Propozycje na walentynki mnożą mi się w głowie od dawna. Jednak nie stworzę niczego nowego, twórczego. W zamian polecę to, co znam i co wypróbowałam kilkukrotnie. 

propozycje na walentynki

14 luty czyli ten Walenty pojawił się w moim zyciu zasadniczo dosyć późno. Właściwe nie pamiętam dokładnie kiedy, ale już spora dziewczynka ze mnie była. Walenty wtopił się w naszą kulturę, podobnie jak halloween. Psikus albo cukierek.

Za czasów mojej wczesnej młodości w Polsce 14 luty był dniem jak każdy inny. Może nieco bardziej zaśnieżony, ale nie wyróżniany bynajmniej przez nikogo. W zamian za to obchodziliśmy hucznie Dzień Kobiet. Ten z kolei kojarzył się z czerwonym goździkiem, tudzież gerberem, z rzadka tulipanem i polnym kwiatem.

W XXI wieku Walenty jest wszędzie. Czerwone serduszka, kino, kwiaty, restauracja, celebracja tego i owego. Ach, pięknie. Ach i och. Jednak ja na randkę nie wyruszę, chyba, że z całym moim tabunem dziecięcym. Z pieluchą, albo dwiema, z soczkiem, sroczkiem i duperelami.Potem któreś sok w pięknej restauracji wyleje, albo wybabra co nieco. Spocę , upocę, wymęczę, zgarbiona do domu powrócę. To może już lepiej w domu, po domowemu poświętujmy.

bo…

… z miłością jest jak z cze­koladą… zwra­camy uwagę na opa­kowa­nie po­zorów… wy­biera­my nadzienie ero­tyz­mu… i na­wet się nie zas­ta­nawiamy ile cze­kola­dy jest w po­lewie… a prze­cież, naj­bar­dziej war­tościowa jest cze­kola­da „gorzka”… tak sa­mo słod­ka jak i „mleczna”… choć „zabarwiona” go­ryczką codzienności…


PROPOZYCJE NA WALENTYNKI 

/ klik na wybrany pomysł /

praliny czekoladowe z musem kokosowo – owocowym

czekoladowe praliny

czekoladowe praliny

praliny z nadzieniem z herbatników 

nadziewane domowe praliny

domowe czekoladki na ostro lub słodko, z różnościami w kształcie serc

czekoladki domowe DIY

sól domowa na romantyczną kąpiel 

jak przygotować sól do kąpieli

na kolację dla dwojga lub dla całej rodziny – pizza domowa

domowa pizza bez drożdży

– – a może dla odmiany tarta – z pomidorami lub szpinakiem 

tarta ze szpinakiem

a dla ducha, do poczytania romans wszech czasów jak dla mnie 

książki Paulliny Simons

— lub film może ? – love actualy polecam

i kultowe Miasto Aniołów 

Pozostałe propozycje filmów romantycznych (top 20) znajdziecie we wpisie – wzruszające komedie romantyczne 


post scriptum – na zdjęciu tytułowym nie ja, a moja siostrówka z mężem swoim. Bo ja zdjęć mam tysiące, ale romantico od kiedy dzieci się urodziły chyba ani jednego. Czy każda para tak ma , ta dzieciata ?  🙂Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje propozycje na walentynki, a może już macie inną koncepcję?