Znam sposoby na ciemieniuchę u dziecka, kilka metod sama wypróbowałam w momencie, kiedy moje drugie dziecko – dziewczynka z burzą czarnych jak smoła włosków dostało od życia w prezencie ciemieniuchę. Co u nas poskutkowało?

sposoby na ciemieniuchę u dziecka

Ciemieniucha

to problem u wielu maluszków, pojawiający się zazwyczaj w 2 miesiącu życia.
Jest to złuszczająca się skóra głowy, często tworząca na powierzchni skóry łuskowaty pancerzyk.
Z czasem leczona może zmienić się w coś rodzaju dużego łupieżu – tak wizualnie to wygląda.

Czy ciemieniucha jest chorobą?

Pośrednio jest to choroba skóry, wygląda nieestetycznie, na szczęście nie boli i nie swędzi.

U nas problem istniał dosyć długo. Stosowałam różne środki i sposoby na ciemieniuchę u dziecka. Zaczęłam od parafiny ciekłej – wcierałam 15 min przed kąpielą, a następnie zmywałam podczas kąpieli z emolientami i próbowałam wyczesywać miękką szczoteczką. I nic. Następnie kupiłam droższy specyfik – emolium na ciemieniuchę, którym naciera się w główkę dziecka na pół godziny przed kąpielą. Zużyłam całą buteleczkę. I nic. Wyczytałam, że można stosować oliwę z oliwek, olej kokosowy, otręby wcześniej namoczone.


sposoby na ciemieniuchę u dziecka

… Jednak w końcu zastosowałam stary sposób na ciemieniuchę u dziecka – podgrzaną parafinę ciekłą nakładam przy użyciu wacika, nakładam bawełniana czapeczkę – i tak zostawiam na noc. Na drugi dzień wyczesuję. Pomaga. Ale znowu ciemieniucha się pojawia po kilku dniach ale już w dużo mniejszym stopniu. Więc zabieg należy powtarzać cyklicznie. Nie jestem zwolennikiem lekarstw, a zwłaszcza sterydów, które stosuje się w radykalnych przypadkach. Na szczęście u nas już nie ma żółtej skorupki, tylko rodzaj niemowlęcego łupieżu.

Zdarza się, że ciemieniucha pojawia się u dzieci kilku i kilkunastomiesięcznych. Polecam natłuszczanie skóry, używanie dobrych kosmetyków w tym emolientów / klik TU /

Opisałam Wam pokrótce różne metody walki z chorobą skóry u dziecka – sposoby na ciemieniuchę u dziecka. Mam nadzieję, że Wam się przydadzą i skorzystacie z moich podpowiedzi.