Cieszą jak milion dolarów – Świece Handmade w 10 minut – dlaczego ? Bo zrobione przez nas same, sprawiają, że jesteśmy same z siebie dumne !

uwielbiam świece, świeczuszki, świeczątka, uwielbiam zapachowe, uwielbiam jak tworzą niesamowity nastrój.

bez nich święta nie miałyby tak dużego uroku,

magia świąt jest tylko przez kilka dni w roku

świece handmade

dlatego pokaże Wam jak zrobić świece handmade w 10 minut ze starych, zużytych i niezbyt ładnych świeczek.

świece handmade w 10 minut

co potrzebujemy?

  • stare świece
  • słoiczki
  • dwa nieduże garnki do przygotowania kąpieli wodnej
  • patyczek / wykałaczkę
  • kawałek sznurka np szpagat jutowy
  • klej / taśma klejąca
  • opcjonalnie: olejek zapachowy, kredka woskowa

jak zrobić świecę handmade w 10 minut ?

przygotowujemy kąpiel wodną, do górnego garnka łamiemy świeczkę. Topimy na małym ogniu. W międzyczasie, odcinamy kawałek sznurka, którego koniec przyklejamy za pomocą kleju lub taśmy klejącej do dna naszego słoika. Aby nam nasz knot sznurkowy nie uciekł, podczas nalewania gorącego wosku, najłatwiej nam będzie jak jego wystającą końcówkę ze słoiczka czymś obciążymy. Może to być kawałek patyczka czy wykałaczki do której przywiązujemy końcówkę. Zalewamy nasz pojemniczek roztopionym woskiem. I czekamy.

opcjonalnie – jesli mamy ochotę uzyskac kolorowe świeczki, a dysponujemy jedynie białą, możemy w tym celu użyć podkradniętej od dziecka kredki woskowej, którą topimy wraz ze świeczką. Zafarbuje nam ładnie biały wosk. I dzięki takiemu zabiegowi uzyskamy ciekawy, nowy kolor.

opcjonalnie – do topionego wosku możemy dać kilka kropelek naszego ulubionego zapachu – olejku. Pod warunkiem, że nasza topiona stara świeczka nie była zapachowa, tak jak w moim przypadku, gdyż topiłam o zapachu waniliowym.

dobra rada na koniec – czasem zdarza się, że w zastygniętej świecy utworzy się dziurka – jakby lejek na środku, warto w takiej sytuacji dolać nieco wosku ponownie.

świece handmade w 10 minut

Tadaaaam ! cała filozofia, a jak pięknie będzie, kiedy dodatkowo ozdobimy na tą naszą świecę handmade gałązkami świerka czy sosny, obwiążemy dodatkowo sznurkiem, przyczepimy szyszkę czy inny bibelocik.

 jak zrobić świece handmade

świece DIY

świeczki DIY

domowy sposób na świeczki

świece handmade w 10 minut

domowe świeczki

handmade świeczki wosk

ozdoby świąteczne handmade

ozdoby świąteczne diyNie należę do osób, które parają się pracami typu handmade, jednak przyznam się Wam, że świece kusiły mnie od dawna i … taka jestem z nich dumna 🙂