Nikt nie obiecywał, że będzie wyłącznie miło i przyjemnie. Nikt nie mówił, że nie będzie kolek, ząbkowania, buntu dwu-latka, a potem wielkiej rebelii u nastolatka. Nikt nie zwiastował, że prześpisz wszystkie noce, że będziesz sortować milion skarpet, które i tak nigdy nie mają pary i nie oberwiesz budyniem w oczy. Nikt….

20 rad dla każdej mamy, które pozwolą nabrać dystansu do rodzicielstwa. Zapisz, wydrukuj zapamiętaj

I tak każda matka mogłaby wymieniać, co miało być, a nie jest. Najwidoczniej miałyśmy zatkane uszy, kiedy ktoś opowiadał, jak to jest być mamą. A może mamy słuch wybiórczy i słuchałyśmy tylko tego, co dla nas miłe i przyjemne? Aczkolwiek mleko sie rozlało… Drogie Mateczki. I teraz trzeba ciągnąc ten wóz zwany rodzicielstwem pod górkę.

Jednak przyznajmy się z ręką na sercu – która z nas zamieniłaby aktualny stan, na ten sprzed macierzyństwa? Czy którakolwiek z nas zrezygnowałaby z radości, jaką niesie posiadanie dziecka?

Jedyne co nas często przeszkadza i zakłóca „idyllę” codzienności to ciocia dobra rada… Niestety, nasila się w raz z nadejściem wiosny, bo wtedy zaczynamy się udzielać w parkach, placach zabaw, częściej ochoczo wdajemy się w dyskusje z przygodnie spotkaną „ciocią”. Niestety, wraz z upływem czasu nasza konsternacja i zniesmaczenie rośnie i zaczynamy odczuwać niesmak. Szok i niedowierzanie. Bo dotąd byłaś niemal pewna o własnym niezawodnym instynkcie, wychowywałaś swoje dziecię w wierze, że wszystko co robisz i jak postępujesz jest dobre. A tu klops! Okazuje się, że niektórzy wiedzą lepiej!

Ale uwaga! Wyprowadzam Cię z błędu! To mimo kwiecistej wypowiedzi „cioteczki” to zazwyczaj mimo wszystko Ty masz rację! To Ty wiesz, co potrzebuje Twoje dziecko, wszak znasz je od fasolki, którą nosiłaś przez długie 9 miesięcy pod sercem. To Ty wiesz, kiedy zdjąć czapkę, kiedy ją ubrać i kiedy zrezygnować ze smoczka, nocnika…. Pamiętaj, że małe dziecko to zazwyczaj mniejszy kłopot, łatwiej nie będzie! 🙂 Uwierz mi na słowo, jako przyszywanej mamie, które brała udział w wychowywaniu swojej przybranej córki od przedszkolaka do dorosłej kobiety i mamy niesfornej 3 osobowej gromadki.

Niektóre rady, które są nam przekazywane w dobrej wierze, są zazwyczaj stekiem bzdur i wypowiadane ot tak, co ślina na język przyniesie. Jednak i bywają te dobre i chwalebne, które powodują nasz samorozwój i wyluzowanie  na wyboistej i krętej drodze rodzicielstwa.

20 rad dla każdej mamy, które pozwolą nabrać dystansu do rodzicielstwa. Zapisz, wydrukuj lub zapamiętaj!

Dziś przekazuję Wam aż 20 rad dla każdej mamy, które pozwolą nabrać dystansu do rodzicielstwa i utwierdza Cię w przekonaniu, że naprawdę jest naj!!!lepszą mamą. Zapisz, wydrukuj, powieś na lodówce lub zapamiętaj! (na końcu wersja jpg do druku lub zapisania na telefon)

20 RAD DLA KAŻDEJ MAMY, DIĘKI KTÓRYM NABIERZESZ DYSTANSU DO RODZICIELSTWA

1. Ty jesteś matką swojego dziecka, postępuj zgodnie z własnym sumieniem

2. Nigdy! nie porównuj swojego dziecka do innego! Każdy młody człowiek do odrębna jednostka

3. Twój instynkt zazwyczaj Cię nie zawiedzie, zaufaj mu

4. Nie wstydź się poprosić o pomoc, jeśli tego potrzebujesz

5. Nos i przytulaj ile zdołasz! To piękne chwile i oboje ich bardzo potrzebujecie

6. Nie planuj nic kilka dni do przodu, przy dziecku każdy dzień zmienia się jak w kalejdoskopie

rady dla mamy które pozwolą uporać się z ilością obowiązków

7. Uważaj gdzie odkładasz „niebezpieczne” produkty typu kredki, mąkę, szminkę – nie wiadomo czy dzięki nim na Twojej ścianie za chwilkę nie pojawi się nowe dzieło sztuki

8. Nie dąż do perfekcji bo to powoduje zniechęcenie i złość, badź po prostu najlepsza dla siebie i swojego dziecka, a nie dla innych

9. Ty decyduj, kiedy ubrać czapeczkę i ją zdjąć! Każde dziecko wychowuje się w innych warunkach i ma różna odporność

10. Nie wstydź się, że nie karmisz naturalnie lub używasz słoiczki. To Twoja indywidualna decyzja i tak o tym za 20 lat nie będziesz pamiętać

11. Uczestnicz w życiu swojego dziecka, a nie tylko bądź obok niego. Większość chwil już się nie powtórzy

12. Nie musisz być idealną kucharką, raz podaj na obiad zdrowy warzywny obiad, a raz parówkę, to też jest okey

20 rad dla każdej mamy, które pozwolą nabrać dystansu do rodzicielstwa

13. Nie oceniaj postępowania innej matki. Każda z nas przecież zawsze chce jak najlepiej dla siebie i swojej rodziny

14. Pamiętaj, że to Ty jesteś pierwszym nauczycielem swojego dziecka, które bardzo często uczy się poprzez naśladownictwo Ciebie

15. Nie wymagaj, aby Twoje dziecko zawsze i wyłącznie było grzeczne i ciche, ono tez ma prawo głosu

16. Kiedy Twoje maleństwo zamienia się w nastolatka i pojawia się bunt, przypomnij sobie jaka Ty byłaś w tym wieku. Naście lat to zazwyczaj najtrudniejszy moment w życiu – granica miedzy dzieckiem, a dojrzała osobą i łatwo się w tym pogubić.

Nie wstydź się przepraszać i ucz tego swoje dziecko

17. Nie wstydź się przepraszać i ucz tego swoje dziecko

18. Pamiętaj, że krnąbrne dziecko potrafi obronić się lepiej w życiu niż przegrzeczne i ciche

19. Dzieci więcej słyszą i dużo rozumieją, maja też doskonały zmysł obserwacyjny, więc strzeż się 🙂

20. Nie wstydź się mówić: Kocham Cię!

wiosenny płaszczyk dla dziewczynki 6- 8 lat - modne dziecko kolekcja wiosenna SMYK

jak poradzić sobie z wycowaniem dziecka - blog parentingowy wkawiarence.pl - blog dla mamy

Podczas sesji zdjęciowej towarzyszyła nam nowa kolekcja Fantasy dostępna w sklepach stacjonarnych i online SMYK, której mam przyjemność być ambasadorem. Zwróćcie uwagę na mozajkę kolorów, chupa-chupsowe wygodne getry, lśniące kurtki, płaszczyk 3 w 1 i chłopięce granatową bomberkę w zestawieniu z butami w podobnym odcieniu. 

A teraz Zapisz, Wydrukuj lub Zapamiętaj!

20 rad dla każdej mamy 20 rad dla każdej mamy str 2

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: