Nasze dzieci potrafią bardzo dużo, w tym od najmłodszych lat obsługiwać smartfony. Czy jednak znają numer alarmowy? Czy przekazałaś swojemu dziecku informację, jak w razie potrzeby może komuś uratować zdrowie, a nawet życie? 

kampania Fast Heroes 112

Czasem trzeba tak niewiele aby komuś pomóc. Już nawet 5-letnie dziecko, jak wykazuje wiele przypadków na świecie, jest na tyle świadome, że doskonale w razie zagrożenia, potrafi sobie poradzić. Jednak, aby to się udało, musimy go tego nauczyć!  Dlatego z chęcią przystąpiłam do rozpowszechnienia wspaniałej inicjatywy pod zawadiacką nazwą FAST HEROESktóra uczy dzieci: rozpoznawać charakterystyczne objawy udaru mózgu, odpowiedniej reakcji w przypadku ich zaobserwowania oraz numeru alarmowego 112.

Chcę Wam przekazać bardzo istotne informacje na temat tego skierowanego do dzieci, rodziców i dziadków programu. Zdobyta w trakcie jego realizacji wiedza jest bezcenna! 

FAST Heroes –  bezpłatny program edukacyjny 

Program FAST Heroes został opracowany przez  międzynarodowe grono specjalistów, metodyków nauczania i ekspertów medycznych. Jest przeznaczony do realizacji przez dzieci w wieku 5-9 lat. Składa się z 5 zajęć edukacyjnych, prowadzonych z wykorzystaniem atrakcyjnych graficznie zeszytów ćwiczeń lub e-booków dostępnych online. Wszystkie informacje na jego temat znajdziemy na stronie internetowej: fastheroes.com

Program można realizować zarówno w szkołach, w przedszkolu w najstarszych grupach,  jak i w domu.

FAST HEROES TO PROGRAM, KTÓRY MA NA CELU UTRWALENIE DZIECIOM PROSTYCH ZASAD RATUJĄCYCH ŻYCIE I ZDROWIE

 

fast heroes 112Program edukacyjny FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1-3 program edukacyjny FAST Heroes realizowany jest obecnie w Polsce już po raz trzeci. Do tej pory w kampanii wzięło udział blisko 30 000 dzieci i ponad 1200 placówek edukacyjnych. Program spotkał się
z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony nauczycieli, rodziców, jak i samych
dzieci.

 

 

 

Statystyki są szokujące: na świecie co 6 sekund ktoś doznaje udaru mózgu.
Udar mózgu to stan zagrażający życiu, w którym ważna jest naprawdę błyskawiczna reakcja.

Dlatego powstał pomysł nauki przez zabawę i stworzenia 4 sympatycznych superbohaterów, którzy pomogą dzieciom zrozumieć, na czym polega udar mózgu, jak się objawia i jak należy się zachować, kiedy zauważy się określone symptomy. W przypadku tego schorzenia kluczowy jest czas, dlatego tak ważna jest szybka reakcja i wezwanie pomocy. Dzieci uczą się zatem także numeru alarmowego 112, który jak wiemy przydać im się może także w wielu innych sytuacjach.

Na stronie fastheroes.com  znajduje się komplet informacji na temat programu, który możemy zrealizować nawet sami, w warunkach domowych.

112 kampania

Jako rodzic możesz się zarejestrować, a jako nauczyciel możesz zgłosić swoją szkołę do programu, oczywiście bezpłatnie. Dla nauczycieli jest dodatkowo propozycja odbycia z uczniami 1 lekcji tygodniowo na podstawie filmików i informacji zamieszczonych na stronie przez 5 tygodni z rzędu. Nauka może odbywać się w klasie, metodą hybrydową lub w domu.

Dzieci nawet z domu mogą dołączyć do zabawnej i angażującej kampanii, przy czym pierwszy krok musi wykonać rodzic – rejestrując swoje dziecko na stronie Fast Heroes.

Na stronie znajdują się ciekawe filmiki z dużą wiedzą merytoryczną, które w obrazowy sposób przekazują bardzo dużą dawkę ważnych informacji. Na stronie kampanii poznajemy bohaterów załogi Fast Heroes 112, a są nimi: Giętkobuzi Frank, Silnoręki Arnold, Złotogłosa Sophia, Szybkodziałający Timmy oraz Tola Nauczycielka.

program edukacyjny dla klas 1 2 3 szkoły podstawowej i przedszkolaków - numer 112

Zachęcam Was do wzięcia udziału w programie z całą rodziną. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.fastheroes.com. Czeka tam na Was wiele atrakcyjnych i edukacyjnych treści. Jednocześnie przekaż informację o programie rodzinie, przyjaciołom i znajomym.

kampania o udarze mózgu dla szkół nauczanie wczesnoszkolne klasy 1-3 numer 112

 

Program FAST Heroes to wspaniały projekt, który może realnie zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat udaru mózgu.

Razem, możemy więcej!

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: