genialne racuchy serowo bananowe

życie nie jest idealne, choć w przelocie dostrzegam, przebłyski fantastyczne, których braki u siebie postrzegam. Ładna fryzura, dżinsy które opinają chudy, zgrabny tyłek. Super auto terenowe, brak pośpiechu od rana.

właśnie tego ostatniego najbardziej zazdroszczę. No może jeszcze tego tyłka.

i nagle słyszę głos z pokoju obok – mamo racuchów byśmy chcieli! kilo mąki, drożdże olej… i mój super wymarzony tyłek ulatuje jak bańka mydlana.

wtedy przypominam sobie przepis, który mama mi przysłała – spróbuj, są naprawdę przepyszne.

placuszki serowo bananowe

próbuję, zmieniam nieco recepturę. Zamiast 6 łyżek mąki pszennej, daję 6 z mąki owsianej. Zamiast droższy odrobinę sody. Nie są wprawdzie tak cudownie pulchne, ale nie mniej przez to nam smakują.

obiad robię w 5 minut. Już uwielbiają racuchy serowo-bananowe, które posypuję dla nich „kruszonym cukrem” a swoją porcje kokosem.  I już gonimy, kto pierwszy na trampolinę, na zjeżdżalnię, do lasu i nad potok, pozrywać kaczeńce. Oni chcą do wody, więc w kaloszach brodzimy. Nasze psiny są z nami. Luna i Kora merdają ogonami. I nagle padają słowa: mamo jesteś superbohaterką moją! 

koniec, kropka, to mi na dziś już wystarczy

przepis jak zostać jednodniową bohaterką w swoim domu –

RACUCHY SEROWO BANANOWE

składniki:

– 2 dojrzałe banany

– biały ser – około 180 g

– soda – na czubku łyżeczki

– 2 jajka

– 3 łyżki cukru brązowego /ksylitolu /lub cukru zwykłego

– 6 łyżek mąki owsianej

– 1/2 szklanki mleka / normalne lub roślinne/

mąkę owsianą można nabyć w niektórych marketach. Jednak jest minimum dwukrotnie droższa od zwyczajnej, pszennej. Ja swoją robię sama. Miksuję zwykłe płatki owsiane. Podobnie jak zwykle sama robię cukier puder, które moje dzieci nazywają „kruszonym”.

przygotowanie racuchów serowo bananowych:

ser biały, banany, jajka, sodę i cukier dokładnie blenduję. Dodaje 6 łyżek mąki owsianej i mleko. Jeśli konsystencja jest zbyt gęsta można dolać odrobinę mleka. Ciasto na racuchy serowo bananowe powinno być gęste, ale nie aż takie że łyżka sama stoi.

mini porada – racuchy serowo bananowe smażę na kilku kroplach oleju. Polecam patelnie nie przywierające i średnią temperaturę rozgrzania, aby racuchy zdążyły usmażyć się również w środku, a nie spaliły na zewnątrz.

racuchy serowo bananowe doskonale smakują z owocami np dodatkowymi plastrami banana, posypane cukrem pudrem. Ja preferuje maliny i wiórka kokosowe.

placuszki serowe

placuszki z bananów

placuszki dietetyczne serowo bananowe


 

Summary
recipe image
Recipe Name
racuchy serowo bananowe dietetyczne
Author Name
Published On
Preparation Time
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)