TOP 10 książek dla faceta

Nie lubię podziału na książki dla faceta i kobiety. Zbyt utarty schemat. Książka to książka i niemal każda znajdzie swojego amatora. O gustach, co do ulubionych lektur trudno dyskutować. Ja kocham długie powieści. Moje ulubione pisarki to Jodie Picoult, Lucinda Riley, Paullina Simons i wiele wiele innych.  W naszym domu to ja jestem książkoholikiem, choć teraz umiarkowanym z uwagi na nawał obowiązków.

Kawałek 1 regału zajmują książki mojego męża (nie wypada być snobem 🙂 ). I o nich chce Wam dziś powiedzieć.  4 przeczytałam z zapartym tchem, ze 2 sama podsunęłam. Resztę mi streścił, pokazał która ulubiona. Nie są to takie lekkie powieści, które można zacząć i odłożyć na potem. Z kobiecego punktu widzenia oceniam 6 z nich  –  jako ciężkie, męskie, aczkolwiek wciągające i warte recenzji.

TOP 10 książek dla faceta

1. jako pierwszy został mi zarekomendowany thiller szpiegowski – TYGRYS

Tygrys vaillant thiller

2. powieść kryminalna na tle historycznym Bartka Rychtera – CZARNE ZŁOTO, którą przeczytaliśmy jednym tchem oboje / już o niej kiedyś Wam wspominałam – wpis KLIK /

czarne łoto rychter powieść kryminalna

3. GRZESZNIK autorstwa Artura Urbanowicz, którą przeczytaliśmy dzięki uprzejmości Marzeny z bloga matkapuchatka.pl  Książka niekoniecznie z tych, po które sięgam. Polski światek gangsterski, szorstkość wypowiedzi, oblicze człowieka z pozoru aroganckiego i nieobliczalnego. Jednak niesamowity zwrot akcji i nieprzewidywalność wciągnęła mnie po uszy.

grzesznik artur urbanowicz

4. NIEŁATWY DZIEŃ – książka na faktach, napisana przez byłego członka sił specjalnych.

mark owen niełatwy dzień

5. FLORYSTKA Katarzyny Bonda – niesamowita, absolutnie wciągająca, którą i ja pochłonęłam z wypiekami na twarzy / nieco więcej na jej temat wpis KLIK / Lubię Bondę i Mroza. Przeczytałam ich sporo. Jednak wymienię tylko tę, którą przeczytał mój mąż.

florystka katarzyna bonda

6. I dla mnie absolutny fenomen. Bo film filmem, bardzo ciekawy zwłaszcza, że uwielbiam Toma Hanksa. Ale powieść Dana Brown KOD LEONARDA DA VINCI zapiera dech i podczas lektury zapomina się o świecie.

kod leonarda da vinci dan brown

7. ciężka, męska – SŁOŃCE WE KRWI polskiego pisarza Rafała Dębskiego

słońce we krwi rafał dębski

8. książka autorska Roberta Ziółkowskiego – ŁOWCY GŁÓW – realistyczna, be ściemy

łowcy głów robert ziółkowski

9. kiedy ucieczka staje się misją… Chistopher Reich POLOWANIE

polowanie christopher reich

10. jeszcze jedna powieść, tym razem sensacyjna, ale również z wątkiem historycznym Bartka Rychtera KURS DO GENEWY

kurs do genewy bartłomiej rychter


a może dodacie swoje pozycje do naszego TOP 10 książek dla faceta ?