Święto Dyni w Bałtowie, a dokładnie w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym w województwie Świętokrzyskim odwiedziliśmy w połowie września i wbrew obawom nie było tłumów! Bałtów to jedno z najciekawszych atrakcji dla dzieci w Świętokrzyskim i szczerze je polecamy!

Święto Dyni w Bałtowie

Jesteśmy świeżo po naszej 3 wizycie i zapraszamy na relację ze Święta Dyni w Bałtowie. Naszym rodzinnym zdaniem jest to świetna atrakcja dla dzieci w Świętokrzyskim. Niestety 1 dzień to za mało aby na spokojnie zwiedzić wszystko, co się zamarzy i przeczyta w folderze informacyjnym. Dlatego to już nasza kolejna wycieczka w ten piękny rejon.

Zachęcamy do odwiedzenia tego atrakcyjnego punktu na mapie województwa Świętokrzyskiego. Dojazd do Bałtowa z Warszawy – 160km, z Łodzi – 210km, z Lublina 100km, z Krakowa 180 km, a od nas z koniuszka Podkarpacia… 220! Ale i tak, co roku jeździmy i jeździć będziemy 🙂

Bałtowski Kompleks Turystyczny - atrakcje dla dzieci w świętokrzyskim

Atrakcje dla dzieci w Świętokrzyskim

Święto Dyni w Bałtowie

W jesieni, a dokładnie do 11 października 2020 odbywa się Święto Dyni. Cały kompleks jest klimatycznie przystrojony w liście z kolbami kukurydzy oraz mnóstwo dyni, co w towarzystwie ciepłego słońca, stwarza niesamowity nastrój. Oprócz standardowych atrakcji, o których pisałam w roku ubiegłym ( wpis: Bałtów, Dinozaury i mnóstwo przyjemności dla całej rodziny w Juraparku) aktualnie są organizowane liczne warsztaty dla dzieci:  kreatywne, kulinarne, gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami.

Odpocząć można w licznych restauracjach. My tym razem stołowaliśmy się z Bałtowskim Zapiecku rozkoszując się pysznym smalczykiem i ogóraskami na przystawkę oraz juraburgerami i mocną espresso. Dzieci natomiast wybrały z menu dziecięcego danie drobiowe z frytkami z soczystą marchewką oraz wielkie puchary lodów z owocami i bitą śmietaną.

Bałtowski Zapiecek

Bałtowski Zapiecek - menu równiez dla dzieci - restauracja w Bałtowie

Oczywiście oprócz Święta Dyni w Bałtowie w Kompleksie skorzystaliśmy ze stałych atrakcji. Odwiedziliśmy zwierzyniec dolny, a na góry zawiózł nas żółty legendarny, szkolny autobus z przewodnikiem. Dziewczynki były zachwycone wielbłądem i konikiem, który pozwalał się pogłaskać. a Borys nie mógł oderwać wzroku od gadających, pięknych papug.

Nie mogliśmy zrezygnować z przyjemności przejechania się kolejką krzesełkową, a chłopaki tradycyjnie rollercosterem. Niestety na wiele atrakcji zabrakło nam czasu. A było to spowodowane złapaniem kapcia w aucie, na drodze szybkiego ruchu, przez co straciliśmy grubo ponad 2 godziny.  Odpukać warsztaty w niedzielę działają, gdzie zakupiliśmy nową oponę.

święto Dyni w Bałtowie - atrakcje dla dzieci w świętokrzyskim

atrakcje dla dzieci w Bałtowie - Bałtowski Kompleks Turystyczny - Jura Park

atrakcje dla dzieci w Bałtowie - Bałtowski Kompleks Turystyczny - Jura Park w świętokrzyskim

park rozrywki w świętokrzyskim

zwierzęta w Bałtowie zoo zwierzyniec

jesień w bałtowie Jura Park

zwierzyniec, Zoo świętokrzyskie

Bałtów Jesień - Święto Dyni - Warsztaty rzeźbiarskie

Bałtów Jesień – Święto Dyni – Warsztaty rzeźbiarskie

atrakcje dla dzieci w Bałtowie - rollercoaster- zjazd saneczkowy

rozrywka dla dzieci świętokrzyskie - plac zabaw - park rozrywki

kolej krzesełkowa w Bałtowie - stok narciarski Bałtów

województwo świętokrzyskie - narty - kolej krzesełkowa - Bałtów

Święto Dyni w Bałtowie

w obiektywie Gospodarzy:

W ubiegłym roku pominęliśmy Żydowski Jar, co nadrobiliśmy w roku bieżącym, udając się tam pod wieczór, co zaostrzyło nasz zmysł wzroku i pogłębiło magię tego miejsca.

U wylotu wąwozu leży blok wapienia z naturalnym odlewem stopy mięsożernego dinozaura – przedstawiciela celurozaurów, bezpośrednich przodków ptaków. Spacer Żydowskim Jarem to możliwość kontaktu z żywą przyrodą. Nie widać tu śladów działalności człowieka, a przyroda pozostawiona samej sobie wykonuje ciągłą i żmudną pracę w kształtowaniu terenu, W trakcie wędrówki możemy podziwiać malownicze widoki rozpościerające się na panoramę Bałtowa, które oglądamy ze specjalnie przygotowanych tarasów widokowych.(źródło: https://juraparkbaltow.pl/atrakcje/zydowski-jar/).

Żydowski Jar

Atrakcje dla dzieci w Świętokrzyskim należą do bardzo licznych. My jesteśmy zakochani w Bałtowski Kompleks Turystyczny, gdzie powracamy co roku.

Dla zainteresowanych podsyłam link, do wszystkich warsztatów, które odbywają się w Święto Dyni w Bałtowie: https://juraparkbaltow.pl/swieto-dyni-w-baltowie/

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: