W naszym domu króluje zima z Wydawnictwem Wilga. Stąd też pomysł na przegląd najpiękniejszych książeczek dla dzieci. Kilka z nich złożymy pod choinka naszym bliskim w pięknym czerwonym papierze z gwiazdeczkami i opasamy wielką złotą wstążką. Reszta pozostanie z nami na zawsze. I dla Was też coś wynajdę 🙂 Cos co zachwyci wielu.  Ale o tym pod koniec tego wpisu. 

najpiękniejsze ksiązki dla dzieci - dla rocznego dziecka, dla przedszkolaka, dla 8 latki i poradnik dla nastolatka

Z książkami tak już jest że albo zachwyca od razu albo lądują na długo w biblioteczce. Czasem traf sprawi, że po nie sięgniemy i odkryjemy w nich cudowna magiczna krainę. Niestety nie z każdą tak bywa. Jednak odpukać jest mnóstwo takich, które łapią za serce w każdym wieku i każdy ale to każdy chce je dotknąć pooglądać i poczytać. Dziś skupię się na tych najpiękniejszych książkach dla dzieci – dla rocznego dziecka, dla przedszkolaka, dla 10-latki i krnąbrnego nastolatka. A będzie ich 19 pogrupowanych w 4 grupy wiekowe plus świąteczny dodatek.

Przy czym to grupowanie pięknych książek jest bardzo orientacyjne. Bo może uwierzycie lub nie, ale tymi dla rocznego dziecka zachwycała się moja 5-latka bardzo bardzo długo. A książki dla przedszkolaka chwyciły za serce 7-latkę. Dwie z serii o Lenie zdawałoby się dla dziewczynki podsłuchiwał z uwagą 10-latek. Wśród najpiękniejszych książeczek dla dzieci nie mogłam tez pominąć naszej ulubionej serii z Dębowej Farmy. A książeczki o zimie, świąteczne to zawsze są dla każdego i dorosły też chętnie się zaczyta i poogląda piękne ilustracje.

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA ROCZNEGO DZIECKA

Miś pracuś - zimowe zabawy - najlepsze ksiązki dla rocznego dziecka sztywne kartki ruchome elementy

najlepsze ksiązki dla rocznego dziecka sztywne kartki ruchome elementy -Miś pracuś - zimowe zabawy

najlepsze ksiązki dla rocznego dziecka sztywne kartki ruchome elementy -Miś pracuś - zimowe zabawy

Ksiązeczka z ruchomymi obrazkami , twarde kartki - Miś pracuś - wartościowe ksiązeczki da rocznego dziecka i 2 latka

Sztywna okładka i kartki, ruchome elementy (obrazki) najlepsze książki dla małych dzieci

Ksiązeczka z ruchomymi obrazkami , twarde kartki - Miś pracuś - wartościowe ksiązeczki da rocznego dziecka i 2 latka i 3 latka prezent dla rocznego dziecka

MIŚ PRACUŚ  ZIMOWE ZABAWY

MIŚ PRACUŚ W KOSMOSIE

Te piękne książki dla rocznego dziecka będą też idealne dla 2 i 3 latka, zachwycą też starszego przedszkolaka. Każda z książeczek składa się z 8 sztywnych stron w twardej okładce. Są bajecznie kolorowe. Każda strona zawiera krótki tekst do przeczytania. Największa atrakcją są ruchome elementy w książeczce – przesuwająca się w górę i w dół kolejka linowa, miś zjeżdżający z górki na nartach lub wyskakujący z wielkiej śniegowej zaspy. Z pewnością wszystkie dzieci zachwyci grono przyjaciół na lodowisku – kręcą się w kółeczko dzięki sprytnemu rozwiązaniu.

Nawet okładka każdej z książeczek ma dla nas niespodziankę np. Miś Pracuś pędzi statkiem kosmicznym – maluszek może przesuwać paluszkiem obrazek. Wyobraźcie sobie przyjaciół, którzy podziwiają kosmos, który zmienia się na naszych oczach! A kiedy już wylądują na obcej planecie potrafią wdzięcznie podskakiwać, co wizualnie jest bardzo atrakcyjne i pobudza wyobraźnię. Wszystkie ruchome elementy są przystosowane do małej dziecięcej rączki.

Najpiękniejsze książki dla maluszków - dla rocznego dziecka i dla 2 latka - krótkie opowiadania z krótkimi zdaniami, bajeczka z lustracjami dla 2 latki

Wartościowe, mądre kolorowe ksiażeczki dla 2 latka - prezent książka dla roczniaka

Kocham cię najmocniej na świecie - wartościowe i piękne ksiązki dla rocznego dziecka i 2 latka

Kocham cię najmocniej na świecie - wartościowe i piękne ksiązki dla 2 latka

KOCHAM CIĘ NAJMOCNIEJ NA ŚWIECIE

Ta wartościowa i zarazem jedna z najpiękniejszych książeczek dla dzieci młodszych ma na okładce znaczek – mam już rok. Nie oznacza to jednak, że jest dedykowana tylko dla tej grupy wiekowej. W bajce cudownie odnajdą się starsze dzieci w wieku 2-5 lat. Kocham Cię najmocniej na świecie to urocze, krótkie opowiadania okraszone ciekawymi, bajecznie kolorowymi obrazkami. Książeczka jest bardzo dobrej jakości!

Okładka książki jest cudownie błękitna, a mały sympatyczny niedźwiadek wraz ze ze swoją mamusią  uśmiechają do małego czytelnika. To, co wyróżnia opowiadania, a jest ich aż 9 to krótkie zdania, które zrozumieją najmłodsze dzieci  z elementami dźwiękonaśladowczymi. Ta piękna książeczka celebruje: miłość, troskę i dobro. W ciekawy sposób pokazuje jak ważna jest rodzina i wzajemna opieka.

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA PRZEDSZKOLAKA

Dino Joga - jak opanować dziecięce emocje - ksiązka dla dzieci z ćwiczeniami, podstawy jogi, asany, medytacja

Joga dla dzieci - ksiązka

Książka z ćwiczeniami dla dzieci - joga dla najmłodszych o dinozaurach które uczą jak fajnie jest się gimnastykować

Dino Joga - jak walczyć z emocjami u dzieci - ksiązka dla dzieci i rodziców

DINO JOGA CZYLI JAK OPANOWAĆ DZIECIĘCE EMOCJE

Dino Joga to jedna z ulubionych książeczek moich córek w ostatnim czasie. Oprócz pasji do dinozaurów, które odwiedzamy każdego roku (Bałtowski Kompleks Turystyczny) jest to wspaniały i wesoły instruktaż do… dziecięcej jogi! Asany i medytacje zostały połączone z postaciami uśmiechniętych dinozaurów co stanowi rewelacyjny pomysł na świetną zabawę. Jednak nie tylko o zabawę tu chodzi.

Dino Joga to książka dla przedszkolaka i starszych dzieci, które zmagają się z różnymi emocjami oraz dla tych, które lubią gimnastykę. Dziecięce medytacje pomogą odzyskać spokój, utrzymać koncentrację, odnaleźć energię oraz zmienić destrukcyjne emocje i życzliwość wobec siebie i wszystkiego, co nas otacza. Jest to jedna z tych książek, które z przyjemnością sprezentowałabym każdemu dziecku. Co więcej to doskonały wstęp do bycia razem bo ćwiczenia dziecko może wykonywać z rodzeństwem, przyjaciółmi i rodzicami.

Książeczka do jogi dla dzieci ma swojego przewodnika, którym jest Mistrz Diplo, a akcja rozgrywa się w Jurajskiej Szkole Jogi. Mamy tez 4 nauczycieli, którzy pokazują nam bardzo dokładnie jak mamy ćwiczyć, a są nimi: Reks, Raptor, Triksi i Daktyla (tą ostatnia nauczycielkę moje dzieci doskonale kojarzą z filmu, który oglądaliśmy w kinie 5D w Bałtowskim parku rozrywki). 

Gdzie jesteś Precelku - piękna ksiązka dla 5 latka o zimie i świętach

Gdzie jesteś Precelku - najpiękniejsza ksiązka dla 5 latka

Gdzie jesteś Precelku - najpiękniejsza ksiązka dla 6 latki - prezent ksiązka dla dziecka dla przedszkolaka

GDZIE JESTEŚ PRECELKU

Zimowa opowieść o sile przyjaźni, miłości i Świąt Bożego Narodzenia. Kiedy zaczynamy ją czytać, mamy wrażenie, że wraz z naszym dzieckiem przenosimy się do innego świata, w którym poznajemy pieska Precelka i małą Zuzię. Gwarantuję, że Wasze dziecko nie pozwoli odłożyć tej jednej z najpiękniejszych książeczek na półkę, dopóki nie przeczytacie jej do końca.

Gdzie jesteś Precelku pokazuje siłę przyjaźni dziecka ze szczeniaczkiem, troskę i trwogę, kiedy pewnego dnia na świątecznym targu Precelek nagle znika. Autorka ksiazki Aniela Cholewińska-Szkolik zastosowała bardzo ciekawy trik. W opowiadaniu przeplata się narracja z perspektywy Zuzi oraz z perspektywy Precelka, co jest niesamowite z punktu widzenia nie tylko małego dziecka. Dzięki takiemu zabiegowi widzimy, co czuje zatroskana dziewczynka oraz jej mały, zagubiony przyjaciel.

NAJPIĘKNIEJSZE OPOWIADANIA DLA DZIECI – SERIA Z DĘBOWEJ FARMY

W tym zestawieniu najpiękniejszych książek dla dzieci nie mogłam ominąć jednej z najciekawszych i najbardziej wciągających książek dla dzieci od 4 do mniej więcej 10 roku życia. Są o tyle ciekawe, że wciągną i młodszych i starszych. Niosą ze sobą empatię, ukazują przyjaźń, poświęcenie, oddanie i dreszczyk emocji. Kiedy czytałam moim dzieciom tą urzekającą serię, która składa się aż z 8 książek, w pokoju była absolutna cisza! Po części na pewno przez wzgląd, że moje dzieci kochają zwierzęta, ale zauważyłam, że lubią, jak dużo się dzieje. Mam wrażenie, że każda z książeczek to niemal jak film akcji dla najmłodszych. Gówna bohaterka jest dziewczynka, która co rusz ratuje zwierzęta gospodarskie z różnych opresji a nawet od śmierci.

Jednak o tej serii pisałam już na łamach bloga trzykrotnie, więc więcej, możecie pooglądać i poczytać we wpisie:

 1. Pełne emocji i pasji książki dla dzieci, które kochają magiczne jednorożce i domowe zwierzątka
 2. Książki o psach dla dzieci – 14 przygodowych bajek o psach, pełnych wzruszeń, zabawy i empatii
 3. Przesympatyczna seria książek przygodowych o zwierzętach dla dzieci – przygody na Dębowej Farmie

To Twój dom lulu - ciekawe opowiadania dla dzieci

To Twój dom Lulu

TO TWÓJ DOM LULU 

Lulu to śliczna kotka, która uwielbia pieszczoty, jednak jest strachliwa i boi się hałasu. Bliźniaki Gabrysia i Jacek mają zadanie do wykonania. Muszą znaleźć nowych opiekunów, którzy pokochają sympatyczną kotkę. „Łączymy idealnych opiekunów z idealnymi zwierzakami” – brzmi motto, które im przyświeca. To Twój dom Lulu to jedna z trzech książeczek o rodzeństwie, którzy szukają nowych domów dla zwierzątek. W serii ukazały się:

 1. To Twój dom Tosiu
 2. To Twój dom Pysiu

Historia Lulu bardzo wciągnie każdego czytelnika, a co więcej książka jest ma duże literki, w sam raz do samodzielnego czytania dla starszych dzieci. Zainteresowane osoby odsyłam po inne pozycje do samodzielnego czytania przez dzieci 6-8 lat – Wpis na blogu – Książkożercy 

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA 10-LATKI

Koci zaułek - ciekawa seria ksiażek dla 8, 9 i 10 latki

Książki dla 10 latki - seria o przyjaciółkach - o trudnej przyjaźni

O ile zastanawiam się czy nie powinnam w tej grupie wpisać serii Dębowej Farmy, o tyle jestem pewna, że dla starszych dzieci będzie:

KOCI ZAUŁEK oraz KOCI ZAUŁEK SEKRETY LENY

Cztery przyjaciółki i mnóstwo kotów! Co ciekawe, dziewczynki jak to w życiu bywa bardzo się miedzy sobą różnią, mają zupełnie inne charaktery i zainteresowania. Jedno to, co ich łączy to miłość do kotków, dla których są w stanie zrobić niemal wszystko. Julka, Ola, Zuzia i Lena prowadzą fundację Koci Zaułek, w której zajmują się szukaniem domów dla swoich podopiecznych. Starają się dotrzeć do osób, potencjalnych nowych opiekunów kotków na sposoby: Youtube, prowadza profil Kociego Zaułka na instagramie, występują w radio, a nawet wykorzystują do swojego szczytnego celu szkolny festyn z okazji Światowego Dnia Zwierząt. 

Jak to w życiu bywa, czasem wybuchają kłótnie, są opisane kłopoty w szkole, ale jest też  dużo miłych chwil od których łza może się zakręcić w oku. O ile w 1 części występują wszystkie dziewczynki, a przed szereg delikatnie wysuwa się Julka, a o tyle w drugiej części poznajemy Lenkę. Czy autorka Beata Sarnowska pozwoli nam poznać pozostałe przyjaciółki? O tym dowiemy się w niedalekiej przyszłości.  Musze zaznaczyć, że czarno białe ilustracje, które jakby potajemnie wkradały się na strony książki stanowią jej świetne uzupełnienie.

NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄŻECZKI DLA …. KRNĄBRNEGO NASTOLATKA

Książka dla nastolatków - jak przetrwac dorastanie - jak sobie poradzić w szkole i w domu - o trudnej przyjaźni i radzeniu sobie w szkole

NASTOLATKI CZYLI JAK PRZETRWAĆ MAJĄC NAŚCIE LAT

Nie wiem czy najpiękniejsza jest tu dobrym określeniem. Na pewno ciekawa i wciągająca. Na zdjęciach pokazałam Wam maleńki urywek tego, co możemy w tej książce znaleźć (a raczej nastolatkowie). Mamy tu między innymi takie działy jak:

 • czemu wszystko cię wkurza
 • pokochaj mydło
 • moje pieniądze
 • ja i ci, od których się różnię
 • to już nic mi nie wolno
 • między wirtualem a realem
 • individual, casual, wtopa
 • czemu się poddaję

itd. itp.

Książkę dedykowałabym nastolatkom od 12+, młodsi nie muszą i mam nadzieje – jeszcze nie wiedzą o pewnych sprawach 🙂  Motto książki brzmi: rób, co uważasz, ale uważaj co robisz. Nastolatki, czyli jak przetrwać mając naście lat jest to rodzaj bardzo nowoczesnego poradnika, pełnego młodzieżowych zwrotów, jednak z pewnością i my dorośli odnajdziemy w nich cząstkę siebie 🙂

Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków

Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków - najlepsza książka o dojrzewaniu o radzeniu sobie ze stresem i koleżankami i kolegami

Najlepsza ksiązka dla młodzieży o dojrzewaniu - Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków - najlepsza książka o dojrzewaniu o radzeniu sobie z emocjami

Najlepsza ksiązka dla młodzieży o dojrzewaniu - Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat - poradnik dla nastolatków - najlepsza książka o dojrzewaniu o radzeniu sobie ze stresem i emocjami


NAJPIĘKNIEJSZE KSIĄżKI śWIĄTECZNE

najpiękniejsze ksiązki dla dzieci - dla rocznego dziecka, dla przedszkolaka, dla 8 latki i poradnik dla nastolatka

Najpiękniejsze ksiązki o świętach dla małych dzieci z dużą ilością obrazków - Magiczny Sklep z prezentami

Piękne ksiązki o Świętach na prezent dla 3 4 i 5 latka - Magiczny Slep z Prezentami - Piękne ksiązki o Świętach na prezent dla 3 4 i 5 latka

Piękne ksiązki o Świętach na prezent dla 3 4 i 5 latka - Magiczny Sklep z Prezentami

MAGICZNY SKLEP Z PREZENTAMI

Magiczny sklep z prezentami to wzruszająca opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze. O obdarowywaniu się nawzajem nie tym, co najdroższe, ale tym co mamy w sercu. Opowieść o sympatycznym Bartku, który chciał dla swojej rodziny wszystkiego co najlepsze.

najpiękniejsze ksiązki świąteczne dla dzieci - Projekt Święta

najpiękniejsze książki świąteczne dla dzieci - Projekt Święta książki o świętach dla przedszkolaka - dla 5 i 6 latka zimowe opowiadania

Projekt Święta książki o świętach dla przedszkolaka - dla 5 i 6 latka zimowe opowiadania

Projekt Święta książki o świętach dla przedszkolaka - dla 5 i 6 latka świąteczne ksiązki - ranking najpiękniejszych książek o zimie i o świętach

PROJEKT ŚWIĘTA

Niezwykła, świąteczna opowieść o dzieciach mieszkających w pewnej kamienicy. Wspólnie planują, pokonują przeciwności losu, mierzą się z mniejszymi i większymi kłopotami, a wyobraźnia to pieczara zagadek i nowych pomysłów, która… zaprowadzi ich w niezwykłe miejsce…


ROZDANIE

Moje Drogie, mam dla Was nie lada gratkę! Dzięki Wydawnictwu Wilga mam dla czterech z Was po 2 książki z odpowiedniej grupy wiekowej z opisanych powyżej książek. 

 1. Miś Pracuś w kosmosie i Miś Pracuś zimowe zabawy
 2. Gdzie jesteś precelku i Dino Joga 
 3. Koci Zaułek i Koci Zaułek sekret Leny
 4. Nastolatki czyli jak przetrwać mając naście lat (1 pozycja dla nastolatka)

Dziękuję, że ze mną jesteście, w podziękowaniu książeczki zostaną wysłane do:

zestaw nr 1 – Iwona (prezent dla wnusia)

zestaw nr 2 – Maria Kr. (mama Oli i Grzesia)

zestaw nr 3 – Beata (mama dziewięcioletniej buntowniczki)

zestaw nr 4 – Daniela Ryś (mama Emilki i Grzesia)

1. konkurs dla fanów wkawiarence.pl  na facebooku lub na Instagramie (dla osób,  które polubiły profil na Fb lub Ig)
2. w komentarzu tutaj na blogu napisz dla kogo mają być książeczki, ile ma lat i co lubi możesz też zasugerować na którym pakiecie książeczek Ci zależy
3. rozdanie trwa od 22.12.2021 do 27.12.2021 roku do północy (poniedziałek)
promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook i Instagram

regulamin:

1. Sponsorem konkursu jest Wydawnictwo Media Rodzina, a organizatorem konkursu jest blog wkawiarence.pl 
2. Nagrody w konkursie są dla 4 osób
3. Konkurs trwa  od 22.12.2021 do 27.12.2021 roku do północy (poniedziałek). Wysyłka nagrody tylko na terenie kraju.
4. Zwycięzcy zostaną podani tutaj na blogu maksymalnie do 31.12.2021 (więc proszę zaglądać)
5. Promocja nie jest w żaden sposób sponsorowana, popierana, ani przeprowadzana przez serwis Facebook i Instagram


Oczywiście nawet w 1/100 nie wyczerpałam tematu o najpiękniejszych książkach dla dzieci. Ilu pisarzy, zdolnych ilustratorów i Wydawnictw dzięki którym poznajemy perełki, tym skarbnica z najpiękniejszymi książkami dla dzieci jest niezmierzona.