Uwielbiam ciepłe śniadania z jajkiem. Lubią je też moje dzieci. Odkąd wypróbowałam przepis na popularną quesadillę, która jest tak popularna na Instagramie, okazało się, że to ciepłe śniadanie z jajkiem i tortillą również stało się hitem w moim domu 🙂 

Pomysł na ciepłe śniadanie z jajkiem w postaci chrupiącej quesadillii z ciągnącym serem

Z wakacyjnego wyjazdu zostały mi dwa opakowania tortilli i zastanawiałam się, jak je spożytkować. Długo nie musiałam szukać. Na Instagramie pojawiają się na wielu (głównie zagranicznych) profilach pomysły na tortillę z jajkiem jako fantastyczny pomysł na ciepłe śniadanie. Troszkę go przerobiłam oczywiście po swojemu, znając kubki smakowe swoich dzieci i wiedząc, co mogę im rano podać przed szkołą, aby zjadły z apetytem i bez marudzenia.

Tak oto powstał mój pomysł na ciepłe śniadanie z jajkiem – chrupiąca quesadilla czyt. kasadija, a prototyp tego dnia pochodzi z Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Dodatki oczywiście można zmieniać. Moje ulubione to: ser żółty, odrobina fety, pomidory, papryka, awokado, oliwki, sałata, z kolei moje dzieci preferują podstawową wersję wyłącznie z serem i pomidorami, ewentualnie z szynką.

To ciepłe śniadanie z jajkiem wykonuje się naprawdę bardzo szybko i sprawnie, a syci na bardzo długo, dzięki temu, że w składzie mamy jajka i żółty ser.

pomysł na ciepłe śniadanie z jajkiem szynką i serem chrupiąca quesadilla – ciepłe śniadanie z tortillą i jajkiem

składniki:

– 2 jajka

– 1 tortilla

– żółty ser około 5 plastrów

– szynka

– pomidor

– kilka kropel oleju, szczypta soli, szczypta cukru

– do wyboru: papryka, awokado, odrobinka sera feta, zielona sałata lub garść mix sałat, kilka oliwek

Pomysł na ciepłe śniadanie z jajkiem

przygotowanie:

chrupiąca quesadilla - ciepłe śniadanie z tortillą i jajkiemUmyte jajka roztrzepujemy widelcem jak na omlet. Solimy, opcjonalnie możemy dodać pieprz, oregano i wędzoną słodką paprykę.

Na patelnie dajemy kilka kropli oleju, rozgrzewamy i wylewamy jajka na cała jej powierzchnię.

Po około 1 minucie na jajko kładziemy tortillę i delikatnie dociskamy dłonią. Po czym, spryskujemy 3-5 kroplami oleju naszą tortillę.

Po około 2 minutkach, przewracamy omlet z trotlillą – powinny tworzyć 1 całość.

Na wierzch na 1 połowę kładziemy plastry żółtego sera i ulubione dodatki: szynkę, pomidory itp

Składamy quesadilla na pół i lekko dociskamy, następnie przewracamy i dociskamy na gorącej patelni druga stronę, aby ser i jajka ładnie połączyły całość i nam się nasze ciepłe danie nie rozpadało.

GOTOWE!

Uwaga: Nie zrażajcie się, jeśli dodacie dużo warzyw typu papryka, awokado, sałaty i quesadilla się „nie zlepia” to naturalne. Natomiast, kiedy dodajecie tylko minimum składników typu żółty ser, szynka pomidor – otrzymacie quesadilla z ciągnącym serem! Rewelacja! Moje dzieci ja uwielbiają.  A dzięki temu, że gotowe danie dociskam palcami na gorącej patelni  z obydwóch stron  –  ciepłe śniadanie z jajkiem staje się cudownie chrupiące. 

pomysł naciepłe śniadanie z jajkiem quesadilla-1

pomysł naciepłe śniadanie z jajkiem chrupiące quesadilla z ciągnącym serem

pomysł na ciepłe śniadanie z jajkiem quesadilla z ciągnącym serem tortilla z serem

Pomysł na ciepłe śniadanie z jajkiem w postaci chrupiącej quesadillii z ciągnącym serem może stanowić również alternatywę obiadu! Smacznego!