Wzruszające komedie romantyczne – moje top 20 – poruszające filmy o miłości wzruszające do łez, mające przesłanie, o powrotach, rozstaniach, tęsknocie …..

Uwielbiam wzruszające do łez komedie romantyczne. Zwłaszcza w weekend. Kiedy odetchnę po całym tygodniu, biorę paczkę chusteczek, lampkę wina, wsłuchuje się w ciszę domu, kiedy dzieci już śpią i włączam wzruszające komedie romantyczne. Przygotowałam moje top 20 filmów o miłości. Może znajdziecie wśród nich swoje ulubione?

wzruszające komedie romantyczne

Czyżby jesień już nadeszła? Czujecie to samo? Chłód niezmierny wpełzł przez okno, nawet jak słońce przyświeca. A wieczory, moje ulubione, już nie pozwalają na siedzenie w ogrodzie po zmroku, choćbym wielkim kocem otulona była. Wiatr coraz silniejszy, szumi listkami brzozy, rusza drzewami w lesie nieopodal, co rusz coś tam przeleci przez ogród, nie może sprzeciwić się tej sile. Więc chowam się w domowe pielesze i jeśli do Was coś nie skrobię to lubię z książką lub przy dobrym filmie.

Zebrało mi się na takie romantico, jakbym jakiś dodatkowy motyl chciała poczuć w brzuchu. Więc  chciałam Wam polecić kilka pozycji filmowych – top 20 – wzruszające komedie romantyczne.  I wiecie co, niektóre obejrzałam już dwukrotnie. Te z przekazem, że życie to nie tylko gary, praca, korek gdzieś na mieście. To coś więcej. To uczucie do drugiej osoby, przeżywanie wszystkiego na nowo, poznawanie się od podszewki, a zarazem dogłębne wnikanie w samego siebie, jacy jesteśmy, jacy byśmy chcieli. Bo w gonitwie codziennej, często zapominamy o tym co ważne co byśmy chcieli najbardziej.

Ot mija dzień za dniem. A czasem trzeba się zatrzymać. Posiedzieć chwile w ciszy z lampką wina na kolanach, porozmawiać szczerze, bez otoczki śmiechów dzieci, bez telewizora, bez social media, tylko sami z kimś kto z nami brnie przez życie, lub samemu, zgłębić się we własne ja, choć na chwilę, choć od czasu do czasu.

wzruszające komedie romantyczne

– Romeo i Julia

najpiękniejsza ekranizacja tego dramatu romantycznego z poruszającą muzyką w tle / zastanawiałam się czy powinien ten film tu figurować, bo komedią nie jest, ale że jest piękny i o miłości ciężko mi było go pominąć  /

– Zanim się pojawiłeś

o tej wzruszające komedii romantycznej niedawno było dosyć głośno, ale nie mogło jej zabraknąć w moim zestawieniu

– Dla Ciebie wszystko

Niesamowicie poruszający film i miłości. Przyznam się, że wyłam jak bóbr, bo to nie o parze nastolatków, ale o dojrzałej i niespełnionej miłości  / hm… czy bobry płaczą? 😉 /

 I że Cię nie opuszczę

Kolejna wzruszająca komedia romantyczna. Jak by to było gdybyśmy pewnego dnia np. w wyniku wypadku zapomnieli o wszystkim, o swojej wielkiej miłości, czy to w ogóle jest możliwe, aby kochać kogoś nad życie, a jednego dnia o wszystkim zapomnieć? Czy jedyna miłość w życiu może dostać druga szansę?

– Zostań jeśli kochasz

jak to jest, kiedy żyjemy według utartego schematu i nagle wszystko się zmienia…

– Ponad  wszystko

niby banalna miłość dwojga młodych, jednak jest pewne ale! bo w otoczeniu choroby, pomimo której, warto być może przeżyć jeden jedyny zwykły ale i najpiękniejszy dzień w życiu

– Wiek Adaline

romantyczna epopeja o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu swego miejsca…w czasie – moje top top top ! Jeden z najpiękniejszych filmów o miłości i tym samym jedna z najpiękniejszych wzruszających komedii romantycznych. (oglądałam 2 razy i mam ochotę na jeszcze ).

– Planeta Singli

lekka polska mało jednak wzruszająca komedia romantyczna, plejada naszych rodzimych gwiazd. Jednak film zyskuje dzięki świetnej drugoplanowej obsadzie  i roli Weroniki Książkiewicz, Tomasza Karolaka i Pawła Domagały

– Jeden dzień

czy można kogoś kochać, a jednocześnie nie lubić? można!

– Czas na miłość

jedna z moich ukochanych – wzruszająca do łez komedia romantyczna

– Niech będzie teraz

polecam z dużą paczką chusteczek

– Ostatnia piosenka

bez silenia się na romantyczność, jednak porusza, na wielu płaszczyznach

– Zanim się rozstaniemy

o miłości i pokrewieństwie dusz

– Dear John

przystojny mężczyzna, piękna kobieta, musiało się wiele wydarzyć

– If only

o deja vu, o miłości, o przekraczaniu granic, o namiętności

– P.S. I love You

o rozstawaniu

– The Notebook

bardzo ładny film o miłości, pooglądajcie sami

– Holiday

nie trzeba wszystkiego planować, ale czasem warto nastawić się na to, co los nam przyszykuje

– Dzień Dobry Kocham Cię

banalna i tylko minimalnie wzruszająca komedia romantyczna, ale z uwagi na kunszt aktorski Pawła Dołęgi musiałam ją tu zapisać – podryw na Lucka – the best

– Dirty Dancing

film mojej młodości…. pooglądany chyba setki razy


Inne artykuły z cyklu wzruszające komedie romantyczne:


A co dla młodszego pokolenia?


Bardzo lubię wzruszające komedie romantyczne. Niektóre są wprawdzie nieco banalne, ale są i takie, które zaszczepiają coś w sercu na bardzo bardzo długo. Przykładem może być Wiek Adelaine, który jest dla mnie wisienka na torcie wśród wzruszających do łez komedii romantycznych.