Przeszłam 3 cesarskie cięcia, Nie planowałam, ale nie żałuję, że mi się przydarzyły. Bliznę mam jedną, po 3 latach od ostatniej operacji prawie nie widoczną. Zdradzę Wam dlaczego. 

Moja historia  – 3 x CC

Jestem dumna mamą trójki dzieci Boryska, Neli i Oli w wieku 8, 5 i prawie 3 latka. Wiele lat czekałam na swoje pierwsze dziecko.  Kiedy ów moment nastąpił byłam chyba najszczęśliwszą kobieta na świecie.

Borys przyszedł na świat w terminie w wyniku cesarskiego cięcia. Nie było to działanie celowe. Borys był już uparciuchem w wieku płodowym i nie miał ochoty odwrócić się główką ku dołowi. W dodatku mam mały problem z biodrami, który profesjonalnie nazywa się konflikt udowo-panewkowy, który uaktywnił się szczególnie podczas ciąży, zwłaszcza 2.

3 cesarskie cięcia

Suma summarum cała moja 3 przyszła na świat poprzez cesarskie cięcie. Choć te z Was, którzy znają mój blog i regularnie mnie odwiedzają, wiedzą, że jestem również przybraną mamą Madzi nastolatki. Powiem więcej, od niedawna jest już pełnoletnia.

Wracając do tematu ciąży. Dziewczynki pojawiły się w naszym życiu bardzo szybko. Na drugą i trzecią ciążę nie musiałam długo czekać.  Po każdym cięciu cesarskim było mi bardzo trudno. Już nie mówię o pierwszym momencie, kiedy musiałam wstać, wziąć prysznic, zadbać o maluszka, ale ogólnie o gojeniu się rany. Trwało to prawie miesiąc do czasu powstania blizny

Ola wkrótce skończy 3 latka, a ja do niedawna odczuwałam dyskomfort fizyczny oraz psychiczny związany z blizna po cesarce. Przy kichnięciu, po wysiłku, nawet zwykłym domowym związanym np. z myciem okien w domu, kiedy muszę się nieco ponaciągać odczuwałam coś  w rodzaju rwania, ciągnięcia i takiego odczucia jakby zimna, co więcej w okolicy gdzie miałam szwy nie mam takiego czucia, jak w innych naturalnych miejscach na ciele.

Plastry na blizny Sutricon

Jakiś czas temu znajoma poleciła mi plastry silikonowe na bliznę. W ogóle nie miałam świadomości że są plastry na blizny. Kiedy przeczytałam o produkcie Sutricon, jakim są silikonowe plastry na blizny od razu chciałam je wypróbować. Producent rekomenduje, że są skuteczne nawet na 9 letnie blizny  Liczyłam na poprawę tej części ciała. I powiem Wam, że to działa! Plastry zmniejszają, wygładzają oraz rozjaśniają bliznę    a także niwelują dyskomfort w postaci bólu, ciągnięcia czy swędzenia. .

Na moją 3 letnią bliznę podziałały. Stosowałam je tak jak producent zaleca czyli w przypadku starszych blizn minimum 6 miesięcy do 12 miesięcy terapii.   W przypadku świeżej blizny efekty mogą być już zadawalające po 3 miesiącach, ale na mojej 3 letniej bliźnie musiałam poczekać nieco dłużej.  , więc myślę, że każdej świeżej mamie posłużą doskonale. Co więcej nie jest to duży koszt. 1 opakowanie wystarcza nawet do 3 miesięcy kuracji. ponieważ plastry można przyciąć w zależności od wielkości blizny. Są przy tym bardzo dyskretne. Przyklejamy je w odpowiednie miejsce i już, po kłopocie. 🙂

Taki plaster stwarza na bliźnie formę błonki, w swoich właściwościach zbliżony jest do zdrowej ludzkiej skóry, ma on zaledwie 25 setnych mm, co gwarantuje odpowiednie nawilżenie blizny i wymianę gazów między skórą a otoczeniem (blizna oddycha), pod plastrem następuje podwyższenie temperatury skóry o ok. 1° C,  co stwarza odpowiednie warunki do regeneracji i właściwej przebudowy blizny. Forma plastra chroni bliznę przed czynnikami zewnętrznymi i  przed bakteriami, ogranicza odparowywanie wody z naskórka.

Ultracienkie plastry na blizny

Wysokiej jakości silikon farmaceutyczny użyty w plastrach zapewnia doskonałą przyczepność Dzięki czemu możliwa jest jego wielokrotna aplikacja. To co ważne jest dla mnie że plaster jest mega cienki i nie czuję się go prawie w ogóle na skórze, nie odkleja się przy poruszaniu się,

Jestem zadowolona z efektów jakie już zauważyłam, czyli nie odczuwam już takiego dyskomfortu jak wcześniej, a  blizna staje się ładniejsza, a stosuje plastry  dopiero od kilku tygodni  (zaznaczam, że moja blizna ma prawie 3 lata).  Mam nadzieję, że kolejne miesiące stosowania będą równie skuteczne i będą mogła zapomnieć o niechcianej pamiątce po cesarce.

A co warto zaznaczyć, że tego typu plastry na blizny Sutricon możemy stosować na wszelkiego rodzaju blizny, nawet u malutkich dzieci od 6 miesiąca życia . Oczywiście liczę na to, że żadne z moich dzieci nie będzie miało potrzeby ich stosowania. Jednak w sytuacji, kiedy na sobie przetestowałam produkt Sutricon, wiem gdzie szukać pomocy w razie „w”.