Dla najbliższych zawsze chcemy wszystkiego, co najlepsze. Prześcigamy się z roku na rok w pomysłach. Coraz bardziej oryginalny prezent dla babci, dziadka a nawet mamy lub teściowej. Droższy, bardziej luksusowy, który wywoła zaskoczenie i radość w oczach obdarowanego. Jednak, czy tego naprawdę nam trzeba? Kilku zestawów kwiatowej porcelany ze złotą obwódką, kilkunastu bieżników świątecznych i haftowanych ściereczek?oryginalny prezent dla babci

ORYGINALNY PREZENT DLA BABCI I DZIADKA

Przemyślałam, co tak naprawdę sprawia nam szczęście. Emocje i uczucia. Dwa słowa o ogromnej mocy, które sprawiają, że chcemy być razem. Dzięki nim każdy dzień nas uskrzydla. Kochamy naszych bliskich. Chcemy wiedzieć o sobie bardzo dużo. Kiedy kogoś kochamy, nie patrzymy jak on wygląda, ale jak się czuje. Czy jest mu dobrze, czy nie jest zimno, czy nic go nie boli. Chcemy aby był szczęśliwy i czuł się bezpieczny.

Przemawiają do mnie słowa, obrazy i drobne gesty. Doszukujemy się radości w drobiazgach. Zwykłe zwroty grzecznościowe, wypowiedziane z zainteresowaniem i oczekiwaniem na odpowiedź. Nie amerykańskie – how are you, ale szczerze, polskie – jak się czujesz, czy wszystko u Ciebie dobrze?

Są sprawy, które są od najważniejsze. Bez splendoru i blasku. To nasze historie, które dedykowało nam życie, jednak XXI wiek, pełen you tuba i gier, pochłania nas coraz bardziej. Mam wrażenie, że kiedyś żyło się bardziej i pełniej. W epoce bez elektryczności, bliscy spotykali się po zmroku i przy ogarku snuli historie. Tym samym wyjawiali swoje pragnienia i przeżycia.

Natomiast my, zaganiani, dążący do perfekcji oraz zatopieni w pracy lub w serialach, widzimy tak mało i znamy się tylko na pozór. Proste pytanie – czy wiesz, o czym marzy bliska Ci osoba? Z okazji imienin, czy świąt szykujemy oryginalny prezent dla babci, dziadka, taty, mamy, tak naprawdę nie znając jej wewnętrznych potrzeb. Kupujemy coś, aby było, bo tak wypada.

Czy wiesz jaki jest ulubiony kubek na kawę Twojej babci lub mamy, jaki smak herbaty lubi najbardziej? Czy lubi miętę, a może earl grey’a?  A co jadła najchętniej będąc dzieckiem. Tak zwykłe kwestie, na które zwykle wzruszamy ramionami – a skąd ja mogę to wiedzieć. No właśnie. Za to wiemy, kto przeszedł do następnego etapu milionerów i kto odwiedził Mostowiaków w ubiegłym tygodniu. Więc dlaczego o sobie wiemy tak mało?!

Nie wynika to z naszej obojętności. Bo kochamy, tak jak potrafimy najpiękniej. W sposób w jaki zostaliśmy nauczeni. Często też weryfikuje nasze postępowanie – czas. Niestety płynie on zbyt szybko. Ile minut dziennie spędzamy w kolejce, w korku, w drodze do pracy? Tracimy cenne minuty każdego dnia. Chwile bezpowrotne, których tak naprawdę w ogóle nie zauważamy. Nie jesteśmy w stanie tego zmienić.

Rodzinne spotkanie – co dać na prezent babci lub dziadowi?

Z okazji świąt czy rodzinnych spotkań warto się zatrzymać. Nie gonić od kurczaka do tortu z kremem, tylko zasiąść przy wspólnym stole. Popatrzeć sobie w oczy, porozmawiać. Długie wspólne wieczory w gronie najbliższych scalają i pogłębiają uczucia. Spróbujcie prostego eksperymentu. Usiądźcie przy stole, w ciszy, bez kompanów w postaci telewizora i telefonu. Nagle się okaże, że albo a) nie potracicie rozmawiać z najbliższymi b) zaczynacie pogaduszki o wszystkim i nie możecie się tym nacieszyć.

Ilu z nas, zna historie młodości swoich rodziców i dziadków? Mam to szczęście, że babcia zanim zachorowała na alzheimera wiele mi o sobie opowiadała. Niestety, nigdy nikt tego nie zapisał. Z roku na rok zapominam. Dlatego już od pewnego czasu zastanawiam się, jak spisać opowieści snute przez moją teściową, tatę i mamę. Chcę, aby je kiedyś w przyszłości poznały moje dzieci i wnuki.

Młode pokolenie ma zupełnie inną przyszłość, pełną nowinek technologicznych, lotów w kosmos i cyberprzestrzeni. Czy są w stanie poznać historię z pierwszej ręki, jeśli o to nie zadbamy? Dlatego chwyć do ręki aparat i uwieczniaj co się da. Wasze wygłupy, głupie miny, śmieszne sytuacje. To ważne, aby mieć do czego później, po 20 latach powrócić.

Z zapisaniem obrazu nie mamy problemu. Wystarczy zwykły aparat czy telefon. Ze słowem już jest gorzej. Jeżeli patrzymy globalnie na społeczeństwo, to zaledwie garstka osób potrafi do nas przemówić słowem. Jak więc umieścić na kartce papieru coś, co ma dać nam pełny obraz danej sytuacji?

Nasze wspomnienia są dobrem, które warto gdzieś zapisać. To, co opowiadała nam mama jest ulotne w naszej pamięci. Tak wielki żal, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego zapamiętać. Jednak jak się okazuje jest pewien sposób, aby to, co ważne, nie zostało zapomniane. Przenieść na karty książki, historię życia naszej mamy, dziadka czy innej bliskiej osoby.

Oryginalny prezent dla babci, dziadka lub najbliższej osoby – Księga Życia

Istnieje sposób, dzięki któremu możemy uczynić nasze dusze szczęśliwymi. Podarować oryginalny prezent naszej mamie lub innej bliskiej nam osobie, a tym samym przekazać historię i wspomnienia naszej rodziny przyszłym pokoleniom. Został niedawno zapoczątkowany oryginalny pomysł, na stworzenie Księgi Życia, czyli spersonalizowanej księgi dedykowanej każdej przeciętnej rodzinie.

Księga Życia to szansa na ocalenie od zapomnienia rodzinnych historii, do których będziecie chcieli wracać.

Stworzenie Księgi Życia odbywa się w 3 etapach:

1.Spotkanie i spisanie wspomnień

2. Profesjonalny pisarz nadaje kształt opowieściom rodzinnym

3. Redagowanie całości i wydruk

Księga życia to pierwszy taki projekt w Polsce dedykowany seniorom. Jest to coś w rodzaju podróży w czasie.

Członek rodziny, który snuje historię swojego życia, często nagle przypomina sobie o istotnych zdarzeniach, które zostały już dawno zdawać by się mogło zapomniane.

Jest to niezwykły, oryginalny prezent dla babci, dziadka lub bliskiej osoby. Ponadczasowy, który sprawi wiele przyjemności i dzięki któremu nasze dzieci i wnuki dowiedzą się czegoś więcej, aniżeli z fotografii z rodzinnego albumu. Babcia nagle okaże się dziewczynką z warkoczami, która sprzedawała masło na jarmarku w każdy wtorek i chodziła na bosaka przez lasek, gdyż żal jej było bucików.

Księga życia wspomnienia

oryginalny prezent dla rodziców

pamiątkowe zdjęcia orkiestra śląska

oryginalny prezent dla babci

księga życia prezent dla babci

stare fotografie rodzinne polska

lub dla mamy i taty … co kupic mamie na prezent

chwile, które jednoczą i nas zbliżają…

pamiątki, drobne prezenty

oryginalny prezent dla babci i dziadka

prezent dla dziadzia

oryginalny prezent dla taty i mamy

stare fotografie rodzinne

Księga Życia to oryginalny prezent dla babci dziadka i naszych bliskich, który ma na celu przenieść w czasie do przeszłości, przywołać wspomnienia i przekazać je kolejnym pokoleniom.