Pojazdy Psi Patrol i zgraja przesympatycznych 8 piesków gości w naszym domu już od kilku lat. Stąd też wpadłam na pomysł, aby stworzyć coś w rodzaju zestawienia np. na prezent dla 3, 4 , 5, 6 i 7 latkapojazdów, którymi poruszają się bohaterowie Psiego Patrolu. I zdradzę Wam coś – ten artykuł to praca moja i 3 moich dzieci

 

pojazdy psi patrol prezent dla 3 latka

Przyznam się Wam szczerze, że na palcach jednej reki mogę zliczyć bajki, które są wyświetlane na kanałach dziecięcych, które jednocześnie uczą i bawią. Wśród tysięcy bajek, które są na okrągło wyświetlane na kanałach dziecięcych, obok Doktor Dosi i Jej wysokości Zosi – Psi Patrol ma u mnie wielki plus. Są to o tyle sympatyczne bajeczki, że chętnie przyłączam się i wspólnie śledzimy losy bohaterów. A co więcej, mają morał i przesłanie. Wykazują pozytywne cechy takie jak: chęć niesienia pomocy, przyjaźń, troskę o druga osobę. Jednak są na tyle „ludzkie”, że tak jak każde dziecko, mają swoje słabości. Nie sa po prostu idealnymi bohaterami, z którymi się trudno utożsamiać.

Przesympatyczna zgraja 8 piesków i ich przewodnik Ryder od kilku lat goszczą w moim domu. Co prawda Borys już zaczyna wyrastać, ale jeszcze niedawno pluszowy Marshall oraz kilka pojazdów psiego patrolu były dla niego numerem 1. Teraz moje dziewczynki obserwują z zapartym tchem przygody Psiego Patrolu i uwielbiają wszelkie gadżety, nie wyłączając cekinowych wizerunków piesków na koszulkach i pojazdów psiego patrolu. Oczywiście u nich na pierwszym miejscu jest Skye z różowym plecaczkiem.

Dzieci od wieku 3 lat wiedzą (zazwyczaj) czego chcą i mają ściśle ukierunkowane upodobania. Nasza rodzina należy do psiarczyków. Sami posiadamy 2 pieski rasy gończy polski i gończy alpejski (jeśli czasem odwiedzacie mnie na Instagramie, zapewne to zauważyliście ). Tym bardziej cieszy mnie zainteresowanie dzieci psieskami i ogólnie zwierzętami, dzięki którym kształtuje się w nich empatia, obowiązek, przyjaźń i troska.

Z okazji zbliżających się Świąt (i nie tylko) przygotowałam prezentownik, w którym znajdziecie wyłącznie zabawki związane z Psim Patrolem, w szczególności ich fantastyczne pojazdy, którymi często się poruszają i przeżywają niesamowite przygody. Mam szczerą nadzieję, że coś Wam się z tego mojego zestawienia spodoba. Wszystkie przykłady zostały zaczerpnięte ze strony: https://allegro.pl/kategoria/samochody-i-pojazdy-pojazdy-z-bajek-86370


POMYSŁY NA PREZENTY DLA 3 4 5 6 i 7 LATKA (NIE TYLKO DLA CHŁOPCA)

POJAZDY PSI PATROL


1. PSI PATROL POJAZDY SKY

skye z psiego patrolu czym się porusza pojazd

Skye to piesek dziewczynka, mieszaniec 2 ras cocer-spaniel i pudel. Jej ulubiony kolor to różowy. 

Ma znakomitą pamięć i jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Ciągle z uśmiechem i radością próbuje czegoś nowego.

Bierze udział w misjach powietrznych.

 

 

 

 

A jakim pojazdem psiego patrolu porusza się Skye? Jak na Lady Peskę przystało posiada szaro-różowy helikopter

psi patrol pojazdy skye na prezent

 1. Psi Patrol Flip & Fly pojazd 2w1 odrzutowiec i helikopter, ruchoma głowka Skye i ruchome śmigło + akcesoria takimi jak dyski oraz haki holownicze
 2. Psi Patrol odrzutowiec Jet i figurka Skye – zestaw,z otwieraną skrytkę z hakiem na lince i składane silniki
 3. Kosmopieski z dźwiękami
 4. Psi Patrol pojazd i figurka

2. PSI PATROL POJAZDY MARSHALLA

FIGURKA MARSHALL

Marshall to pies strażacki i ratownik medyczny, sympatyczny dalmatyńczyk. 

Jest najbardziej rozpoznawalnym szczeniakiem z całej drużyny Psiego Patrolu. Ma świetny węch i bardzo szybko biega. Inną cechą, typową dla tego pieska jest jego niezdarność, przytrafiają mu się ciągle wypadki i upadki. mimo tego wspaniały z niego strażak. 

W czasie misji ratowniczych nosi czerwony hełm z zamontowaną latarką, czerwony strój strażacki i czerwony plecak, który potrafi zamienić się w wąż gaśniczy.

 

 

 

 

A czym się porusza Marshall?

psi patrol marshall straż pożarna pojazd z figurką

 1. Psi Patrol – Marshall z ruchomą główką i wóz strażacki z ruchomym wysięgnikiem
 2. Wielki wóz strażacki  z ruchomą drabinką na 60 cm oraz z armatką wodną
 3. Flip & Flay pojazd i figurka Marshall
 4. Transformujący pojazd Marshalla

3. PSI PATROL POJAZDY EVEREST

Everest figurka psi patrol

Everest to druga piesek dziewczynka, rasy husky. Jej przysmakiem jest wątróbka.

Specjalistka od zadań związanych ze śniegiem i lodem. Dołączyła do drużyny w 2 sezonie ich przygód. 

Piesek jest wielkim pieszczochem, uwielbia przytulać się, a na akcjach zawsze ma ze sobą saneczki. Ulubionym zajęciem Everest jest zjeżdżanie na brzuchu z górek.

 

 

 

 

Pojazd Everest

psi patrol pojazdy Everest druga dziewczynka sezon 2 pies ratownik

 1. Metalowe autko wyścigowe
 2. Zestaw Tablet Rydera i Everest z ratunkowym pojazdem śnieżnym ( po naciśnięciu dowolnej ikonki, odpowiedni piesek wypowiada dwie różne kwestie wyrażające gotowość do akcji. Po naciśnięciu na logo Psiego Patolu, dzieci usłyszą 4 kwestie wypowiadane przez Rydera i dźwięk łączności.)

4. PSI PATROL POJAZDY CHASE

chase psi patrol figurka flip fly

Chase to pies policyjny i pies szpiegowski. Chase jest owczarkiem niemieckim. Ma alergię na koty, ptaki i kurz.

Jest najważniejszym szczeniakiem z całej drużyny Psiego Patrolu. W czasie misji ratowniczych zachowuje się bardzo dojrzale i podobnie jak Ryder, wydaje polecenia innym pieskom.

Jest absolutnym liderem, znakomity z niego policjant i szpieg chociaż miewa i upadki. Poza misjami bywa figlarny i żartobliwy.

 

 

 

 

Psi Patrol Chase pojazd z figurką

psi patrol chase pojazd z figurką

 1. Psi Patrol duży radiowóz ratunkowy z figurką, z efektami świetlnymi i dźwiękowymi
 2. Duży radiowóz z funkcja transformującą  i 6 figurek
 3. Radiowóz, który posiada wysuwane megafony boczne oraz figurkę Chase w zestawie
 4. Kosmopopiesek Chase, wydaje dźwięki

5.  PSI PATROL POJAZDY ZUMA

zuma figurka psi patrol

Zuma to pies – ratownik wodny, czekoladowy labrador retriever. Ma wadę wymowy – nie potrafi poprawnie wymówić litery „r”.

Zuma zwykle bierze udział w wodnych misjach ratowniczych przeprowadzanych przez drużynę Psiego Patrolu. Jest znakomitym pływakiem i świetnie nurkuje. Wie niemal wszystko o wodzie.

Jest pieskiem z mnóstwem energii gotowej do wykorzystania w akcjach.Z natury jest wyluzowany i spokojny, ale bywa także żartobliwy i dowcipny.

 

 

 

A skoro ratownik wodny to i pojazd wodny

psi patrol zuma pojazd

 1. Poduszkowiec i figurka pieska. Pojazd posiada ruchome koła , dzięki którym porusza się po płaskich powierzchniach. Na pokładzie jest miejsce dla 2 piesków
 2. Pojazd Psi Patrol
 3. Pojazd Psi patrol – Zuma – zestaw 15 cm
 4. Zestaw zawiera pojazd morski 2w1 , figurkę pieska Zuma oraz rozgwiazdy morskiej. Łódź posiada ruchome chwytaki i można ją bardzo łatwo transportować w pojazd lądowy.

6. PSI PATROL POJAZDY RUBBLE

Rubble figurka psi patrol

Rubble to budowniczy i pies konstruktor, rasy buldog angielski. Jest wielkim żarłokiem i cierpi na arachnofobię, czyli panicznie boi się pająków.

Jego największą i najlepszą umiejętnością jest kopanie, jest w tym naprawdę dobry. Ma skłonność do zbyt emocjonalnych zachowań, uwielbia i bardzo troszczy się o małe zwierzęta, nawet o kotki. Niekiedy nadaje im pieszczotliwe imiona.

Choć z natury jest ponurakiem uwielbia się śmiać i żartować. Często podskakuje klaszcząc przy tym dwukrotnie łapami.

 

 

 

Rubble jeździ super ciężarówką

psi patrol pojazd flip & fly

 1. Duży pojazd z figurką. W zestawie jest ciężarówka, wyposażona w mini walec budowlany.
 2. Transformujący pojazd z Psiego Patrolu. Ciężarówka posiada wysuwane boczne świdry
 3. Duża koparka buldożer – żółta spycharka z wywrotką z 6 ruchomymi kołami, dzięki którym bez problemu może poruszać się po powierzchniach płaskich
 4.  Psi patrol pojazd flip & fly Rubble

7. PSI PATROL POJAZDY ROCKY

Rocky figurka pieska psi patrol

Rocky to sympatyczny kundelek, wielki fan recyklingu, eko – szczeniak. Uwielbia kolor zielony, wszystko co tylko możliwe zbiera i przerabia.

Ze starych rzeczy robi nowe. Ma tysiące pomysłów na wykorzystanie zużytych przedmiotów. Do recyklingu używa swojego pojazdu i plecaka.

Jest bardzo sprytnym i szybkim pieskiem. Cierpi na hydrofobię, czyli panicznie boi się wody. Niekiedy próbuje pokonać swój lęk, ale jeszcze mu się to nie udało.

 

 

 

 

Pojazd Rocky’ego to zielony eko – wóz przeznaczony do recyklingu różnych rzeczy

psi patrol rocky pojazd figurka

 1. Śmieciarka eko-pieska, dzięki specjalnym chwytakom w pojeździe, można ją połączyć z mini pojazdem z tej samej serii Ultimate Rescue UR., mieszczą się w niej 2 psiaki ( w zestawie śmieciarka i figurka Rocky)
 2. Pojazd z Psiego Patrolu, z figurką na stałe przymocowaną do pojazdu, wielkość 9 cm
 3. Zielona śmieciarka, z ruchomym podnośnikiem znajdującym się z przodu wozu i figurką pieska w komplecie
 4. Figurka kundelka Rocky i intensywnie zielona śmieciarka z otwieraną tylną klapą, ruchomymi widłami i kołami, dzięki którym bez problemu pojazd porusza się po powierzchniach płaskich.

 

8. PSI PATROL POJAZDY TRACKER

tracker figurka psi patrol

Tracker to pies rasy Chihuahua. Jest tropicielem. Mieszka w dżungli. 

Tracker w plecaku ma:przyssawki, szczypce, lupę i obcęgi. Ma bardzo dobry słuch i węch. Ładnie śpiewa. Mówi trochę po polsku trochę po hiszpańsku.

Bardzo lubi wyruszać na misję, kopać w ziemi, skakać po drzewach. Nie lubi natomiast niebezpieczeństwa i ciemności. Jest miły i przyjacielski. Zawsze chętny do pomocy. Nigdy nie opuści przyjaciół w potrzebie.

 

 

 

 

Pojazd Tracker’a do biały wóz terenowy z zielonymi ozdobami

psi patrol tracker figurka zabawka

 1. Tracker i krążownik. W zestawie znajduje się figurka z ruchomymi nogami i głową oraz pojazd z miejscem przeznaczonym na figurkę.
 2. Metalowe autko z przymocowaną na stałe figurką o długości ok. 7-8 cm
 3. Tracker z pojazdem bull back – samochód z dźwiękiem ( 4 różne odgłosy samochodowe), pociągnięty do tyłu – odjeżdża.  Wielkość pojazdu:  18 x 12 cm. Wielkość pieska: 7 cm

Bohaterowie Psiego Patrolu to nie tylko 8 dzielnych, przebojowych piesków. Ich przewodnikiem jest 10-latek Ryder.

ryder figurka chłopca psi patrol

Ryder  to chłopiec, który jest przewodnikiem i liderem Psiego Patrolu. Chłopiec planuje i kieruje akcjami ratowniczymi w niewielkim miasteczku Adventure Bay.

Jest niezwykle odpowiedzialny, bardzo odważny, inteligentny, dobrze zorganizowany, cierpliwy i opanowany. Cechy te pozwalają mu być znakomitym przywódcą i sprawiają, że psia ekipa ufa mu bez zarzutu i zawsze posłusznie wykonuje jego polecenia.

Trenował każdego pieska, dla każdego też wymyślił charakterystyczny gadżet, pojazd i znak rozpoznawczy na tarczy. Poza misjami ochoczo bawi się i żartuje ze swoimi psimi przyjaciółmi.

 

 

 

Ryder jeździ quadem, który w zależności od miejsca misji ratowniczej, może przekształcić się w poduszkowiec lub w skuter śnieżny

psi patrol ryder pojazd z figurką

 1. Metalowe autko z dodatkami plastikowymi, które  posiada ruchome kółka (figurki nie można wyciągać).
 2. Zestaw, na który składa się figurka i czerwono-niebiesko-biały quad ATV z czterema dużymi, ruchomymi, gumowymi kołami, które sprawiają, że pojazd bez problemu porusza się po powierzchniach płaskich
 3. Zestaw – łódź podwodna, figurka Ryder’a, 2 koła ratunkowe, dodatkowe skrzydło z wiatrakami do montażu. Pojazd strzela kołami ratunkowymi. Długość i szerokość łodzi podwodnej: 30 x 30cm

autka psi patrol

Zestaw 6 metalowych pojazdów z Psiego Patrolu zawiera:

 • poduszkowiec z figurką Zumy,
 • radiowóz z figurką Chase’a,
 • wóz strażacki z figurką Marshalla,
 • helikopter z figurką Skye,
 • śmieciarka z figurką Rocky’ego,
 • buldożer z figurką Rubble’a.

ciężarówka psi patrol

Wielka ciężarówka Patrolowiec i Everest ze skuterem śnieżnym (pozostałe pojazdy i figurki do kupienia osobno)

 • w zestawie znajduje się ciężarówka, figurka Rydera oraz jego quad, naklejki i instrukcja
 • ciężarówka wyposażona w efekty dźwiękowe (tylko dźwięki, brak słów czy fraz)
 • zabawka wymaga użycia 3 baterii LR6 / AA (w zestawie baterie testowe)

Nie wypada pominąć pozostałych bohaterów bajeczki, bez których trudno sobie wyobrazić przygody. Mamy tu dodatkowo 2 pieski – Apollo i Robo-pies.

bohaterowie psi patrol apollo robo pies

postacie psi patrol

A jakie bajki oprócz opisanego wyżej Psiego Patrolu lubią Wasze dzieci? Jakie postacie, gadżety najchętniej chciałyby posiadać? A może już wybraliście pojazdy z Psiego Patrolu dla Waszego dziecka? Chętnie poczytam Wasze wypowiedzi w formie komentarzy poniżej 🙂