„Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” – kto z nas nie kojarzy tego przysłowia! I choć zwyczajowo używamy go w różnych kontekstach, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby traktować je dosłownie! Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego materaca? Dlaczego trzeba dobrać sobie właściwą poduszkę? I w końcu – dlaczego polecane są przede wszystkim produkty wysokiej jakości od renomowanych producentów? Zapraszam do wpisu, w którym na tapet weźmiemy właśnie produkty premium – materace i poduszki.

Czy warto inwestować w produkty premium do spania

Kiedy właściwie możemy mówić o tym, że dany produkt do spania jest produktem premium? Oczywistym wyznacznikiem jest cena (za komfort, wygodę, zdrowie i wysoką jakość snu trzeba niestety zapłacić), ale przede wszystkim powinniśmy skupić swoją uwagę na materiał, z jakiego owe produkty premium zostały wykonane. I nie mam tu na myśli stopnia twardości materaca, a rodzaj jego „wypełnienia”. Materace XXI wieku to nie gąbka czy sprężyny – to materiał TEMPUR®! Tę niezwykłą technologię znajdziemy w materacach TEMPUR®. Producent zainspirował się materiałem stworzonym przez NASA, dostosował do potrzeb swoich Klientów i… zastrzegł jego formułę. Dzięki takim rozwiązaniom, produkty TEMPUR® stały się synonimem wysokiej jakości, komfortu snu i trwałości.

Jeśli więc jesteśmy w momencie, kiedy rozważamy zakup materaca, to czy powinniśmy pochylić się nad segmentem premium? Na co zwrócić uwagę, by mieć poczucie dobrze wydanych pieniędzy? I w końcu, jak wybrać, by nie żałować?

sypialnia małzeńska w kolorze brudnego różu -1Podobnie jak możemy zrezygnować z wakacji w ciepłych krajach, bo przecież kiedyś lato spędzało się w polu z motyczką w ręku i z krówką na podorędziu. Można też zrezygnować ze smartfona i internetu, telewizora smart i ekspresu do kawy.  Jednak z drugiej strony, skoro mamy XXI wiek i duży wybór produktów premium, to dlaczego mamy z nich nie korzystać?

Zapewnienie odpowiedniego odpoczynku i snu jest ważne dla zdolności uczenia się i pamięci. W trakcie snu mózg konsoliduje i przetwarza informacje, które poznaliśmy w ciągu dnia, tworzy połączenia nerwowe, poprawia pamięć i gromadzi neuroprzekaźniki, które poprawiają nasz nastrój w trakcie dnia. Sen to również regeneracja, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Co warto zauważyć – sen w odpowiednich warunkach to większa kontrola nad emocjami i skuteczna ochrona przed depresją W czasie snu organizm się regeneruje, nabiera sił i szybciej zwalcza infekcje. Jego brak między innymi zwiększa apetyt, co może prowadzić do nadwagi. Ważna jest jednak nie tylko ilość snu, ale również jego jakość. Podsumowując – im lepiej się wyśpisz, tym lepiej będziesz funkcjonować na co dzień.

Najwygodniejsze materace do spania

Decydując się na zakup materaca podejmujemy decyzję, której efekty będziemy odczuwali co najmniej przez kilka lat. Stąd też musimy potraktować taki krok jako inwestycję w swoje zdrowie.  Od wygodnego materaca i poduszki w dużej mierze zależeć będzie komfort naszego snu, a w konsekwencji również zdrowie i samopoczucie. Warto zatem podejmować świadome decyzje.

PODUSZKI I MATERACE WISKOELASTYCZNE

Duńska marka Tempur wykorzystała oryginalny wynalazek NASA i poświęciła lata, aby udoskonalić go i zmienić w materiał TEMPUR®, a następnie stworzyć z niego pierwszy na świecie wiskoelastyczny materac i poduszkę. Początkowo TEMPUR® udowodnił swoją wartość w sektorze opieki zdrowotnej, a następnie został wprowadzony do sypialni na całym świecie, odmieniając sen milionów ludzi.

Materiał TEMPUR®, dopasowuje się do ciała. Niektórzy porównują odczucie podczas snu na tego rodzaju materacu ze stanem nieważkości! Ciało może odpoczywać w bardzo wygodnej pozycji, niezależnie od sylwetki, wieku czy przyzwyczajeń.

MATERAC DOBRANY DO OSOBISTYCH PREFERENCJI

materace premium hybrydowe Tempur

Każdy z nas ma swoje własne upodobania. Jedni wolą twarde materace i tylko na nich potrafią zapaść w głęboki sen, inni wolą zapaść się w nie jak w miękki puch, powoli się w niego zagłębiają. Osobna grupa konsumentów lubuje się elastycznych, sprężynowych kieszeniach. Inwestycja w odpowiedni dla ciebie materac może być jednym z najważniejszych kroków w kierunku uzyskania mocnego, zdrowego snu.

Marka TEMPUR® pozwala wybrać jeden z wielu dostępnych rozmiarów i poziomów twardości czy sprężystości. Sercem wszystkich materaców jest jednak kultowy materiał TEMPUR®. Materace posiadają właściwości redukujące nacisk, a więc doskonale sprawdzą się u osób, które odczuwają dyskomfort podczas leżenia (zwłaszcza w okolicach pleców i karku). Równomiernie rozkłada wszystkie naciski i umożliwia przyjęcie odpowiedniej postawy. Inną zaletą materacy jest doskonałe pochłanianie drgań. Co warto również wspomnieć, marka TEMPUR® opracowała innowacyjny system chłodzący, dla tej grupy konsumentów, którym podczas snu jest zawsze gorąco.

Oprócz materacy, mamy też możliwość zakupu specjalnych, profilowanych poduszek, które stanowią doskonała alternatywę do tradycyjnych poduszek.

NAJLEPSZE PROFILOWANE PODUSZKI DO SPANIA

jaka jest najlepsza poduszka do spania

Wychodząc z założenia, że chcemy dobrać idealną poduszkę do spania wybór nie wydaje się taki prosty. Dostępnych jest mnóstwo modeli o różnych rozmiarach, rodzajach wypełnienia oraz różnych stopniach twardości. Ważna kwestią jest również kształt, pokrycie oraz sprężystość. Istnieje kilka uniwersalnych wytycznych, które pomogą nam wybrać najlepszą poduszkę do spania:

  • Rozmiar poduszki – warto unikać dużych (obejmujących także ramiona) poduszek – przyjmowane na nich pozycje spania mogą być szkodliwe dla kręgosłupa.
  • Wysokość poduszki – polecane są takie modele, które pozwolą nam na uzyskanie prostego kręgosłupa – zadaniem poduszki jest przecież bycie podporą dla głowy.
  • Rodzaj wypełnienia poduszki – syntetyczne, naturalne lub specjalistyczne – tu warto zdecydować się na te ostatnie – nie uczulają, dostosowują się do kształtu i wagi użytkownika, doskonale wspierając kręgi szyjne. Takie wypełnienia (wykorzystywane w większości poduszek ortopedycznych) wykonane są z pianki, którą łatwo wyprać, odświeżyć i pielęgnować, dzięki temu posłuży przez wiele lat,

Profilowane poduszki ergonomiczne dopasowane do potrzeb kręgosłupa

Poduszki ergonomiczne to rodzaj poduszek specjalistycznych. Wykonane są z materiału wiskoelastycznego („wisko” – płynny i elastyczny – sprężynujący). Są to poduszki profilowane – wszystko po to, by zapewnić jak najlepsze podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa.

Działanie zdrowotne poduszek ergonomicznych jest potwierdzone badaniami medycznymi oraz przez specjalistów z zakresu fizjoterapii oraz rehabilitacji. Regularne stosowanie tego typu poduszek pozwala utrzymać w czasie snu kręgosłup w odpowiedniej pozycji i prawidłowo podtrzymywać głowę.

Seria ergonomicznych poduszek TEMPUR® jest przeznaczona dla tych, którzy preferują dostosowane wsparcie dla szyi i ramion lub ograniczenie bólów. Dla bardziej tradycyjnych doświadczeń, marka TEMPUR ma oczywiście również poduszki komfortowe, dostępne w wielu odczuciach. Wszystkie poduszki mają miękkie, zdejmowane i nadające się do prania poszewki, a jeśli podczas snu jest ci gorąco, dostępna jest opcjonalna technologia SmartCool™, która pomoże ci zyskać uczucie chłodu. Wszystkie mają trzyletnią gwarancję.

Zatem…

czy warto inwestować w materace i poduszki?

 Jakość zawsze powinna iść w parze z trwałością. Najlepsze materace do spania i ergonomiczne poduszki są objęte wieloletnią gwarancją. Dla przykładu – w przeciwieństwie do tradycyjnych poduszek z puchu, piór czy włókien, poduszki TEMPUR® są objęte pełną 3-letnią gwarancją, natomiast na materace nawet do 10 lat, co jest prawdziwym fenomenem na rynku produktów do spania. Podsumowując, materace premium i poduszki wiskoelastyczne to prawdziwe produkty XXI wieku, w które warto zainwestować, dbając o własne zdrowie.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: