Lubię poczucie humoru i książki, które coś wyróżnia. Bardzo się cieszę, że znalazłam świetną, nową serię zabawnych książek dla dzieci:

Natka i zbuntowany królik

Natka i magiczna gąsienica

dodatkowy aspekt:

są to książki dla dzieci zaczynających czytać

książki dla dzieci 7 lat - Natka i zbuntowany królik i magiczna gąsienica

Mamy szczęście to wspaniałych książek. Po przeczytaniu przygodowej serii książek o zwierzętach  moje dziewczynki złapały „bakcyla książkowego”. Wynajdujemy co rusz nowe książeczki i spędzamy wspólny czas na ich czytaniu.

Niedawno w nasze ręce wpadły też książki dla dzieci zaczynających czytać. Jest to seria Książkożercy, podzielona na część A, B i C (poziomy trudności) – dedykowane dla 7-latka do samodzielnego czytania. 

Tym razem zaprezentuję Wam nową serię zabawnych książek dla dzieci o Natce. Natka ma 6-7 lat i jest bardzo niesforną, ale i przesympatyczną dziewczynką. Ma starsza siostrę Ninę, której czasem dokucza i jej zazdrości, ale w zderzeniu z zarozumiałym kolegą Maksem Rudzikiem konsekwentnie jej broni na różne, znane sobie sposoby.

Natka nie lubi księżniczek, za to lubi króliki, węże, klasowe gąsienice. Potrafi też iść na ustępstwa, aby osiągnąć cel. Jej marzenie to posiadanie zraszacza ogrodowego, a basen ogrodowy wydaje jej się bardzo nudny. Ma specyficzne podejście do Wróżki Zębuszki, którą uważa za złodziejkę. A jak wiadomo złodziej jest gorszy nawet od dentysty. Bo przecież jak można lubić kogoś, kto nocą zakrada się do  pokoju dziecka i zabiera bez pozwolenia mleczaki….

Natka ma bardzo bujną wyobraźnię. Posiada przyjaciółkę Marcelinę, która tylko ona widzi, podobnie jak skrzaty mieszkające w domu pod schodami , które usilnie chce poznać koleżanka z klasy Eliza Kawińska. Poza tym, Natka jest bardzo nieszczęśliwa dziewczynką, gdyż nie posiada żadnego domowego zwierzątka, które tak bardzo kocha i uwielbiałaby się nimi opiekować.

zabawne ksiązki dla dzieci - do nauki czytania - Natka i zbuntowany królik Natka i magiczna gąsienica

Natka i zbuntowany królik

Natka i magiczna gąsienica

zabawne książki dla dzieci - Natka i zbuntowany królik

zabawne książki dla dzieci - Natka i magiczna gąsienica

Natka i zbuntowany królik  Natka i magiczna gąsienica

Są to książeczki, które możemy czytać wspólnie, nawet na dobranoc. Dedykowane są dzieciom 5-8 lat, jednak moja 4-latka słuchała zabawnych historyjek o Natce z zapartym tchem. Co więcej, kiedy czytałam, dołączył do nas mój 10-latek i wspólnie śmialiśmy się do łez z powiedzonek i perypetii dziewczynki. Borys stwierdził, ze Natka to tak, jakby młodsza siostra Adelki (krótkie serie komiksów o „morderczej” Adelce należą do jego ulubionych).

Jedynie czego się dopatrzyłam, a co musiałam wytłumaczyć moim dziewczynkom to fakt, że Natka jest mniej więcej w ich wieku. Nela z Olą dziwiły się, że Natka chodzi do szkoły a nie zna literek. W książce jest napisane, że owszem chodzi do szkoły, ale jak wiadomo już 5 i 6-latki w Wielkiej Brytanii chodzą do szkoły, ale nie umieją tak jak w naszym kraju jeszcze czytać, dopiero w tej kwestii raczkują. Autorami serii o Natce jest Ruth Quayle i Julia Christians.

Książki do nauki czytania

Seria o Natce to również książki dla 7 i 8 latka do samodzielnego czytania. Opowiadania są krótkie, okraszone pełnymi humoru obrazkami, a literki są duże, idealne dla początkujących czytelników.

książki dla 7 i 8 latka do samodzielnego czytania

Książki dla dzieci zaczynających czytać

Nasze ulubione teksty z zabawnej serii o Natce:

” Niestety czasem mamy słyszą więcej, niż nam się wydaje”

„Zwierzęta domowe są fajniejsze nawet od jedzeni lodów i nocowania u koleżanki”

” Tacie wydaje się, że tego nie zauważam, ale zauważam, bo jestem bardzo zauważająca dziewczynką” 

„Przestałam być spokojna w obliczu kryzysu i zrobiłam się cała rozwrzeszczana i tupiąca”.

„Nie lubię zielonego jedzenia z wyjątkiem zielonych cukierków, zielonych lodów na patyku oraz chipsów w zielonym opakowaniu”

książki dla 7-latka do samodzielnego czytania

Natka i zbuntowany królik – do kupienia tutaj

Natka i magiczna gąsienica do kupienia tutaj 

Natka i zbuntowany królik Natka i magiczna gąsienica

Natka i zbuntowany królik oraz Natka i magiczna gąsienica to zabawne, pełne humoru opowiadania o małej rozrabiace. Dużo scen odgrywa się w naszych domach, tylko nie każdy się do nich przyznaje 🙂 a szkoda, bo życie jest zabawne, zwłaszcza widziane oczami dziecka. Dla nas zraszacz ogrodowy to przedmiot do podlewania, a dla dziecka – produkt idealny do harców ogrodowych i być może przedmiot marzeń….