Kubuś Puchatek to bajka do czytania, którą uważam, że powinien znać każdy przedszkolak. Przygody o sympatycznym misiu o bardzo małym rozumku są idealne do czytania dla kilkulatka np. przed snem. Przedstawiam 7 najlepszych książeczek o Kubusiu, które pojawiły się w polskich księgarniach oraz 8 powodów, dlaczego warto je czytać.

kubuś puchatek bajki do czytania

Każde dziecko jest inne, ma swoje ulubione bajki i zabawki. Jednak są takie bajki do czytania dla dzieci, które każdy młody czytelnik powinien poznać. Nawiązuje tu, do wspomnianych książkach o Puchatku. Uczą i bawią. Kubuś to przesympatyczny miś, którego lubić się po prostu nie da! Ja kocham go przez całe moje życie. Pamiętam, jak mama czytała mi w dzieciństwie bajkę, okraszoną kilkoma rycinami, dzięki którym miałam mniej więcej obraz w głowie – jak wygląda Stumilowy las, mały różowy prosiaczek i przemądrzała sowa.

Aktualnie dzieci wiedzą doskonale, jak wyglądają ich bohaterowie z ulubionych bajek do czytania Kubusia Puchatka. Powstało również dużo ekranizacji i wiele przeróżnych książeczek i malowanek. Dlaczego wiele pokoleń tak bardzo kocha misia o bardzo małym rozumku?

8 powodów dlaczego warto czytać bajki o sympatycznym Kubusiu Puchatku:

  1. rozluźnia
  2. wprowadza w dobry humor
  3. jest napisany prostym, zrozumiałym językiem dla kilkulatka
  4. Kubuś Puchatek bajki do czytania to przyjaciele każdego dziecka
  5. uczy przyjaźni
  6. pokazuje, jak fajnie jest pomagać
  7. przy bajce do czytania można z dzieckiem śpiewać mruczanki Kubusia Puchatka
  8. w książeczkach z serii o Kubusiu Puchatku nie ma przemocy

KUBUŚ PUCHATEK – BAJKI DO CZYTANIA

– 7 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI O KUBUSIU PUCHATKU –

 

  1. KUBUŚ I PRZYJACIELE – KSIĄŻKA PUZZLE DLA 2 i 3 LATKA

ksiązeczki do czytania z puzzlami

Mini Książeczka Malucha – Kubuś i Przyjaciele – to bajka do czytania dla dzieci najmłodszych, celuję na 2 i 3 latka z twardymi kartkami. Przyciągające i kolorowe wydanie, w którym obok treści i obrazków znajdziemy aż 3 9-elementowe puzzle. Co warto zauważyć, pod puzzlami nie znajduje się ten sam obrazek, które dziecko ma za zadanie ułożyć. Dodatkowo pod puzzelkami ukrywa się ciekawostka na temat przyjaciół Kubusia Puchatka.

książki puzzle dla dzieci dla 2 3 latka

Kubuś Puchatek książka z puzzlami dla 2 i 3 latka

Kubuś Puchatek książka z puzzlami

2. OPOWIEŚCI O KUBUSIU DO CZYTANIA na temat ŻYCZLIWOŚCI

Kubuś Puchatek książka o życzliwości opowiadania do czytania

Kubuś i Przyjaciele Opowieści o życzliwości to piękne wydanie w twardej okładce wydawnictwa Harper Kids (wcześniejsze wydawnictwo Egmont). Zaraz po otworzeniu książki znajdziemy mapę (pamiętam ją z dzieciństwa) Stumilowego Lasu. Odnajdziemy na niej domek Kubusia, domek Kangurzycy i maleństwa, ponury zakątek Kłapouchego itp Bajka składka się z 4 rozdziałów mówiących o życzliwości. Uważam, że to doskonała nauka dla młodego człowieka i temat – jaką frajdą jest bezinteresowna pomoc przyjaciołom. Niby tylko 4 rozdziały, a jednak cała książka to aż 191 stron! Myślę, że to doskonały pomysł na prezent dla 4, 5 i 6 latka. 

Kubuś i Przyjaciele opowieści o życzliwości bajki do czytania

Kiedy ktoś popełni wielki błąd

i weźmie coś twojego bez pytania,

nie gniewaj się na niego bez końca

– przyjaźń ma moc wybaczania!

Kubuś Puchatek opowiadania o zyczliwości Egmont Harper Kids

3. Bajki o Puchatku do czytania na dobranoc

bajki do czytania przed snem - Książki na dobranoc - Opowiadania- Kubuś Puchatek

Bajki 5 minut przed snem to aż 191 stron krótkich opowiadań okraszonych pięknymi, barwnymi ilustracjami. Okładka jest miękka, ale utwardzona z błyszczącymi postaciami przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Kiedy czytam tę bajkę na dobranoc moim córkom, nie tylko siedzą  wsłuchane, ale dodatkowo czarują je obrazy, które są kolorowe, ale o lekko przygaszonych kolorach, czyli dokładnie takiej, jak lubię.

bajki na dobranoc opowiadania Kubuś Puchatek

bajki do czytania dla 4 5 6 latków Kubuś Puchatek

bajki do czytania Kubuś Puchateki przyjaciele opowiadania dla dzieci

bajki do czytania przed snem książki dla 5 latków

 

4. Bajki do czytania dla dzieci – rymowanki z Kubusiem Puchatkiem

rymowanki dla dzieci 3 4 5 6 lat

Seria 3 książeczek o Kubusiu i jego wiernych przyjaciołach autorstwa Wandy Chotomskiej

Kubuś i Lekcje ze Stumilowego Lasu Książka z rymowankami dla dzieci od 4 roku życia (ale sprawdzi się i u 3 latka, który lubi bajki do czytania). Opowiadania o Kubusiu Puchatku urozmaicone wieloma mruczankami Kubusia, a co więcej na każdej stronie mamy mądrą rymowankę, która uczy i bawi. Co warto zaznaczyć, cała seria o Kubusiu Puchatku została napisana przez uznaną pisarkę dla dzieci panią Wandę Chotomską.

Ostatni nie znaczy najgorszy, ach skąd! Kto tak by pomyślał, ten zrobiłby błąd!

Wspaniały, wesoły wstęp do rozmowy z dzieckiem na konkretny temat.

Kubuś i lekce ze stumilowego lasu Egmont Harper Kids opowiada Wanda Chotomska

Czasem tego typu mądre zdania naprowadzają nas na wiele życiowych tematów. Na ich podstawie możemy śmiało poruszyć delikatny temat, który być może był dotychczas przez Was pomijany. Np.

Jeśli nie wiesz czegoś, przyznaj się do tego. 

….ale też i nam dają do myślenia – jak ważne jest po prostu być przy kimś, kogo kochamy, poświęcać mu swój czas – to najważniejszy prezent w życiu dla kogoś nam bliskiego.

Wystarczy być przy kimś – to też jest odwaga. Świadomość, że jesteś – drugiemu pomaga. 

***

Ważne, że jesteś, nieważne gdzie, i to się liczy, reszta – nie.

***

bajki do czytania rymowanki dla 4 5 6 latka Kubuś Puchatek Wanda Chotomska

 

5. Opowiadania ze Stumilowego lasu

opowiadania o Lubusiu ze Stumilowego Lasu czytanki dla 4 5 6 latka Egmont

Kubuś i jego Gromadka – bajka do czytania o Kubusiu Puchatku rozpoczyna ZAPROSZENIE – do Stumilowego Lasu, który jest zawsze dla nas otwarty, wchodzimy do niego o każdej porze i możemy sobie po nim wędrować gdzie tylko zapragniemy.

Seria książeczek o Kubusiu wydawnictwa Harper Kids (wcześniej Egmont) jest napisana bardzo przyjaznym, specyficznym językiem, który jest typowy dla wszystkich książeczek o Kubusiu Puchatku.

Są takie dni, kiedy wiadomo, że coś się wydarzy. Coś nowego, coś wspaniałego, coś bardzo miłego. Właśnie ten dzień był taki. Jasny, wesoły, w kolorze słońca i Misiowego futerka i Krzysiowej koszulki. I śniadania oczywiście. – Bardzo dobry dzień – zamlaskał Puchatek z buzią pełną miodu – Naprawdę dobry! – Myślę, że dobry na wszystko – uśmiechną się Krzyś. 

opowiadania o Kubusiu ze Stumilowego Lsu czytanki dla 4 5 6 latka Egmont

6. Nauka dobrych manier – czytamy książki dla dzieci

nauka dobrych manier książki dla dzieci

Kubuś i dobre maniery

Dobrym wstępem do nauki zwrotów grzecznościowych oraz uprzejmości wobec innych, są mądre, a przy tym zabawne książeczki dla dzieci. Tego typu bajki do czytania z morałem są doskonałe już od 3 roku życia i idealne dla każdego kilkulatka. Np. bajeczka pokazuje jaką fajną sprawą jest nakrywanie do stołu, a przy tym pomoc mamie czy tacie. Wskazuje jak należy odebrać telefon i grzecznie odpowiedzieć. Z książeczki dowiemy się, że to, co my lubimy, nie zawsze lubi nasz kolega czy koleżanka i czasem warto popatrzeć na świat jego oczami (to też przypomnienie dla nas dorosłych). Kubuś i dobre maniery to jedna z mądrzejszych książeczek jakie możemy przeczytać swojemu dziecku.

nauka dobrych manier książki dla dzieci

7. Nowa kolekcja bajek o Puchatku

Nowa kolekcja bajek Egmont - Harper Kids

7 z moim zdaniem najlepszych bajek do czytania Kubuś Puchatek, o której chcę Wam powiedzieć to Nowa Kolekcja Bajek. Cały zbiór opowiadań dla dzieci uczy, bawi i wzrusza do łez. Każda ma również morał i porusza konkretny temat np. jak warto jest pomagać, jak dobrze jest mieć przyjaciół, jak fajnie jest rozwiązywać problemy gdy ma się obok przyjaciela.

Książeczka ma twardą okładkę i podobnie, jak w przypadku – Bajki 5 minut przed snem – postacie na okładce są lekko lakierowane – błyszczące, co jest niezwykle atrakcyjne. Tę bajeczkę możemy dedykować nawet już 2 latkowi, gdyż każda strona oprócz krótkiego tekstu ma piękne, duże ilustracje, o których możemy wspólnie rozmawiać, gdyż są pełne różnych szczegółów.

Z serii Nowa Kolekcja Bajek możecie również znaleźć w księgarniach inne bajeczki do czytania dla dzieci np. Smerfy, Disney Księżniczki, Bob budowniczy, Miki, Tomek i przyjaciele.

książki z morałem dla 2 3 4 latka

książki z obrazkami dla 2 latka 3 4 5

Wszystkie przeze mnie przedstawione bajki do czytania o Kubusiu Puchatku są idealnym pomysłem na prezent dla 2, 3 4, 5 i 6 latka. Każda z książek jest pięknie wydana, ma wiele przykuwających spojrzenie ilustracji, uczy i bawi. Tak szczerze Wam powiem, że trudno było mi się zdecydować na 1 konkretną.  Być może zrezygnowałabym z zakupu jedynie tej, dla najmłodszych – książki z puzzlami, gdyż dedykowałabym ją dla 2 latków, a moja najmłodsza córka ma już 4 lata. Jednak zdradzę Wam, że bardzo jej się spodobała. Więc uważam, że nabycie każdej z wymienionych bajek o Kubusiu Puchatku, jest strzałem w 10. Być może kieruje mną sentyment, ale też po przeczytaniu każdej, zauważam, że bajeczki są różne, nie mają powielonych treści, a każda jest z morałem i uczy poprzez zabawę. Jest też wstępem do omawiania wielu istotnych spraw z kilkulatkiem. Wszystkie 7 bajek do czytania o Puchatku zostało wydanych przez to samo wydawnictwo – Harper Collins (wcześniej Egmont) i nowym logo:

harper Collins harper kids

a kupić je można niemal w każdej księgarni czy to internetowej czy stacjonarnej. Warto też zauważyć, że są to najlepsze książeczki o Kubusiu na rynku wydawniczym. Kubuś Puchatek bajki do czytania to prawdziwa przygoda dla dziecka (i nawet dorosłego), które zostają w naszych sercach już na zawsze. Przyznam się Wam, że odnalazłam moje 2 książki o Kubusiu Puchatku, które kupiła mi moja mama, kiedy byłam w wieku moich córek i mam  do nich wielką słabość.