Zdania motywacyjne dla dziecka mają bardzo duże znaczenie. To dzięki nim Twój młody człowiek pozna swoją wartość, stanie się odporny na życiowe wichury, ale też nie stanie się zarozumialcem. Zdania motywacyjne dla dzieci wspierają w chwili zwątpienia i zachęcają do mądrego działania. Dzięki nim, Twoje dziecko czuje się kochane, wspierane i słuchane! Zapisz i zapamiętaj – to bardzo ważne dla Twojego dziecka!

zdania motywacyjne dla dzieci - cytaty motywacyjne do dziecka , do nastolatka do małego dziecka - motywowanie

Być może masz czasem wrażenie, że mówisz do swojego dziecka jak do ściany. Ja też to czuję, z tym, że mówią do 3 ścian 🙂 Jednak to tylko pozory! Jeśli wypowiadasz zdanie do dziecka, a ono w tym czasie nie ogląda bajki, nie siedzi z nosem w telefonie i nie czyta – na pewno Cię słucha! I uwierz mi, że wiem, jak to jest czasem tracić zapał i jak bardzo ciągną się ręce po ziemi …. Jako mama trójki dzieci w podobnym wieku, borykam się z przeróżnymi problemami każdego dnia.

Nie ma prostej recepty na macierzyństwo!

Kto to przeżywa – ten na pewno potwierdzi powyższe zdanie. Ciężko jest, cholernie nawet czasem. Oprócz wszystkich typowych problemów, mamy do czynienia tez z drobnostkami, frustracją i zniechęceniem. Czasem zdarza nam się pokrzyczeć, a w duszy wyć ze wściekłości. j to wszystko wiem. Wiem jednak też, jak ważne jest wsparcie!

Wyobraź sobie, że Ciebie non stop ktoś gani. Jak się wtedy czujesz? Brak motywacji może być głęboką studnią, z której trudno się wydostać! Czujesz się wtedy mniej wartościowa, niedoceniania i mniej atrakcyjna. A to wszystko jest podwaliną do mało komfortowego życia! Czy chcesz takiego życia dla swojego dziecka? Skądże znowu!

STOP! Motywacja w życiu dziecka jest kluczowa!

jak zachęcić dziecko do zrobienia ... - jak nie mówić do dziecka

Bez względu ile lat ma Twoje dziecko, jest kilka magicznych zdań motywacyjnych, dzięki którym pokażesz jak bardzo wspierasz i kochasz swoje dziecko. Pamiętaj, że wszystko ma początek, kiedy dziecko się rozwija! To w początkowych latach życia decydujesz jakie będzie Twoje dziecko! Oczywiście nie wpłyniesz bezpośrednio na wszystko co według Ciebie najlepsze dla niego, ale dasz dziecku impuls do tego, aby  Twojemu dziecku żyło się dobrze! To naprawdę bardzo duży komfort!

Dlatego, czy to w wieku 4 lat czy 14-tu wspierają i używaj te proste zdania motywacyjne dla dziecka! Słowa nic nie kosztują, a wypowiedziane w odpowiednim miejscu i chwili – zaprocentują na całe życie! Zdania motywacyjne dla dziecka są tym bardziej potrzebne, jeśli jest nieśmiałe i nie wierzy we własne możliwości. 

jak motywować dziecko

ZDANIA MOTYWACYJNE DLA DZIECKA 

1. ŚWIETNIE TO ZROBIŁAŚ/EŚ! – zachęcajmy do działania, chwalmy

2. WIDZĘ JAK BARDZO SIĘ STARASZ! -chwalmy włożony wysiłek naszego dziecka w daną czynność

3. WIERZĘ W CIEBIE, NA PEWNO SIĘ UDA! – wspierajmy, dajmy dziecku podświadomie siłę

4. MASZ BARDZO DOBRY POMYSŁ! – tu rozwijamy kreatywność i wzmacniamy poczucie własnej wartości

5. WIEM, JAK SIĘ CZUJESZ! – dajmy dziecku odczuć, że potrafimy się w czuć w jego sytuację, w końcu też byliśmy kiedyś dziećmi

6. CHCIAŁABYM, ABYŚ ZROBIŁ… POMÓGŁ… – zamiast nie bo nie np nie możesz grana telefonie bo nie, nie możesz iść do kolegi bo nie

7. NIE WSZYSTKO JEST ŁATWE, ALE WARTO SPRÓBOWAĆ I SIĘ PRZEKONAĆ! – zachęta i jeszcze raz zachęta

8. PODOBA MI SIĘ JAK TO ROBISZ! – pochwalaj

9. WARTO SPRÓBOWAĆ, ABY SIĘ PRZEKONAĆ DO …. – to zdanie motywacyjne dla dziecka ma naprawdę duże znaczenie w przypadku, kiedy nie jest pewne czy chce lub uda mu się coś zrobić lub podjąć jakieś działanie , spróbować czegoś nowego

10. KOCHAM CIĘ, BO JESTEŚ WSPANIAŁY/A  I DLA MNIE NAJLEPSZY/A! – każdy czuje się wspaniale, kiedy wie że komuś na nas zależy, zwłaszcza w przypadku  porównywania się do rówieśników, których uważamy za lepszych, zdolniejszych i ładniejszych

11. POROZMAWIAJMY DLACZEGO NIE CHCESZ TEGO ROBIĆ – nie krzyczmy od razu, podyskutujmy nad problemem na spokojnie, my tez nie wszystko chcemy robić…

12. POMÓŻ MI, BEZ CIEBIE NIE DAM RADY / RAZEM ZROBIMY TO SZYBCIEJ I LEPIEJ / ZOSTAŃ MOIM POMOCNIKIEM – o niebo lepiej to brzmi, niż – zrób to teraz!

13. OPOWIEDZ MI…. – zwykłe zdanie, które jednak pokazuje jak ważne jest dziecko w naszym życiu, pokazujemy tym samym, że interesujemy się jak mu minął dzień, czy mu smakowało itd. Przy czym nie pytajmy jeśli nie mamy czasu, stoimy tyłem do niego/niej w kuchni. Przeznaczmy na to odpowiedni czas np. w drodze ze szkoły/przedszkola, na spacerze, przy wspólnym obiedzie przy stole. Patrzy na swojego młodego rozmówce, nie zaglądajmy wtedy w telefon czy telewizor.

co zrobić aby dziecko uwierzyło w siebie, we własne możliwości - cytaty motywacyjne dla dziecka

ubrania pochodzą z najnowszej kolekcji dla dzieci w sklepach SMYK /współpraca ambasadorska/

Zdania motywacyjne dla dzieci wypowiedziane w odpowiedni i zaakcentowany sposób naprawdę pomagają w życiu młodego człowieka. Pomagamy mu dostrzegać co jest w życiu istotne i jak on/ona jest ważny! Stosujmy tzw. pozytywne wzmocnienie aby uwypuklić najlepsze, często skrywane pod płaszczykiem nieśmiałości – cechy naszego dziecka.

dziecko nie chce pomagać w domu - jak rozmawiać z dzieckiem - motywowanie dziecka do działania

Często dziecko nie zdaje sobie sprawy, jak jest dla nas ważne, jak je wspieramy. Słowa są tu kluczowe, mają niesamowite znaczenie. Warto też ograniczyć używanie słowa NIE. Na każdego czy to na dziecko czy dorosłego działa często odwrotnie od zamierzonego skutku i działamy na przekór.

Stosujmy zdania motywacyjne dla dziecka – przy czym róbmy to rozważnie, z odpowiednim naciskiem i modulacja głosu, patrząc na naszego młodego rozmówcę. Dziecko czuje się wtedy ważne, a nie ma nic piękniejszego niż wpatrzone w nas własne dziecko.