World Bedwetting Day czyli Światowy Dzień Moczenia Nocnego

Światowy Dzień Moczenia Nocnego

jestem mamą, nawet wielomatką jak to gdzieś wyczytałam i żaden temat związany z rodzicielstwem obcy mi nie jest. I pomimo, że nas bezpośrednio problem  nie dotyczy, bowiem nawet moja niespełna 3 latka odpieluchowana już od kilku miesięcy całkowicie, to temat chcę zgłębić i poruszyć.

30 maja obchodzimy – World Bedwetting Day czyli Światowy Dzień Moczenia Nocnego

poczytać i zapoznać się z tematem zawsze warto. Bo może ktoś kogo znamy potrzebuje pomocy, a wstydzi się dopytać ? Krępuje się zapytać, wstydzi się podejść do lekarza ? Myśli, to minie. Z wiekiem wszystko mija.

Nic mylnego ! Należy działać !

Światowy Dzień Moczenia Nocnego to świetna inicjatywa, która ma na celu zgłębienie i omówienie tematu związanego z niekontrolowanym, mimowolnym opróżnianiem pęcherza moczowego podczas snu. Czyli tak jak niemowlę, z tym, że mówimy tu o starszych dzieciach, w wieku powyżej 5 lat. Jak wynika ze statystyk, dotyczy to nawet do 20 % 5latków, 10 % 7latków i 8 % 10latków.

my jako rodzic nie możemy bagatelizować tematu

Światowy Dzień Moczenia Nocnego

to kampania, aby ten temat nie był chowany w sypialni. Aby ujrzał światło dzienne.

co najważniejsze ? Aby pomoc !

nasze dzieci w wieku powyżej 5 lat są już świadome swojego ciała, znają realia codzienności. Oczywiście to ich świat. Ale już wiedzą, że posikanie się to wstyd – mówmy wprost. W końcu tak wielu to dotyczy.

najgorsze, że powoduje to u większości, duże zmiany w zachowaniu i osobowości. Wpływa na rozwój. Dla przykładu – powoduje utratę pewności siebie, a to już krok do zakompleksienia. Mały człowiek chowa się sam w sobie, jest niechętny do kontaktów z rówieśnikami. A to właśnie w tym wieku nawiązywane są pierwsze przyjaźnie, czasem bywa, ze i na całe życie. Ja jestem tego przykładem, bo chrzestna matka Neli to moja przyjaciółka jeszcze z przedszkola. Wracając do tematu moczenie nocne może powodować problemy natury społecznej, poznawczej i psychologicznej.

Światowy Dzień Moczenia Nocnego

na stronie : http://www.suchyporanek.pl/

dodatkowo, do dnia 6 czerwca br odbywa się czat z ekspertem i możecie mu zadawać pytania. Rozwieje Wasze wątpliwości, podpowie, czy należy udać się do specjalisty. / Ekspert będzie dostępny online w wybrane dni, natomiast przez cały okres trwania kampanii będzie możliwość pozostawienia zapytania, na które ekspert odpowie nie później niż w ciągu 48h.
Poradnia Online będzie dostępna w dniach: 25.05., 29.05, 31.05, 02.06 oraz 6.06 Natomiast Ekspert będzie LIVE w godzinach – od 12 do 14 i od 19 do 21. /

pooglądaj film, który podpowiada, co należy robić, aby pęcherza „nie przemęczać” w nocy – a dotyczy to chyba każdego z nas, nie tylko dzieci z problemem.


nie zaniedbujmy naszych dzieci, niech rosną w przeświadczeniu, ze są najważniejsze, najbardziej kochane i najpiękniejszedziękuję jeśli dobrnęliście do końca postu. Jest to bardzo ważny temat, który dotyczy tych na którym nam najbardziej zleży.

jeśli chcecie być na bieżąco z nowymi publikacjami na blogu – wkawiarence.pl dołącie do mnie na facebooku i zaznaczcie w kwadracie – obserwowanie wyświetlaj najpierw,  a nie przegapicie nowości

z pozdrowieniami – asia –      jaki wózek wybrać dla dziecka
3 thoughts on “World Bedwetting Day czyli Światowy Dzień Moczenia Nocnego

  1. A mój syn się wszystkim chwali wszem i wobec, że kiedyś zsikał się do łóżka, bo wydaje mu się to bardzo śmieszne 😉 Ale na
    szczęście problemu nie mamy, sporadyczny epizod, jaki chyba każde dziecko czasem zaliczy.

  2. Mój maluszek jeszcze w pieluszce, ale używamy wielorazówek więc mam nadzieję, że odpieluchujemy się szybciej niż na
    pampersach. Chyba większość dzieci się moczy, ale o ile są to pojedyncze incydenty to nie ma się czym martwić. Gorzej jeśli
    zdarza się to często, wtedy zdecydowanie trzeba zasięgnąć porady lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *