Chłopiec kret lis i koń

chłopiec kret lis i koń

Istnieją książki, które czytamy i odkładamy. Są jednak i takie, po które sięgamy co chwilę. Czynimy tak z rożnych powodów. Dla poprawy humoru, może ją chcemy komuś pokazać, dla inspiracji… A być może tylko po to, aby sobie przypomnieć, jeszcze raz przeżyć.

Są publikacje, które nigdy się nie starzeją. Ich przesłanie jest uniwersalne dla pradziadka i dziecka. Słowa mają moc. Powodują, że oczy się otwierają nieco szerzej, myśli skotłowane, układają się w całość.

Wydawnictwo Albatros wydało kilka dni temu, kilka słów spisanych o miłości, przyjaźni i dobroci. Dla kogo? Dla mnie i dla Ciebie, dla sąsiadki, dla pani w spożywczaku, dla pana w głębokim, bujanym fotelu, dla młodej osoby, poganianej wiatrem.

Nie ważne ile lat przeżyłaś. Czy masz osiem czy osiemdziesiąt. Prawda, miłość, przyjaźń, odwaga jest zawsze identyczna. W każdym z nas są uśpione potwory, bojaźń przed tym, czy owym.

Kiedy mamy obawę, czy podołamy, brakuje nam sił postawić nogę o poranku na podłogę… Wtedy wystarczy  otworzyć dowolną kartę książki Chłopiec kret lis i koń –  poczytać przez 5 minut. Tyle wystarczy aby się odnaleźć, naprowadzić na dobre tory.

– Czy to nie dziwne? 

Widzimy tylko to, co jest poza nami, a prawie wszystko dzieje się w nas.

W tym zaplatanym i dość skomplikowanym życiu Chłopiec kret lis i koń – przekazują ponadczasową prawdę. Słowa, myśli bardzo proste, jednak potrafiące pokrzepić, wzmocnić i być może ocalić?

Każdy z nas ma swoje słabości, nurtujące pytania, na które nie może odnaleźć odpowiedzi. Ta książka pomoże. Dzięki niej nabierzesz hartu ducha i będziesz odważniejszy, aby zmierzyć się ze swymi wyzwaniami, przeskoczyć kolejny próg, który dotąd był nie do pokonania.

– Czasem boję się, że w końcu dostrzeżecie, jaki jestem zwyczajny – wyznał chłopiec. 

– Nie musisz być niezwykły, żebyśmy cię kochali – uspokoił go kret.

bestseller książka jak mały książę kubuś puchatek chłopiec kret lis i koń


Chłopiec kret lis i koń

niepowtarzalna, jedyna, skłaniająca do refleksji, dla dziecka i osoby dorosłej…


Słowa, cytaty, można spisać na zwykłej kartce. Jednak siła obrazu jest w naszych głowach dominująca. Czasem większa niż wyobraźnia (a może się mylę?). Chłopiec kret lis i koń są przepełnione ilustracjami. Jak to określił autor książki Charlie Mackesy – są jak wyspy miejsca, do których zmierza się przez morze słów.

– Jaka jest najodważniejsza rzecz, jaka kiedykolwiek powiedziałeś? – spytał chłopiec.

– Pomóż mi – odparł koń. 

najlepsza książka na prezent chłopiec kret lis i koń obowiązkowa lektura

ksiązka na prezent bestseller albatros - chłopiec kret lis i kot

Chłopiec kret lis i koń zakwalifikowałam do bestselleru XXI wieku. To dla mnie lektura, która stanie na półce pomiędzy Kubusiem Puchatkiem, a Małym Księciem.