BUDYŃ Z KASZY JAGLANEJ TO NASZ ABSOLUTNY HIT WŚRÓD DESERÓW DOMOWYCH.  Jestem smakoszem i zauważam, że moja córka i synek identycznie. Przy czym stawiamy na zdrowie. Dlatego dzielę się z Wami przepisem na budyń z kaszy jaglanej jako alternatywa budyniu sklepowego. 

budyń z kaszy jaglanej budyń jaglany

… siedzę sobie w domu. Siedzę to chyba duże słowo. Za duże. Chciałabym siedzieć, powinnam napisać. Bo siedzenie przy dziecinie osiemnastomiesięcznej równa się z cudem. Cudem jak wielkim. Bo ta dziecina jest wszędzie i wszystko robi. Bawi się klockami, a już za chwilę – mamusiek chodź popatrz ! – woła. Tak, ona gada. I to dużo i namiętnie. Zaczyna zdania układać. Przekształcać wyrazy. Mamusiek, Tatusiek – tak teraz się nazywamy w domu. Ona do tego nie pragnie czegoś, tylko żąda, teraz, natychmiast i nieodwołalnie. Próbuję tu coś naskrobać, bo dawno się nie odzywałam. Siedzi Ona obok, na krześle dorosłym. Tak zażądała. Miętosi pusty  woreczek po żelkach. To jej podsuwam paluszki z sezamem. I już widzę jak kilka na podłodze ląduje. Ona śmieje się w głos. Już zeskoczyła z krzesła i tupie po nich z zachwytem. Woła : popatrz ! popatrz !

Wczoraj miałam pierwszą kłótnie z tą małą istotą. Oglądałyśmy książeczkę. Ładnie nazywa przedmioty na obrazkach. Nagle woła:

– kotek !

– ja prostuję : to nie kotek, to lisek

– Ona: mamooo ! kotek !

– ja: zobacz tu jest kotek, a tu lisek

– Ona: mamooo to kotek, tu drugi kotek

I bądź tu człowieku mądry i ją przekonaj

Patrzę na podłogę.. coraz więcej sezamu… znowu odkurzacz w ruch muszę wprawić. Dobrze, że jest smakoszem i zajmę ją na chwilę deserem, który i Wam polecam / a po którym i tak będę miała trochę sprzątania, bo Ona : siama, siama !

budyń z kaszy jaglanej

pomysł na deser dla dziecka –

BUDYŃ Z KASZY JAGLANEJ


 

Składniki na budyń z kaszy jaglanej :

– kasza jaglana

– mleczko migdałowe / waniliowe / itp.

– można odrobine cukru

na deser  dla niemowląt powyżej 6 miesiĄca życia – budyń z kaszy jaglanej również będzie idealny

przepis na budyń z kaszy jaglanej

 

Wykonanie – BUDYNIU JAGLANEGO

Kasze jaglaną gotujemy / ja używam dwa woreczki, lubię tą z Biedronki, nie trzeba jej przelewać, nie jest gorzka / w mleczku smakowym. Około 15 minut. Można lekko dosłodzić, według preferencji. Gdy lekko przestygnie bardzo dokładnie miksujemy. Dodatkiem mogą tu być ulubione owoce, konfitura sok. Smacznego i zdrowego deseru !

budyń dla niemowląt

budyń z kaszy jaglanej w słoiczku Ball   z firmy More than Jar 

idealny na budyń, smakołyki, lody itp


 

budyń z kaszy jaglanej

 

budyń z kaszy jaglanej przepis

 

budyń z kaszy jaglanej dla dziecka przepis

 

z kaszy jaglanej

deser dla dziecka z kaszy jaglanej

blog parentingowy

osiemnaście miesięcy

budyń z kaszy jaglanej

kasza jaglana

P1110971

blog

rozgardiasz domowy


Może macie inny patent na domowy budyń? My póki co, zajadamy się budyniem z kaszy jaglanej, ale chętnie zainspirujemy się czymś nowym 🙂