nie lubię połączeń słów: dziecko i pieniądz.
Dziecko …
to śmiech i radość
to słońce wiecznie świecące
to dar największy
to miłość bez granic
A pieniądz…
to wydatki, podatki, rachunki
może i fajne zakupy
ale to też praca
to analiza sytuacji

Ale żyjąc w świecie nie tyle komercyjnym, ile w świecie, w którym każdy z nas, dorosłych ma jakieś potrzeby, pragnienia, marzenia, a czasem i z goryczą dnia codziennego borykac się musi, nieustająco myśli  krążą wokół słowa: pieniądz.
Jako pracownik Banku, nieraz, a raczej każdego dnia widzę, jak ciężki los niektórych dotyka. Zwłaszcza młodzi ludzie, którzy zakładają rodziny i nieraz już od początku uśmiech im na ustach zamiera, z rzadka się pojawia. Bo ta myśl o dniu następnym nie pozwala się cieszyć tym co piękne, to co powinno być najważniejsze, a przesuwane często na plan następny.
A przecież w żyjemy w wolnym Kraju, który powinien wspierać takich jak oni. W końcu to oni powinni być najważniejsi. Dlaczego tak nie jest. Dlaczego rachunki, podatki, wydatki tak często są tym najważniejszym. Dlaczego nie ma radości, brak energii na coś więcej… ?

Z moich obserwacji wynika, że dzielimy się na dwie grupy, my, młodzi ludzie lat 20-40.
Ci co żądają, i Ci co nie żądają tylko sami biorą los w swoje ręce.
Ci pierwsi zwykle głośno krzyczący, użalający się nad swym losem, często gościem w urzędach będącymi, nic od siebie nie dając ale żądając coś w zamian, za to , że są i im się należy.
Ci drudzy, często pokorni, znający znoje i trudy, pracowici, z rzadka mówiący, że im ciężko, którzy się nie poddają, którzy pokazują, że można.

Stąd moja wycieczka do Stolicy, do samego Ministerstwa, na konferencję, na spotkanie, na pogadankę, na słów wymianę.
Pojechałam, zobaczyłam, zaobserwowałam, wyciągnełam wnioski i nie żałuję. Bo i żałowac nie mam czego, bo wyjazd był niezwykle udany, już nie przez same odwiedziny u Władzy , ale ot tak, fajnie czasem się wyrwac, odpocząc, powiedzmy odpocząc, bo km sporo w weekend zrobiliśmy.

4 września uczestniczyłam w warsztatach Narada Rodzinna, w Kancelarii Premiera.
Takie spotkanie przedstawicieli Władzy z blogerami. 17 nas, blogerów było, zainteresowanych tematyką prorodzinną. I jedna maleńka dziewczyneczka, która umilała nam czas swoim gaworzeniem, amatorka ogórków i śliwek.
Odbyły się 4 Bloki tematyczne

1. Blok 1 – Świadczenia rodzicielskie

o zmianach nadchodzących, o bezpieczeństwie socjalnym, o nowych świadczeniach, komu i na jak długo przysługiwac będą, jak je otrzymac i kto ma do nich prawo

2. Blok 2 – Zasada „złotówka za złotówkę”
o zmienia filozofii pomocy rodzinom polskim, o nowych wprowadzanych w życie przepisach, o składaniu wniosków, co wchodzi w skład nowej zasady i jak w życiu wyglądac będzie

3. Blok 3 – E-pomoc dla rodzin

o ułatwieniach, które się pojawią, o internecie w życiu polskich rodzin

4. Blok 4 – Karta Dużej Rodziny

komu ona przysługuje, na co właściciel Karty liczyc może, jakie zniżki się należą, jak korzystac z Karty, do czego w ogóle służy

Po każdym bloku przed przerwami kawowymi mogliśmy zadawac pytania, których nieraz sporo było. Na niektóre dostawaliśmy odpowiedzi, nawet szczegółowe, na niektóre jak to czasem bywa, zbywane były.
Miłym zakończeniem był obiad, pamiątkowe zdjęcie i upominki oraz zawarte nowe znajomości.

Nie piszę tu szczegółowiej na każdy poruszany temat, ale służę wiedzą zapamiętaną i tą co miałam wcześniej i tą nieco nabytą na spotkaniu – jak zawsze na maile lub tu, pod wpisem na komentarze.

 

Ministerstwo finansów

oglądałam prezenty dla prezydenta i premiera od zagranicznych gości, Była buława złota od prezydenta Putina, bursztynowe pióra…

taki sobie budyneczek na al. ujazdowskich


 

 

20150904_121538     prelegenci

 

narada rodzinna wkawiarence.pl                                      selfie z kancelarii premiera

 

20150904_152135pani, siedząca z boczku, która moją uwagę co rusz przykuwała, sprawnie przekazując informacje dla osób głucho-niemych

 

warsztaty w warszawie narada rodzinna w Ministerstwie Finansów dla blogerów     zdjęcie pamiątkowe

 

20150904_170841_Burst01     jakiś tam długopis na tle pomnika Fryderyka

 

20150904_171254     kubeczek, a motyw całkiem ładny, ludowy

 

prezent z narady rodzinnej      lubię gry Memory