Czy to możliwe aby powstał bestseller dla młodzieży, który równałby się z fenomenem Harrego Pottera? Śmiem twierdzić, że TAK! Nowa seria książek dedykowanych dla 10 – 12 latków pełna magii i przygód: NEVERMOOR, WUNDERMISTRZ oraz PUSTKA WIETRZNA

Najlepsze Książki fantasy dla 10 - 12 latków - prezent książka dla 12 latka

Bestseller dla młodzieży na miarę Harrego Poterra…

Zaczarowany świat, pełen niesamowitych zdarzeń, tajemnic, nietuzinkowych istot. Mamy tu do czynienia z szaloną, niesamowitą akcją i nietuzinkowymi bohaterami. Tu nie ma podziału na chłopcy i dziewczynki, jest za to elitarne stowarzyszenie, do którego nie tak łatwo się dostać oraz tajemniczego miasto Nevermoor. W podróż pełną magii zabiera nas 11-letnia Morrigan Crow  (w 3 tomie ma już 13 lat), urodzona w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą, ale czy oby na pewno?!

Czy jest możliwe, aby coś równało się z Harrym Potterem? Co prawda, musze przyznać, że na początek widzieliśmy z synem „małe” podobieństwo, jednak im więcej przeczytanej treści,  tym poznajemy nowy, zupełnie inny  wykreowany świat magii i niesamowitych postaci. A co więcej, codzienność przeplata się z nadprzyrodzonymi zjawiskami.

Książki fantasy dla 10 – 12 latków

Cała seria składa się z 3 tomów, każda równie zachwycająca. Napisana bardzo prostym językiem, stąd zachwyci się nią już każdy 10-12 latek. Na pozór każda książka fantasy to w oczach młodego czytelnika opasłe tomisko. Jednak gdy zaczyna czytać… okazuje się, że leci kartka za kartą i nie ma dosyć!

NEVERMOOR, WUNDERMISTRZ, PUSTKA WIETRZNA-- NOWOŚCI WYDAWNICZE Z MEDIA RODZINA 2021 ROK

NEVERMOOR, WUNDERMISTRZ, PUSTKA WIETRZNA

– NOWOŚCI WYDAWNICZE Z MEDIA RODZINA 2021 ROK

Czytelnik przenosi się oczyma wyobraźni do nowej ery – gdzie pierwsze skrzypce odgrywa magia, przygoda i tajemnicza intryga.


NEVERMOOR. PRZYPADKI MORRIGAN CROW – tom pierwszy

Nevermoor Wundermistrz Pustka wietrrzna - nowa seria dla młodzieży - fantastyka dla nastolatków w wieku 10 - 12 latDawno, dawno temu w zwyczajnym, nudnym świecie żyła przeklęta dziewczynka. Urodziła się w pechowy dzień, pod pechową gwiazdą i jedyne, co potrafiła, to przynosić innym pecha. Ale spokojnie, pechowe dzieci nigdy nie żyją długo – wszystkie umierają w swoje jedenaste urodziny.

Morrigan nie do końca wierzy w te wszystkie brednie, a jednak z niepokojem odlicza dni. W dzień urodzin rzeczywiście wszystko się zmienia, a to za sprawą pewnego rudowłosego dżentelmena, który nazywa się Jupiter North i ma dla Morrigan propozycję nie do odrzucenia.

Podróż, w którą ją zabiera, to wyprawa w inny wymiar, do tajemniczego miasta Nevermoor, gdzie Morrigan staje przed niesamowitą szansą, by zostać członkinią elitarnego stowarzyszenia, tyle że najpierw musi przejść cztery próby. Każda z nich jest trudnym sprawdzianem, każda wymaga niezwykłych umiejętności. Jak sobie poradzi Morrigan? Czy potrafi coś więcej, niż tylko przynosić pecha?

/przypis redakcji/


WUNDERMISTRZ. POWOŁANIE MORRIGAN CROW – tom drugi 

 Książki fantasy dla 10-12 latków - Bestseller dla młodzieży na miarę Harrego PoterraMorrigan Crow umknęła klątwie i znalazła nowy dom w fantastycznym mieście Nevermoor. Odkryła również, że posiada pewien osobliwy i magiczny dar. Czy ten wyjątkowy talent okaże się jej błogosławieństwem, czy to po prostu kolejne przekleństwo?

Choć teraz Morrigan i jej przyjaciel Hawthorne są dumnymi członkami Towarzystwa Wunderowego, życie dziewczyny jest dalekie od ideału. Członkowie Towarzystwa zaczynają znikać, a ktoś próbuje zwrócić nowych przyjaciół Morrigan przeciwko niej. Czy bohaterka potrafi udowodnić, że to miejsce słusznie jej się należy? Czy poradzi sobie z zagrożeniami i odzyska przyjaciół?

/ przypis redakcji/


PUSTKA WIETRZNA. POLOWANIE NA MORRIGAN CROW – tom trzeci. 

bestseller fantasy dla 12 latków - seria książek fantastycznych dla młodzieży - książki nowości 2021 dla dzieciMorrigan i jej przyjaciele przetrwali pierwszy rok nauki w elitarnym Towarzystwie Wunderowym. Przyczynili się wtedy do likwidacji odrażającego Upiornego Jarmarku i dowiedli, że na Jednostce 919 można polegać. Tym razem Morrigan Crow stawia czoło nowemu wyzwaniu. Musi bowiem opanować tajemnicze Sztuki Niegodziwe i przejąć kontrolę nad mocą, która ją trawi.

W tym samym czasie Nevermoor nawiedza przerażająca choroba, pustka wietrzna, która zmienia zarażone wunderzęta w bezmyślne, podstępne zoorzęta. Im więcej jest ofiar tej groźnej epidemii, tym większa szerzy się panika. Pogłoski, że za tą tragedią musi stać Wundermistrz Ezra Squall, przybierają na sile.

W tomie Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow bohaterka musi znaleźć lekarstwo na pustkę wietrzną, ale to narazi ją i wszystkich w Nevermoorze na niewyobrażalne niebezpieczeństwo.

/przypis redakcji/


Najlepsze książki dla 10 i 12 latków

Książka Nevermoor zgarnęła wszystkie najważniejsze nagrody dla książki dziecięcej w Australii, a także osiągnęła status bestselleru w USA. Prawa do jej wydania kupiło już prawie 40 krajów, a w wytwórni 20th Century Fox powstaje filmowa adaptacja!

Więc nie czekajmy, aż nasze dziecko zobaczy ekranizację w kinie czy telewizji. Najpierw niech przeczyta, niech posmakuje litery, które kształtują młodą wyobraźnię.

Literatura fantasy dla dzieci - Nevermoor nowości książkowe 2021 wydawnictwo Media Rodzina - powieści dla 12 latka

Recenzja książki Nevermoor - seria fantastasy dla 10, 11 i 12 latka - powieść fantastyczna dla nastolatków

Bestseller dla młodzieży na miarę Harrego Poterra- książki fantasy dla 10 - 12 latków, które skuszą każdego każdego bez względu na wiek

Najlepsze powieści dla nastolatków 2021

Kolejność tomów w serii fantasy dla nastolatków:

Nevermoor bestseller dla młodzieży - najlepsze książki dla 10 latka i 12 latka

Do tej pory w serii ukazały się trzy części:
1. Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow
2. Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow
3. Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Autorka książek fantasy dla młodzieży Jessica Townsend na bieżąco pracuje nad kolejnymi tomami serii o Morrigan Crow. Zgodnie z jej planami, cała seria ma liczyć ich aż dziewięć.

 

 

 

Książki fantasy dla 10 – 12 latków: Nevermoor, Wundermistrz, Pustka wietrzna to niewątpliwie wielki bestseller dla młodzieży! Zachęcam Was do sięgnięcia po pierwszy tom, który sprawi, że Wasze dziecko na długie godziny odpłynie do magicznej krainy, gdzie spotka niesamowite istoty i przeżyje dreszczyk emocji. Cała seria została wydana przez Wydawnictwo Media Rodzina z której pod choinkę ufundowaliśmy Borysowi cudownie ilustrowaną, a zarazem najpiękniejsza jaką kiedykolwiek widziałam serię Harrego Pottera.

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: