własnymi drogami. O tym fakcie przekonują nas bardzo sympatyczni bohaterowie filmu animowanego dla dzieci w polskiej wersji językowej – SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH. Moje dzieci zakochały się w 2 pieskach o imieniu Max i Duke. Pomimo mojego wrażenia, że fabuła jest nieco powielona z innych bajek animowanych, to jednak jest to na tyle zabawna, przyjemna i ciepła historia, że warto ją obejrzeć. /uwielbiam w kinie momenty, kiedy słychać dziecięcy śmiech/.

4. Trolle

W bajeczkach z mojego dzieciństwa trolle były przedstawiane jako złośliwe i brzydkie stworzenia. Moje dzieci poznały te nietuzinkowe stworzenia z innej perspektywy. TROLLE to niesamowicie kolorowa baśń. Słodkie i tęczowe stworki na stałe zawitały do naszego domu. Bo jak można ich nie pokochać? Dla mnie trolle to odpowiednik smerfów z mojego dzieciństwa. Mimo, że widziałam słowa krytyki pod kątem tego filmu animowanego dla dzieci po polsku / nudna, powtarzalna treść/, to uważam, że do dzieci one przemówiły swoim gestem, zachowaniem i słodkim wyglądem. Trolle śpiewają, tańczą i lubią się przytulać. Co więcej, jest to bardzo pozytywna bajka animowana z morałem. Główna bohaterka – księżniczka wyrusza w podróż pełną niebezpiecznych przygód, aby w ten sposób uratować przyjaciół i odnaleźć radość. 

5. Gdzie jest Dory

Następca kultowej powieści dla dzieci – Gdzie jest Nemo. Nasuwa się zdanie, że obydwa filmy animowane dla dzieci po polsku są bardzo zbliżone. Nie przeszkadza to jednak zatopić się i zadumać podczas oglądania przygód przesympatycznej Dory, która cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej 🙂 Dawka dobrego humoru, olśniewające morskie kadry oraz uczucia: miłość, przyjaźń i niesienie pomocy oraz przesłanie – że czasem warto stawić czoła przeciwnościom losu i pójść pod prąd  – to wszystko powoduje, ze GDZIE JEST DORY są dla nas TOP bajkami animowanymi dla dzieci. Joanna Trzepiecińska, która użyczyła głosu głównej bohaterce filmu animowanego jest wprost kapitalna. Oprócz niej, usłyszymy Andrzeja Grabowskiego i kilkukrotnie Krystynę Czubównę.

6. Iniemamocni 2 

Ulubiony film animowany z polskim dubbingiem mojego syna. Rozśmieszyła mnie zamiana ról rodziców. Mama staje się superbohaterką, a tato zmaga się z utrzymaniem w czystości domu i wychowywaniem 3 dzieci, a robi to naprawdę w uroczy i chwilami wzruszający sposób. INIEMAMOCNI 2 to super wartka akcja, humor i “Mission: Impossible” dla dzieci. Motywy przewodnie w filmie: zło przegrywa, zmaganie ze swoją słabsza stroną, w rodzinie siła oraz w grupie przyjaciół można wszystko razem pokonać. W tym filmie dla dzieci usłyszymy głos Doroty Segdy i Piotra Fronczewskiego.

Na koniec chciałam wyrazić swoje zdanie na temat polskiego dubbingu. Uważam, że jest najlepszy z najlepszych. Czy oglądaliście kiedykolwiek scenki z nagrania, jak polscy aktorzy podkładali głos do np. bajki dla dzieci  – Lwia Straż? Majstersztyk!

Filmy animowane dla dzieci po polsku

świecą tryumfy oglądalności, a dzieci wraz z rodzicami tłumnie odwiedzają kina. Jest to sposób spędzenia wspólnie czasu i powód, aby oderwać się od codziennego kieratu i obowiązków.