Nadszedł ten czas, kiedy wypada zastanowić się nad prezentem na święta dla dziecka. Jaki byłby najlepszy prezent świąteczny? Musimy przeanalizować to, co zostało zapisane w liście do Mikołaja, skonfrontować z naszymi potrzebami względem dziecka, i co najważniejsze – z zasobnością portfela. Odradzam zakupy ponad miarę, bo choć chcemy dla naszych dzieci wszystkiego co najlepsze, to przecież czas świąteczny nie jest wyścigiem w psim zaprzęgu na Alasce – kto pierwszy dobiegnie do mety – czytaj – kupi najlepszy i najdroższy prezent dla swojego dziecka, aby miało się czym pochwalić w szkole, czy w przedszkolu.

pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci w wieku od 1 do 12 lat

Kocham atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, ten moment, kiedy ubieramy choinkę, zapalamy światełka, pieczemy serniki. I ten czas wyczekiwania na to, co nadejdzie już za parę dni. Spotkania rodzinne, czas radości i nieróbstwa, o ile nie zaplanujemy miliona wyszukanych potraw i tyle samo słodkości, które będziemy piec po nocach i styrane zasiądziemy za świątecznym stołem (albo i nie – bo kto obsłuży rodzinę…..)

Abstrahując od naszych świątecznych inspiracji kuchennych kto i co przygotowuje, dziś chce się skupić na tych najmłodszych, które z rozdziawionymi buziami wypatrują pierwszej gwizdki, zaprzęgu Mikołaja i pędzących reniferów po rozgwieżdżonym niebie z podskakującymi workami prezentów w wielkich czerwonych saniach. I nawet te niedowiarki, które mówią – mamoooo przecież to ty i tata i babcia i…. itp kupujecie wszystko – to uwierzcie mmi – oni też czekają! Mimo całego ich nastawienia – że ich to nie dotyczy – tak samo serce im puka w nadziei na super świąteczny prezent.

Marzenia mamy wszyscy Ci duzi i mali. My tradycyjnie listy piszemy razem z dziećmi. Ja w tym roku wpisałam na moja listę świątecznych prezentów dwie książki – oj trudno było mi się ograniczyć do dwóch! A jeśli nie macie pomysłu na prezent dla osoby dorosłej to zajrzyjcie do mojego ubiegłorocznego prezentownika:

64 piękne prezenty pod choinkę dla kobiety – Wielki Prezentownik stworzony przez 60 kobiet

Wracając do tematu prezentów świątecznych naszych milusińskich starszych i młodszych – przechodzę do sedna. Przygotowałam duża listę  – pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci od 1 do 12 lat. Wiele z produktów, które Wam pokazuję mamy w domu i są to wyłącznie rzeczy, które są u nas sztosem tzn. sprawdziły się i nie zostały po jednym dniu rzucone w kąt. Do tych prezentów świątecznych (u nas zostały zakupione z różnych okazji na przełomie ostatnich kilku lat) dzieci chętnie wracają i często po nie sięgając, dlatego też znalazły się w moich rekomendacjach na świąteczne prezenty dla dzieci.

pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci od 1 do 12 lat

Uwaga! Wszystkie prezenty pogrupowałam  pod kątem wieku dziecka. Ednak ściśle się tym nie sugrujcie. Bo często życie samo nakreśla potrzeby i charakter naszego dziecka. Często to, co jest akuratne dla 10 latka spodoba sę 5 latkowi, a bywa, że i na odwrót! Osobiście mnie syn zaskoczył w roku bieżącym, bo zażyczył sobie typową zabawkę. W sumie nic w tym dziwnego bo moje marzenie o Barbi rodzice spełnili dopiero, kiedy byłam w 4 klasie szk. podst. (wiecie.. to była Barbi z Pewexu….).

Pod nazwą każdego świątecznego prezentu macie link, który Was przekieruje do kilku sklepów, z których możecie wybrać najlepszy i najtańszy wariant (wystarczy tylko kliknąć w wybraną rzecz). Około 80% propozycji na świąteczny prezent są produktami, które mieliśmy lub mamy w domu, więc jeśli macie pytania, wpisujcie w komentarzu pod artykułem. Dodałam też kilka propozycji, które dostałam od Was po relacji na Fb i Ig.

Jeżeli zainteresują Was książki, to na blogu znajdziecie recenzje na ich temat, na ich temat, zaraz przy tytule.

Rozwijające wyobraźnię pomysły na prezent świąteczny dla rocznego dziecka

Rozwijające wyobraźnię pomysły na prezent świąteczny dla rocznego dziecka

Prezenty świąteczne: 
———————————

Lista wymarzonych prezentów na święta dla dzieci  2 – 4 lat 

prezenty dla 2 latka 3 latka i 4 latka - od Mikołaja - świąteczne prezenty da 4 latka

14. lampka nocna, która świeci w różnych kolorach, z pilotem na usb (naładowana świeci dwie – trzy noce – polecam)
19. Lalka bobas – My Garden  Mattel (włoski pachnące jaśminem, a skrzydełka mają role otulacza, w zestawie kołyska)
20. Książka Zima na ulicy Czereśniowej (bestseller, wyszukiwanie szczegółów)

Co chciałaby od Mikołaja 5 i 6 latka? Pomysły na prezent świąteczny dla dziewczynki 5 i 6 lat 

prezent świąteczny dla dziewczynki 5 i 6 lat 

22. książka Gdzie się chowa śnieżna sowa  (dla każdego dziecka ciekawego świata, który lubi odszukać zwierzątka na obrazkach)- książka idealna również dla starszych dzieci, mamy ja od kilku lat i moje dziewczynki bardzo lubią po nią sięgać)
24. Tuby Jelly Mała Syrenka (bardzo dobrej jakości masa plastyczna, która w połączeniu z  aktywatorem, pozwoli stworzyć trójwymiarowe figurki o żelowej konsystencji)
25. Interaktywna tęczowa wróżka ( szczeniaczek, który sam się rozpakowuje, wykonuje 100 akcji i dźwięków)
28. farby do malowania twarzy np. na bal karnawałowy (my sprawdziliśmy marki Kidea)

Skarby 5 i 6 latka – pomysł na prezent świąteczny dla chłopca 5 i 6 lat

pomysł na prezent świąteczny dla chłopca 5 i 6 lat

32. trikopiłka (gniotek, antystresowa)
33. gra planszowa 5 sekund wersja – dzieci kontra dorośli

Jaki będzie najlepszy prezent mikołajkowy dla ucznia? Pomysły na prezent dla dziecka 7 -9 lat 

Pomysły na prezent dla dziecka 7 i 8 latka

Pomysły na prezent świąteczny dla dziecka dla 8 i 9 lat 
56. interaktywna torebka spin master (rusza oczkami, wygrywa wiele melodii)

Lista propozycji dla starszych dzieci – pomysły na prezenty świąteczne dla dzieci 10, 11 i 12 lat 

prezenty świąteczne dla 10 latka i 10 latki
64. Monopoly Deweloper  (mamy ja od kilku dni i syn jest zachwycony, co więcej w Empiku jest teraz konkurs, gdzie do wygrania jest mnóstwo planszówek i może w niej wziąć każdy, kto zakupi dowolną wersję gry Monopoly – klik)
pomysły na prezenty dl starszych dzieci w wieku 10 11 i 12 lat
72. interaktywny globus podświetlany z aplikacją  (bardzo polecam, świetna rzecz za niewielką cenę)
78. zestaw na basen – okulary + czepek  (bardzo wygodny kształt okularów)
Więcej produktów w interesujących cenach znajdziecie na ceneo.pl 
Mam nadzieję, że kilka moich pomysłów na prezentów świątecznych dla dzieci od 1 do12 lat  wpadło Wam w oko?!  Z pewnością macie również swoje koncepcje na prezent plus masę propozycji od swoich dzieci.