Zagroda z alpakami na podkarpaciu znajduje się niedaleko Rzeszowa. Bliski kontakt z tymi niesamowitymi zwierzętami wywołuje ciarki. My w alpakach jesteśmy zakochani. Jestem dumna, że na podkarpaciu powstała wspaniała zagroda z alpakami, w której możemy spędzić tyle czasu, ile nam się tylko podoba. 

zagroda alpaków na podkarpaciu

Alpaki wyglądają jak żywe, puszyste maskotki. Ich „mimika twarzy’ wywołuje miłe skojarzenie – jak gdyby cały czas się do nas uśmiechają. Co więcej są przemiłe w dotyku, a ich głaskanie powoduje wzrost hormonów szczęścia. Ich mięciutkie futerka są hypoalergiczne. Na stronie o alpakach wyczytałam, że spokojna natura alpak powoduje zmniejszenie lęków oraz stresów, a samo przebywanie w pobliżu zwierząt łagodzi uczucie napięcia i niepokoju. Głaskanie i przytulanie pomaga rozluźnić się i uspokoić dlatego spotkania z alpaką polecane jest dla każdego.

ALPAKOTERAPIA

Została również wyodrębniona dziedzina zwana alpakoterapią, która to wspomaga efektywność tradycyjnych form terapii, rehabilitacji i edukacji. Alpaki stanowią motywator do podjęcia przez podopiecznych działań, oddziałując na sfery fizyczne, psychiczne, społeczne, emocjonalne oraz intelektualne. Kontakt z zwierzęciem zachęca do zwiększenia aktywności podopiecznych i pomaga przełamywać bariery oraz otwierać się na nowe doznania. Alpaki biorące udział w zajęciach są przystosowane do prowadzenia terapii. Na pozór zwyczajne i proste czynności, które mają duży wpływ na rozwój dzieci i osób niepełnosprawnych przynoszą spore efekty. Terapia przy użycia alpak wspomaga procesy wychowawcze i resocjalizacyjne, ma ogólnie bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. (źródło wiedzy: https://podarujmilosc.pl/alpakateam/)

ZAGRODA Z ALPAKAMI NA PODKARPACIU

Do alpaków na podkarpaciu dotarliśmy kierowani mapą w google. Niestety raz straciliśmy łączność z internetem i dojechaliśmy w szczere pole. Odpukać, tak naprawdę trudno nie trafić do miejscowości Nosówka koło Rzeszowa na Podkarpaciu.

W zagrodzie z alpakami spędziliśmy ponad godzinę i był to czas wystarczający, aby te sympatyczne, żywe pluszaki zamieszkały w sercu całej naszej rodziny. Co prawda podeszliśmy początkowo z rezerwą, ale już po kilku minutach zagłębiliśmy nasze palce w miękkim futerku, karmiliśmy alpaki sałatą i marchewką.

Z wycieczki wróciliśmy z uroczą bransoletką i kubkiem z naszym ulubieńcem – alpakiem Miki.

zagroda alpaków

alpaki podkarpacie

alpaki na podkarpaciu

alpaki podkarpaciealpaki nosówka

karmienie alpaków podkarpacie sesje zdjęciowe z alpakami

alpaki podkarpackie

alpaki na podkarpaciu

Spotkanie z alpakami należy do świetnych atrakcji na podkarpaciu dla dzieci i dorosłych. Polecamy wszystkim  odwiedzić zagrodę alpaków na podkarpaciu. Te cudowne zwierzęta potrafią zagnieździć się w serduchu 🙂