Twoja rodzina będzie Ci za to wdzięczna

zanim włos przyprószy siwizna, dopóki są na naszym utrzymaniu, dbamy ile sił nam w piersiach starczy. Chuchamy, dmuchamy, rozpieszczamy, bo kto nam zabroni. Chcemy dla nich wszystkiego, co dobre i co najlepsze.

ich jest czwórka, nas dwoje, a energii za całą armię wojska. Jednak nie wszystko przewidzimy, pomimo wielu starań i siódmego zmysłu matki i ojca. I wtedy wołamy do niebios – pomóżcie! Życie nie zawsze jest ułożone i poukładane. Choćby się chciało.

wypadki, choroby i różne pobojowiska. Jako finansista z kilkunastoletnim stażem, widziałam aż nadto nieszczęść, które chodzą po ludziach i na ogół w najmniej przewidzianych wypadkach. Są i te złośliwe i te mniej. Jednak warto się ich wystrzegać, a kiedy nie zdołamy trzeba mieć coś w kieszeni.

i jedno Wam powiem, my od lat się ubezpieczamy od takich kolizji i zakrętów na drodze. I nawet kilka razy dobrze na tym wyszliśmy. Jak czytam owu / ogólna instrukcje ubezpieczenia/ to zawsze głupia myśl do głowy przychodzi, a baba to taka wiedźma czasem i chyba już Wam o tym wspominałam. Co głupia myśl napłynie to mam takie przeświadczenie, że za chwilę tak będzie.

tak jak z tym ubezpieczeniem auta. Po co mi dodatkowe, przecież stoi w garażu, drzewo na niego nie spadnie, aby szyby stracił. I trach! Tylna szyba w garażu wybuchła niegdyś, jakby ktoś strzelał do nas z ukrycia. Albo z tym wykupem ubezpieczenia z pakietem usług medycznych. Dzieci wykupiłam, a nam po co? A tu kolano ślubnego zaszwankowało, a ja nie słyszę od nastu dni. Odpukać mam wykupione te polisy i nie musiałam kilku dni do laryngologa czekać, aby ponownie wrzaski, śmiechy, chichy i gadulstwo córki usłyszeć. A tak było mi dobrze…. 😉

tak napisze skromnie, abyście zrobili, to co my, a wtedy Twoja rodzina będzie Ci za to wdzięczna ! Przeczytajcie porady specjalisty, może i Was jakiś zmysł podkusi, że warto.

Twoja rodzina będzie Ci za to wdzięczna

Bezpieczeństwo i dobrobyt osób nam najbliższych to dla wielu z nas najwyższy priorytet. Nie ma w tym nic dziwnego – chcemy, by osoby, które kochamy, mogły cieszyć się dobrym zdrowiem oraz dostateczną ilością środków finansowych na realizację swoich potrzeb. Często jednak nie wiemy w jaki sposób zadbać o zabezpieczenie bliskich. Tymczasem, to stosunkowo proste. Wystarczy wybór dobrego, dopasowanego do naszych potrzeb ubezpieczenia. Podpowiadamy czym kierować się podczas wyboru polisy oraz na co zwracać szczególną uwagę.

W jaki sposób mogę zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich?

To pytanie, które warto zadać sobie na samym początku. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to możemy wybierać spośród dwóch sposobów zabezpieczenia rodziny. Pierwszy z nich to objęcie ochroną wyłącznie siebie. Wykupując polisę masz pewność, że jeśli stanie ci się coś złego, twoja rodzina nie zostanie bez wsparcia i środków do życia. Takie ubezpieczenie może chronić ciebie w przypadku choroby, pobytu w szpitalu, wypadku, a także śmierci. Wypłata odszkodowania, a także szereg dodatkowych usług, które możesz konfigurować dostosowując je do swoich potrzeb, sprawią, że w trudnej sytuacji twoja rodzina będzie odpowiednio zabezpieczona.

Drugi sposób to objęcie ochroną zdrowia i życia nie tylko swojego, ale również członków rodziny. Niezależnie od tego co się wydarzy i kogo dotkną życiowe trudności lub tragiczne wydarzenia – każdy z nich jest w pełni chroniony przed konsekwencjami takich wydarzeń.

Rodzaj polisy dopasowany do potrzeb twoich i twoich bliskich

Kolejnym krokiem na etapie wyboru odpowiedniego zabezpieczenia powinno być podjęcie decyzji co do rodzaju polisy, z jakiej zamierzamy skorzystać. Obecnie odchodzi się bowiem od ubezpieczeń, które gwarantują jedynie wypłatę odszkodowań w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, choroby lub śmierci. W Uniqa wiemy doskonale, że potrzeby każdej rodziny są inne. Dlatego też oferujemy polisy, które zapewniają to, co podstawowe – a więc skuteczną ochronę życia i zdrowia, ale również i rozwiązania dla nieco bardziej wymagających. Przykładowo, znajdziesz w naszej ofercie polisę z usługami medycznymi, która da ci możliwość korzystania z dostępu do nowoczesnych usług medycznych, bez konieczności stania w kolejkach.

Oferujemy również polisy, które łączą zabezpieczenie zdrowia i życia z inwestowaniem – część odprowadzanej przez ciebie składki jest pomnażana przez nas za pomocą form inwestowania. Dzięki temu, ubezpieczając się jednocześnie gromadzisz kapitał na spokojną jesień życia.

Sposób zabezpieczenia adekwatny do prowadzonego trybu życia

Dobre zabezpieczenie to takie, które jest maksymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas. W Uniqa doskonale o tym wiemy, dlatego doradzając naszym klientom chcemy poznać ich jak najlepiej. By w pełni zabezpieczyć swoich bliskich, musisz wziąć pod uwagę wiele kryteriów – swój wiek, stan zdrowia, tryb życia jaki prowadzisz, a także rodzaj wykonywanego zawodu. Wszystkie te czynniki mają bowiem wpływ na ryzyko wystąpienia sytuacji, w której niezbędna będzie pomoc. Tylko uwzględnienie powyższych zmiennych daje szansę na pełne zabezpieczenie. Przykładowo – jeśli pracujesz na wysokościach, uprawiasz ekstremalne sporty lub zajmujesz się zawodowo czymś, co naraża cię na ryzyko wypadku przy pracy – warto szczególną uwagę zwrócić na wysokość odszkodowania NNW. Jeśli zaś jesteś wątłego zdrowia, wybierz ubezpieczenie, które zapewni ci dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.

Zakres ubezpieczenia dopasowany do potrzeb

Każdy człowiek jest inny – nic więc dziwnego, że różne są też nasze potrzeby w zakresie ubezpieczenia. Dotyczy to zresztą nie tylko usług i opcji dodatkowych, jakie oferuje konkretna polisa, ale również naszych oczekiwań i możliwości finansowych.

Ocena ryzyka związanego z twoim trybem życia jest więc jednym z aspektów, jakimi powinieneś kierować się przy wyborze zabezpieczenia siebie oraz swojej rodziny. Zastanów się, co powinno obejmować twoje ubezpieczenie. Możliwości jest naprawdę sporo – od wsparcia na wypadek śmierci, comiesięcznej renty w przypadku zachorowania na chorobę nowotworową, dostępu do dobrej opieki medycznej, aż po ubezpieczenie połączone z oszczędzaniem i inwestycją kapitału.

Gdy określisz już czego potrzebujesz, zastanów się ile jesteś skłonny za to zapłacić – tak, by ubezpieczenie nie oznaczało obciążenia domowych finansów ponad miarę. Tylko połączenie tych dwóch czynników pozwoli nam ustalić zakres ubezpieczenia dostosowany do indywidualnych preferencji.

Dokładnie sprawdź dostępne na rynku oferty

Z jednej strony zależy nam na tym, by wybrać polisę, która będzie jak najlepiej chronić nasze zdrowie oraz finanse. Z drugiej jednak nikt nie lubi przepłacać. Z tego powodu wiele osób decyduje się na wybór najtańszej oferty dostępnej na rynku. Niestety, nie zawsze jest to dobra decyzja, która zapewni nam pełnię ochrony dopasowanej do naszych potrzeb. Nie warto więc ulegać niezwykle korzystnym (w założeniu) polisom, które mają podejrzanie niskie ceny. Może bowiem okazać się, że zakres ochrony oferowany przez ubezpieczyciela nie będzie dla nas wystarczający.

Kluczowe znaczenie podczas podejmowania decyzji dotyczącej zabezpieczenia rodziny ma dokładne przyjrzenie się dostępnym na rynku ofertom. Porównanie pod względem ceny ma sens tylko wtedy, gdy jednocześnie towarzyszy mu dokładne sprawdzenie co otrzymujemy w zamian. Nie ufajmy jedynie reklamom. Sprawdźmy dokładnie Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), spotkajmy się z pracownikiem firmy ubezpieczeniowej i nie bójmy się zadawać pytań. W Uniqa znajdziesz kompetentne osoby, które nie tylko znają doskonale ofertę naszej firmy, ale również wiedzą jak dopasować rodzaj zabezpieczenia do potrzeb konkretnej rodziny lub osoby. To bardzo ważne, by otrzymać wsparcie doświadczonego specjalisty, który rozwieje wszystkie nasze wątpliwości – dzięki temu możemy mieć pewność, że wybieramy świadomie.

Elastyczność polisy, czyli wszystko się zmienia

Decydując się na wybór zabezpieczenia swojej rodziny musimy pamiętać o tym, że w życiu zdarzają się różne sytuacje, które wpływają na nasze potrzeby. Przykładowo, powiększenie się rodziny, zmiana zawodu na bardziej ryzykowny czy nawet uświadomienie sobie konieczności gromadzenia kapitału na spokojną emeryturę – to wszystko sprawia, że dotychczasowa polisa może okazać się niewystarczająca. Dlatego też, podejmując decyzję, zadbajmy o wybór polisy, która jest elastyczna. Co to znaczy? Dobre zabezpieczenie daje nam możliwość zmiany jego warunków, zakresu oraz dopisywania nowych osób objętych ochroną. Dzięki temu przez lata możemy korzystać z usług tego samego Towarzystwa Ubezpieczeniowego mając pewność, że rozwiązania, z których korzystamy, zawsze zapewniają nam optymalną ochronę.

Podsumowując, wybierając rodzaj ubezpieczenia powinniśmy pamiętać, że każda rodzina jest inna. Posiadamy różne pasje, wykonujemy różne (mniej lub bardziej ryzykowne) zawody. Co więcej, dla każdego z nas liczy się coś innego – zabezpieczenie zdrowia, dostęp do najlepszych lekarzy, możliwość oszczędzania. Dlatego wybór idealnego sposobu zabezpieczenia swojej rodziny nie powinien być podejmowany pod wpływem chwili. Warto sprawdzić wszystkie dostępne możliwości oraz skonsultować się z wykwalifikowanym doradcą, który podpowie nam najlepsze rozwiązania. W  Uniqa możesz liczyć nie tylko na rozbudowaną ofertę ubezpieczeń, ale również na elastyczną rzeczową pomoc. Dzięki temu masz pewność, że wybierasz zakres ubezpieczenia idealnie dopasowany do potrzeb twoich i twojej rodziny.


mieliście jakieś przypadek w życiu, że polisa Was uratowała z opresji?

ja kilka 🙂