Nauka języka angielskiego w domu okazała się dla mnie idealnym rozwiązaniem. Uczę się kiedy chcę i jak chcę. Nikt mnie nie ocenia i nigdzie nie muszę jechać. Co więcej mam z tego ogromną satysfakcję. Dziwię się, że tak długo się wahałam! Nauka w domu (nie tylko języków obcych)  to świetny pomysł dla każdej z nas. Dlaczego? O tym opowiem Wam poniżej ↓

nauka języka angielskiego w domu

Naukę języka angielskiego rozpoczęłam w szkole wieki temu. Co z tego, skoro po latach pamiętam jedynie część tego, co kiedyś było mi tak bliskie. Język angielski i samą jego naukę – bardzo lubię. Jednak dla zabieganej mamy nie jest to takie proste. W dodatku każdy dzień jest dla mnie inny, a brak systematyki podczas nauki języka angielskiego jest bardzo dużym utrudnieniem. Nie jestem w stanie podjąć nauki na kursie stacjonarnym, w konkretnym dniu tygodnia, o ustalonej porze. Jest to bariera dla mnie nie do przeskoczenia.

Jako zapracowana mama 3 małych dzieci, z mężem na etacie, który pracuje w służbie mundurowej o przedziwnych porach dnia i nocy, bez babci pod ręką, jakiekolwiek podjęcie nauki o stałych porach jest dla mnie wręcz niemożliwością. Co więcej, stopuje mnie brak czasu. Jednak po dokonaniu analizy zajęć, które wykonuję każdego dnia, pomyślałam, że 15 minut to przecież nie jest żadna bariera! Dlatego podjęłam wyzwanie. W ciągu najbliższego roku mam w planie odbyć 2 kursy.

Zapytacie – po co? Hm.. dla siebie samej, dla własnej satysfakcji, dla przyjemności i… aby moje dzieci wiedziały, że mama też potrafi! Przez 3-4 lata jestem w stanie im w nauce pomóc, ale co będzie dalej? Dzięki moim kursom – podołam! A co więcej, podczas wyjazdów wakacyjnych, nie będę strzelać głupiej miny – „heeeee… co on do mnie powiedział?!”  😛

Nauka języka angielskiego w domu z ESKK

Przez całe życie się uczymy. Przez 13 lat pracy na etacie przeszłam dziesiątki kursów i … dobrze mi z tym było. Nie były to jakieś spektakularne szkolenia, ot instruktaże nakręcające do efektywniejszej pracy. Odkąd przeszłam „na swoje” i rzuciłam prace na etacie, mam czasem wrażenie, że stanęłam w miejscu. Owszem każdy dzień to nowe wyzwania. Jednak jako wielo-matka muszę spełniać się również w innych kwestiach, które pochłaniają lwią część dnia.

W momencie, kiedy przeczytałam, że wystarczyłoby przeznaczyć 15 minut dzienne, aby udoskonalić swój język angielski nie wychodząc z domu, pomyślałam – IDEALNIE! 15 minut to tak niewiele! Mogę np. zrezygnować z kawy przy książce i już wygospodaruję cenne minuty, a  poczytam sobie wieczorem. 15 minut świata nie zbawi, za to mnie wyniesie ku wyżynom lingwistycznym, które zawsze chciałam osiągnąć.

Uwielbiam oglądać filmy anglojęzyczne bez lektora. Ta melodyjność, wymowa, akcent! I szczerze mówiąc nie potrafię jednoznacznie powiedzieć – który dialekt podoba mi się bardziej – amerykański czy z Wielkiej Brytanii. Aczkolwiek nam Polakom, zdecydowanie bliżej do tego drugiego. A  mój tato zawsze mawiał – weź kartofel do buzi to się nauczysz  J

15 minut dziennie na naukę języka angielskiego w domu

Wybrałam szkołę ESKK, z którą miałam styczność, będąc jeszcze w szkole średniej. Podoba mi się jej dostępność i możliwości. Dzięki kursom języka angielskiego w domu, mam możliwość podjąć naukę o dowolnej porze dnia. A co równie istotne – korona mi z głowy nie spadnie, jak odłożę kurs na kilka dni. Kurs online dba o to, abym na kolejnej lekcji przypomniała sobie o tym, co ostatnio się uczyłam.

Na naukę języka angielskiego w domu, przeznaczam średnio 15 minut. Wybrałam poziom średnio zaawansowany i jak dla mnie jest to strzał w 10! Oczywiście ESKK prowadzi również kursy podstawowe i zaawansowane. Jeśli do tej pory się wahałyście, czy: a) dacie sobie radę, b) że ktoś krzywo popatrzy, c) że jesteście za stare, d) zbyt zabiegane e) zapracowane zawodowo f) zmęczone to odpowiadam: guzik prawda! Ja też jestem każdym z tych punktów od a do f! Jednak wzięłam byka za rogi. Żyje się raz i należy od czasu do czasu zainwestować  w samą siebie!

tani kurs języka angielskiego online

Wielki plus nauki języka angielskiego w domu z ESKK, jest taki, że nikt nas nie ocenia! To nie jest szkoła, w której nauczyciel powie – źle! i wstawi 1! W przypadku, kiedy nie jesteście pewne, który poziom języka obcego jest dla Was odpowiedni, odsyłam do lekcji online, gdzie przekonacie się o swoich umiejętnościach. Spróbujcie, to nic nie kosztuje!

 Lekcja online języka angielskiego (klik) 


Jak wygląda nauka angielskiego z ESKK w domu?

Po pierwsze musicie się zdecydować na który poziom nauki języka angielskiego chcecie wskoczyć. Ciekawostką jest, że możecie również wybrać naukę angielskiego w biznesie lub intensywny kurs amerykańskiego! Na każdym kursie ESKK  nauczycie się nawet do 3000 najczęściej używanych słów, wyrażeń i zwrotów, także tych „z życia wziętych”.

Kurs języka angielskiego online zaczynamy od wyboru lekcji. Fajna jest opcja, że zawsze możemy cofnąć się do starszych, już przerobionych materiałów. Każda lekcja zawiera rozgrzewkę, część gramatyczną oraz teksty i dialogi. Kurs zawiera wiele interaktywnych ćwiczeń ułatwiających zapamiętanie nowych wyrażeń. Wszystko jest bardzo intuicyjne, w każdej chwili można podejrzeć prawidłową odpowiedz lub posłuchać, jak wymawia się dane słowo. Kiedy w lekcji pojawia się coś nowego, zawsze jest to dokładnie i zrozumiale wyjaśnione.

kurs angielskiego w domu lekcja

W kursie online szczególnie spodobał mi się „słowniczek” ze speakerem, dzięki któremu nie muszę zgadywać jak się wymawia poszczególne słowa. Słownik jest dopasowany ściśle do przerabianej lekcji. Jest to naprawdę niesamowite ułatwienie jak dla mnie – dla osoby, która już co nieco pozapominała. Skorzystają na tym również kursanci, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem obcym.

słownik angielskiego online

Kiedy podchodziłam do matury, gramatykę miałam w jednym paluszku. Teraz odkopuje z pamięci  💡 W prawym górnym panelu każdej lekcji kursu ESKK mam dostęp do gramatyki. I wiecie co… nie jest ona naprawdę trudna! Nasza rodzima jest o wiele bardziej skomplikowana.

Każda lekcja to oprócz nauki nowego słownictwa, osłuchania się z wymową, również właśnie wspomniana gramatyka. Wszystko jest zebrane w zgrabną całość, która przy odrobinie chęci ze strony kursanta, nie sprawia dużej trudności.

gramatyka angielksiego kurs w domu online eskk

 

Jako uczestnik kursu mam dostęp do różnych dodatków. Zrobiłam Wam screen poglądowy. Niebieskimi strzałkami zaznaczyłam, jakie mamy opcje. Gwiazdeczki to my favorite – bardzo ciekawe filmiki z nauką słówek z native speakerem np. przegląd typowych angielskich produktów spożywczych, które możemy kupić w markecie na śniadanie (słyszałyście kiedykolwiek o marynowanych jajkach?! muszę koniecznie wypróbować!

kurs języka obcego w domu eskk angielski

jak wyglada lekcja angielskiego w domu online

Nauka języka angielskiego online okazała się nie taka straszna. Powiem więcej – to jest moja codzienna mała chwila przyjemności.

Szczególnie spodobała mi się aplikacja MemoPlus.

Panel – lekcja podzielona jest na 3 grupy główne:

 • nauka słówek
 • sprawdzian
 • słuchanie (zapisywanie usłyszanego wyrazu lub wyrażenia)
 1. NAUKA SŁÓWEK

(jeśli mam problem z zapamiętaniem danego słówka czy wyrażenia, zaznaczam – nie umiem – po czym, mogę ponownie powtórzyć)

nauka języka angielskiego w domu 15 minut dziennie

 

 1. SPRAWDZIAN

(nauka poprawnego pisania)

 

 1. SŁUCHANIE

(sprawdzian pisania i zrozumienia danego słówka czy wyrażenia, mam możliwość wielokrotnego odsłuchiwania danego powiedzenia czy słówka, bez żadnego limitu)

jak się szybko nauczyć angielskiego w domu

 

Zalety nauki języka angielskiego w domu

 1. uczę się o dowolnej porze dnia, nie wychodząc z domu
 2. 15-30 minut – tyle trwa lekcja, oczywiście zawsze mogę przeznaczyć na naukę więcej czasu
 3. jeśli nie mam czasu, rezygnuje danego dnia z nauki języka angielskiego. Nic mi nie przepadnie, jak podczas kursu stacjonarnego
 4. lekcje są indywidualne, a to dla mnie duży plus
 5. mam dostęp do kursu przez 24 godziny na dobę, co jest naprawdę bardzo komfortowym rozwiązaniem dla zapracowanej osoby
 6. moja nauka języka obcego odbywa się tempie, który sobie sama narzucę
 7. mam możliwość skorzystania z pomocy nauczyciela
 8. mam możliwość porozmawiania z innymi kursantami na chacie, w języku polskim lub angielskim
 9. cały kurs językowy jest przygotowany w sposób bardzo przystępny
 10. relatywnie niska cena do osiągniętych efektów (porównajcie z ceną za kurs stacjonarny i przekalkulujcie czas i dojazd)
 11. można podjąć konwersacje z lektorem, która odbywa się  przez Skype
 12. na koniec kursu można zdać egzamin, otrzymać świadectwo ukończenia kursu a nawet zdać Międzynarodowy Certyfikat TELC 

Do odważnych świat należy – podejmij wyzwanie i ucz się w domu 

Ja się zdecydowałam szlifować język angielski, ale ESKK ma w swojej ofercie mnóstwo różnych propozycji, począwszy właśnie od angielskiego, poprzez język duński, projektowanie wnętrz, a na szyciu kończąc.

Kurs ESKK ma jeden duży minus. Jest jedynie dla osób dorosłych (od 16 roku życia). Wspaniale, gdyby również była możliwość wykupienia kursu online dedykowanego dla najmłodszych. Może to kiedyś nastąpi?

Ogromny plus nauki online to przystępność. Mogę szlifować angielski przy stole na laptopie, w łóżku, pod kocem na tablecie, a nawet uczyć się z telefonu. Nauka języka angielskiego w domu z ESKK to tylko jedno z możliwości, sami zdecydujcie, co dla Was będzie odpowiednie. Dla osób które lubią uczyć się bardziej tradycyjnie, jest możliwość nauki z podręcznika w formie PDF. Podejmijcie dla samych siebie wezwanie i dajcie znać w komentarzu, na który kurs najchętniej byście się zdecydowały.