jestem mamą, nawet wielomatką jak to gdzieś wyczytałam i żaden temat związany z rodzicielstwem obcy mi nie jest. I pomimo, że nas bezpośrednio problem  nie dotyczy, bowiem nawet moja niespełna 3 latka odpieluchowana już od kilku miesięcy całkowicie, to temat chcę zgłębić i poruszyć.

30 maja obchodzimy – World Bedwetting Day czyli Światowy Dzień Moczenia Nocnego

poczytać i zapoznać się z tematem zawsze warto. Bo może ktoś kogo znamy potrzebuje pomocy, a wstydzi się dopytać ? Krępuje się zapytać, wstydzi się podejść do lekarza ? Myśli, to minie. Z wiekiem wszystko mija.

Nic mylnego ! Należy działać !

Światowy Dzień Moczenia Nocnego to świetna inicjatywa, która ma na celu zgłębienie i omówienie tematu związanego z niekontrolowanym, mimowolnym opróżnianiem pęcherza moczowego podczas snu. Czyli tak jak niemowlę, z tym, że mówimy tu o starszych dzieciach, w wieku powyżej 5 lat. Jak wynika ze statystyk, dotyczy to nawet do 20 % 5latków, 10 % 7latków i 8 % 10latków.

my jako rodzic nie możemy bagatelizować tematu

Światowy Dzień Moczenia Nocnego

to kampania, aby ten temat nie był chowany w sypialni. Aby ujrzał światło dzienne.

co najważniejsze ? Aby pomoc !

nasze dzieci w wieku powyżej 5 lat są już świadome swojego ciała, znają realia codzienności. Oczywiście to ich świat. Ale już wiedzą, że posikanie się to wstyd – mówmy wprost. W końcu tak wielu to dotyczy.

najgorsze, że powoduje to u większości, duże zmiany w zachowaniu i osobowości. Wpływa na rozwój. Dla przykładu – powoduje utratę pewności siebie, a to już krok do zakompleksienia. Mały człowiek chowa się sam w sobie, jest niechętny do kontaktów z rówieśnikami. A to właśnie w tym wieku nawiązywane są pierwsze przyjaźnie, czasem bywa, ze i na całe życie. Ja jestem tego przykładem, bo chrzestna matka Neli to moja przyjaciółka jeszcze z przedszkola. Wracając do tematu moczenie nocne może powodować problemy natury społecznej, poznawczej i psychologicznej.

Światowy Dzień Moczenia Nocnego

na stronie : http://www.suchyporanek.pl/

dodatkowo, do dnia 6 czerwca br odbywa się czat z ekspertem i możecie mu zadawać pytania. Rozwieje Wasze wątpliwości, podpowie, czy należy udać się do specjalisty. / Ekspert będzie dostępny online w wybrane dni, natomiast przez cały okres trwania kampanii będzie możliwość pozostawienia zapytania, na które ekspert odpowie nie później niż w ciągu 48h.
Poradnia Online będzie dostępna w dniach: 25.05., 29.05, 31.05, 02.06 oraz 6.06 Natomiast Ekspert będzie LIVE w godzinach – od 12 do 14 i od 19 do 21. /

pooglądaj film, który podpowiada, co należy robić, aby pęcherza „nie przemęczać” w nocy – a dotyczy to chyba każdego z nas, nie tylko dzieci z problemem.


nie zaniedbujmy naszych dzieci, niech rosną w przeświadczeniu, ze są najważniejsze, najbardziej kochane i najpiękniejszedziękuję jeśli dobrnęliście do końca postu. Jest to bardzo ważny temat, który dotyczy tych na którym nam najbardziej zleży.

jeśli chcecie być na bieżąco z nowymi publikacjami na blogu – wkawiarence.pl dołącie do mnie na facebooku i zaznaczcie w kwadracie – obserwowanie wyświetlaj najpierw,  a nie przegapicie nowości

z pozdrowieniami – asia –      jaki wózek wybrać dla dziecka