Wypadanie włosów po ciąży dotyczy według statystyk 90% kobiet. Jest mnóstwo sposobów, jak sobie poradzić z wypadaniem włosów po przebytej ciąży. Zdradzę Wam, jak ja sobie z tym problemem poradziłam.
wypadanie włosów dotyczy każdej z nas, w różnych etapach życia, a po ciąży jest to niestety norma. Czy kiedykolwiek przyszło Wam do głowy, że możecie stać się plackowato łyse? Brrr…
na sama myśl mam dreszcze. Niestety w ostatnim okresie życia, włosy wypadały mi garściami. Trzy ciąże, niedosypianie, masa obowiązków, szybkie tempo życia, czasem też i niedojadanie, podjadanie słodyczy lub co tam w rękę wpadło, niosły ze sobą spore konsekwencje.
wypadanie włosów po ciąży
jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Burza hormonalna jaka zachodzi w naszym organizmie odbija się na nas i temu chyba nikt nie zaprzeczy. Estrogen, który wpływał na naszą kondycje skóry, paznokci i włosów podczas ciąży, teraz po porodzie działa wprost przeciwnie. Czesząc włosy na szczotce zostaje ich całkiem sporo.
rok minął odkąd na świecie pojawiła się moja najmłodsza córka. Przeszłam fazę wypadania włosów, jednak ostatnio zauważyłam, że problem powrócił. Przeanalizowałam swój tryb życia. Posiliłam się przy okazji poradnikiem i rozmową ze specjalistą od trychologi.
Tak wyglądały moje włosy kilka tygodni po porodzie. Szału nie było 😀
A jak wyglądają dziś, po 2 latach? Zerknijcie na moje nowe zdjęcie, a co więcej na artykuł na temat pielęgnacji zniszczonych włosów, bo i z tym udało mi się poradzić. Wpis – Jak sobie poradzić ze zniszczonymi włosami / klik/
jak zapobiec wypadaniu włosów po ciąży
- zdrowe odżywianie – to najlepsza recepta, aby włosy przestały wypadać. Im mniej przetworzonych produktów, tym lepiej. Nawet taki groszek konserwowy lepiej zastąpić świeżym lub mrożonym. Ketchup – domowym sosem z pomidorów. Przykłady mogę mnożyć. Ale najważniejsza zasada – to ograniczyć słodycze! Ups! Pomyślałam, bo czekoladę kocham nad życie. Jednak nie ona jest tu całym winowajcą, dużo gorzej działają półprodukty mleczne, landryny i inne smakołyki. Lepiej zjeść całą blaszkę domowej kremówki z dodatkiem prawdziwego masła niż opakowanie sklepowych „maślanych” ciasteczek. Włosy, skóra i paznokcie nam za to z pewnością podziękują. Dodatkowo, jeśli zadbamy aby nasze pożywienie było bogate w węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze, to dla naszego organizmu będzie to wybawieniem. Zdrowo zbilansowana dieta ma bardzo duże znaczenie, nie tylko w przypadku problemów z wypadaniem włosów po ciąży ale również z osłabieniem całego naszego organizmu.
- sen ! – to dla mnie temat rzeka, bo od kilku lat nie dosypiam. O ile nie mam problemów z dietą, to właśnie brak odpowiedniej dawki mocnego, regenerującego snu, spowodował u mnie problem wypadających włosów. Podczas mycia, wypadały całymi garściami. Nie musiałam intensywne szczotkować, wystarczył strumień wody, aby w wannie pojawiły się włosy i to nie w ilości – kilka sztuk. Stara zasada brzmi –
sen to zdrowie
nic nam nie zastąpi jego działania, choćbyśmy stanęły na głowie. Jego brak nie tylko osłabia kondycję włosów i wpływa na ich wypadanie, ale również powoduje ich sianowatość i łamliwość.
- suplementy diety – w ciąży większość z nas łyka różnego rodzaju witaminy. Najkorzystniej działają te z dodatkiem cennych DHA. Warto również o taką suplementacje pokusić się po ciąży. Mądre poradniki mówią w jakiej ilości nasz organizm potrzebuje mikroelementów i witamin w codziennej diecie. Niestety nie jesteśmy w stanie pić hektolitrów mleka, objadać się non stop rybami i szpinakiem. Jedna mała kapsułka może zdziałać cuda. Pomoże nam uzupełnić niedobory i wpłynie na kondycję skóry głowy i ogólny wygląd włosów. Ja polecam Wam olej lniany, który świetnie podziała na: kondycję włosów, naszej cery i na nasze zdrowie! (zerknijcie na artykuł o hicie wszechczasów – o działaniu oleju lnianego ) innym produktem który sobie cenię są tabletki Kerabione (o ich stosowaniu napisałam Tutaj). Możecie tez pokusić się o różnego rodzaju wcierki, ich minusem jest skład, który aktywuje cebulki ale niestety nieco wysusza włosy.
- pielęgnacja – odpowiednio dobrany szampon i odżywka ogrywa duże znaczenie. Istnieje ważna zasada – szampon dobieramy do skóry głowy, a odżywkę do samych włosów. Rzadko jednak sklepowe kosmetyki poradzą sobie z problemem nadmiernego wypadania włosów po ciąży. Aktualnie stosuje kuracje kosmetykami Mediceuticals For Women. Jest to zestaw 3 produktów, na który składa się: szampon, odżywka i serum. I jest to naprawdę jeden z nielicznych produktów, które aż w takim stopniu polubiłam.
Nie twierdzę, że moja kuracja jest tania, ale zestaw wystarczył mi na ponad cztery miesiące. Więc po przeliczeniu, już tak drogi się nie wydaje, a efekty są już zauważalne po 1 miesiącu stosowania. Mediceuticals są jedynymi produktami trychologicznymi na polskim rynku produkowanymi w standardzie farmaceutycznym.
Na pielęgnację włosów – ich zapobieganiu wypadania po ciąży – przeznaczam około 10 minut. Dwukrotne mycie i masowanie skóry głowy, odżywka do spłukiwania, a na końcu preparat w pompce, który dokładnie rozprowadzam i jeszcze raz masuję.
Mediceuticals For Women przeznaczone jest dla kobiet którym:
- wypadają włosy po przebytej ciąży,
- zdiagnozowano PCOS (zespół policystycznych jajników),
- posiadają zbyt wysoki poziom prolaktyny (hiperplrolaktynemia),
- badania wykazały podwyższony poziom hormonów androgenowych,
- zdiagnozowano zmiany w endometrium,
- zaburzenia pracy tarczycy
- są w trakcie lub po menopauzie
doskonale działają na włosy różnego rodzaju maseczki – płyn drożdżowy, terapia chmielem czy maseczka orzechowa, próbowaliście kiedykolwiek domowych sposobów?
co szkodzi włosom i wpływa na pogorszenie ich kondycji, w tym na wypadanie?
- – nikotyna, kofeina i alkohol
- – zbyt uboga dieta w pokarmy z zawartością witamin z grupy B – brak warzyw, przede wszystkim zielonych, liściastych oraz pełnoziarnistych produktów
- – zbyt wysoki poziom cholesterolu
- – problemy z tarczycą
- brak snu
Wypadanie włosów po ciąży jest do zwalczenia! Łykamy witaminy, dbamy o zbilansowana dietę, wysypiamy się i stosujemy dobre kosmetyki, odpowiednio dobrane do skóry głowy, a znikną nasze problemy z wypadaniem włosów po ciąży i będziemy wyglądać jak prawdziwe seksbomby 😉
Dla córki pewnie nie bardzo 🙁
Wypadają jej strasznie!
wysłałam zapytanie do instytutu trachotomii skąd dostałam ten zestaw, od jakiego wieku można stosować kuracje. Zastanawiam sie czemu dziecku wypadają ?!
produkty można stosować od 6 roku życia
bardzo fachowo napisane, ja jem za dużo białego pieczywa i równiez mam problem ze spaniem, non stop sie budzę, tak mi
zostało po urodzeniu syna.
witam w klubie wiecznie niedospanych mam 🙂
U mnie zawsze wszystko na odwrót i z
wypadaniem włosów po ciąży nie miałam
problemu, za to miałam problem z
włosami w ciąży, bo zrobiły się tak
gęste i mocne, że nijak nie byłam w
stanie ich ułożyć 😉
faktycznie na odwròt 😉 widocznie masz super zdrowy organizm
Oj, z tym super zdrowym organizmem to
nie bardzo, bo na przykład zamiast
włosów, po ciąży mi o mało wszystkie
zęby nie wypadły! Ale włosy
faktycznie zawsze miałam super mocne 😉
zęby ? o rany ! to już niech włosy wypadają
cenne informacje, nie byłam świadoma, jak ważny jest sens. piękne zdjęcia – jak zwykle zresztą, nawet zwykły szampon u
Ciebie wyglada magiczne
ja mojej przyjaciółce kupiłam suplementy medere meme look w prezencie po urodzeniu córeczki i jest zachwycona! zaczęła używać kiedy zauważyła że włosów wypada jej więcej, teraz ma dużo młodych włosków, których nie da się uczesać 😀 też zaczęłam łykać te witaminy bo mam podwyższoną prolaktynę i włosów jest coraz mniej, ale nie zaszkodzi chyba od zewnątrz potraktować skóry takim sprayem? dobrze myślę, że efekt byłby jeszcze lepszy?
hej. Ja polecam tabletki na wypadanie włosów KERABIONE MAMA. o produkcie dowiedziłam się z Instagrama i zaczełam czytać o składzie. Okazało się, że mega bezpieczny i to nawet dla kobiet w ciąży. Nawet jest artykuł na ten temat.
Ja jestem bardzo zadowolona. Polecam.
http://dlawlosowmamy.wp.pl/
Bardzo fajnie, że wspomniałaś o urozmaiconej diecie, a także problemach zdrowotnych leżących u podłoża nadmiernego wypadania włosów. Szukając przyczyn takiego stanu rzeczy warto wykonać odpowiednie badania, m.in. w kierunku niedoczynności tarczycy czy anemii.