Zniżki na Kartę Dużej Rodziny rosną jak grzyby po deszczu od 2019 roku, a co przyniesie nam nowy 20121 rok?! Jak wyrobić elektroniczna KDR, gdzie szukać punktów, które honorują Kartę Dużej rodziny? Niektórzy narzekają, że mało, że niskie upusty. Ja cieszę się, że są i korzystam. Ziarnko do ziarnka i zbierze się… nawet kilkaset zł w ciągu jednego roku! Czy 2021 ma dla nas wiele niespodzianek czy nas zasmuci?

zniżki na karte dużej rodziny

 

Funkcjonowanie i ulgi na Kartę Dużej Rodziny opisałam już wcześniej – wpis – Zniżki na Kartę Dużej Rodziny, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze.

ZNIŻKI NA KARTĘ DUŻEJ RODZINY 2021

GDZIE MOŻNA KORZYSTAĆ Z KARTY DUŻEJ RODZINY

karta dużej rodziny – lista partnerów 2021

 • stacje paliw Orlen – zniżka – 8 gr w przypadku paliw standardowych i 10 gr dla VERV) oraz 20% zniżki na wszystkie produkty z oferty Stop Cafe ( w tym np. na hot dogi i inne przekąski) i usługi myjni
 • stacje paliw Shell – zniżka – 8 gr w przypadku paliw standardowych i 10 gr w przypadku paliw premium, np. Shell V-Power, a także 3 gr za litr przy zakupie Shell AutoGas oraz 20% na wybrane produkty spożywcze
 • stacje paliw Lotos – zniżka – 5 gr Lotos On, Lotos LPG,  benzyna Lotos i 10 gr na litr paliwa Lotos Dynamic i Lotos Dynamic Diesel oraz rabat 20% ulgi na produkty gastronomiczne z oferty Cafe Punkt Lotos i w myjniach samochodowych
 • sklepy spożywcze – Lidl, Carrefour, Piotr i Paweł. Zabierając ze sobą na zakupy Kartkę Dużej Rodziny w supermarkecie Carrefour możemy otrzymać 10% zniżki, w Lidlu rabat w tej samej wysokości na wybrane produkty (m.in. owoce, warzywa, pieczywo, chemia, gotowa żywność w słoiczkach)
 • gastronomia – na pewno niektóre punkty Mc’donalds (ale np. już na MOPach na autostradzie pracownicy Mc’Donalds o zniżkach na Kartę Dużej Rodziny nie są poinformowani), Pizzeria Dominium i wiele punktów lokalnych (przy czym często lokalni przedsiębiorcy preferują KDR dla mieszkaćców z danego miasta – w tym przypadku należy złożyć wniosek o druga kartę )
 • bilety LOTu – korzyści możemy uzyskać w 2 aspektach. Po pierwsze, pasażerom z rodzin wielodzietnych przysługuje 10% zniżka od taryfy biletowej. Po drugie, zyskamy 50% rabat od usług dodatkowych, np. opłat: za bagaż (w przypadku taryfy Saver), dodatkowy bagaż, przewóz sprzętu sportowego, wybór miejsca w samolocie itd. Upusty są dostępne dla uczestników programu KDR niezależnie od daty zakupu biletu LOT-u, daty podróży i wybranego kierunku. Żeby skorzystać ze zniżek, podczas zakupu na stronie www.lot.compasażer powinien zaznaczyć, że jest posiadaczem KDR, a następnie podać jej numer. Oczywiście jest 1 haczyk! Warunek skorzystania z w/w oferty jest taki, że na jednej rezerwacji podróżować powinno minimum dwóch pasażerów (podróż w pojedynkę z upustami w ramach KDR jest niemożliwa). I duży plus bo zniżkę KDR można łączyć z innymi ofertami promocyjnymi LOT-u, np. z Szaloną Środą, ale nie z innymi promocjami kodowymi.
 • PKP Intercity zniżki na Kartę Dużej Rodziny dotyczą zakupu biletów – 30%podczas wspólnej podróży co najmniej 2 osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (bez względu na przynależność rodzinną). Co więcej, dzieci do 4 roku życia podróżują z PKP Intercity w wagonach 2 kl za darmo (wystarczy pobrać dla nich bilet uprawniający do bezpłatnego przejazdu). Poza 30-procentową zniżką podróżni, posiadający uprawnienia do ulg ustawowych, mogą również z nich skorzystać a więc np. bilet dla ucznia czy studenta będzie jeszcze tańszy.
 • PolRegio (przewozy regionalne) – zakup biletów jednorazowych z ulgą 37%,oraz zakup biletów miesięcznych imiennych z ulgą 49%
 • Parki Narodowe – darmowe wejście do wszystkich parków narodowych!  (nie trzeba stać w kolejkach do kasy tylko podejść do kasy i okazać KDR )
 • turystyka w Polsce –  naprawę duże grono miejsc, gdzie mozemy uzyskać ulgi na karte dużej rodziny: parki rozrywki, bilety na zwiedzanie zamków, pałacu kultury w Warszawie wraz z wjazdem na wieże widokową, Centrum Nauki Kopernik,  liczne baseny, skanseny, muzea, teatry, kina (np. Helios oprócz tanich wtorków 20% zniżki na bilety i 30% na napoje i popcorn, kina w centrum kulturalnym np. my za seans płacimy jedynie 24 zł – 2 dzieci i os dorosła )
 • PTTK proponuje nam wiele przywilejów, w tym noclegi w schroniskach
 • warto pytać o zniżki na KDR w pensjonatach i hotelach
 • uzyskanie paszportu również jest o połowę tańsze z KDR dla osoby dorosłej, a dla dziecka to koszt około 35 zł
 • PZU – zniżki na zakup ubezpieczenia na mieszkanie, zdrowie, turystyczne oraz na życie
 • Link4 oferuje zniżkę 50% na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego NNW oraz 30% zniżki na zakup ubezpieczenia mieszkaniowego OC
 • Bank – przejrzałam ofertę kilku Banków (w końcu to mój zawód 🙂 ) i zauważyłam w 2 bankach przywileje dla posiadaczy KDR w Banku Pekao SA oraz Credit Agricole
 • Nutricia Polska przyznaje 5% rabatu na zakup produktów Bobovita, Bebiko, Bebilon  dostępnych w sklepie internetowym www.mamyzakupy.pl
 • na koniec smaczek – 3000 zł upustu na zakup kotła gazowego! Uważam, ze to nie lada gratka (gdyby nie fakt, że nie mam w domu gazu sama bym się pokusiła). Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych. Oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne.

ILOŚĆ PUNKTÓW W KTÓRYCH JEST RESPEKTOWANA KARTA DUŻEJ RODZINY- lista partnerów 2021

gdzie jest honorowana karta dużej rodziny

ZMIANY NA PLUS DLA POSIADACZY KARTY DUŻEJ RODZINY W 2021 ROKU:

 • o KDR może aktualnie starać się każdy rodzic, który kiedykolwiek posiadał na utrzymaniu minimum 3 dzieci
 • Za pomocą aplikacji mObywatel po zalogowaniu profilem zaufanym będzie można pobrać swoją Kartę Dużej Rodziny w wersji elektronicznej (nie będzie zatem konieczności składania wniosku o domówienie karty w formie elektronicznej oraz ponoszenia opłaty z tego tytułu. Obecnie opłata ta wynosi 9,21 zł) UWAGA – Z nowego rozwiązania nie skorzysta część cudzoziemców. Dla nich pozostanie możliwość korzystania z tradycyjnej papierowej formy karty.
 • Nowa wysokość opłat – Wydanie Karty Dużej Rodziny ma podlegać opłacie w wysokości 10 zł, w przypadku gdy członkowi rodziny wielodzietnej, na jego wniosek, udostępniona już została karta elektroniczna i następnie członek rodziny wielodzietnej wnioskuje o wydanie karty tradycyjnej. Ta sama opłata ma obowiązywać przy wydaniu duplikatu karty.
 • Karta aktualnie przysługuje do 25 roku życia! pod warunkiem, że przedstawi zaświadczenie o kontynuacji nauki (w takiej sytuacji należy złożyć nowy wniosek, co osobiście sprawdziłam w mojej gminie, gdyż moja przyszywana córka właśnie skończyła 18 lat), natomiast karta przysługuje bez ograniczeń w wiekowych dzieciom legitymującym się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności
 • Wniosek można również złożyć elektronicznie za pośrednictwem portalu Emp@tia

Kto honoruje Kartę Dużej Rodziny – lista partnerów 2021

Listę podmiotów, które honorują Kartę Dużej Rodziny można znaleźć w wyszukiwarce:

https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr

oraz w aplikacji mobilnej.

Aktualnie w ramach programu KDR zniżki dla rodzin wielodzietnych oferuje ponad 3,8 tysiąca firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacji. Do tej pory wydano również ponad 1,9 mln kart, w tym 1,14 mln dla dzieci i 0,77 mln dla rodziców. Wygląda imponująco!

A może znacie inne, dodatkowe punkty, które oferują nam zniżki na Kartę Dużej Rodziny w 2021 roku ?!