Poród już niedługo i zastanawiasz się, jakie kosmetyki i artykuły higieniczne kupić dla swojego maluszka? Dobrze trafiłaś! Podajemy listę sześciu najpopularniejszych rzeczy, których nie może zabraknąć w wyprawce dla noworodka. Sprawdź!

co nie może zabraknąć w wyprawce noworodka

Płyny do mycia

Na początek płynem myjesz nie tylko ciałko noworodka, ale i jego główkę. Wybieraj wyłącznie produkty oznaczone jako „od pierwszego dnia życia” albo „0+”. Zwróć też uwagę na ich skład – powinien on być jak najbardziej naturalny, bez szkodliwych czy drażniących substancji. Duży wybór przebadanych kosmetyków myjących znajdziesz tutaj: wyprawka dla noworodka w Nowa Farmacja.

Maść na odparzenia

W wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć nie tylko do domu, ale już nawet do szpitala maści na odparzenia. Wbrew swojej nazwie pomaga on nie tylko leczyć, ale też zapobiegać zaczerwienieniom i innym podrażnieniom w okolicy pieluszkowej. Maści zawierają substancje łagodzące, na przykład lanolinę czy pantenol.

Produkty higieniczne

Nie ma też wyprawki bez różnego typu artykułów higienicznych. Mowa tu o wacikach, gazikach i pieluchach tetrowych, które są niezbędne w codziennej higienie dziecka. Użyjesz ich między innymi do czyszczenia oczu, nosa, uszu oraz kikuta pępowinowego. Jeśli zaś chodzi o pieluchy tetrowe, to mają one nieograniczone zastosowanie. Sprawdzą się podczas pierwszych kąpieli, do wycierania zabrudzeń, do ochrony ubrań przed ulanym mlekiem czy do położenia na przewijak.

wyprawka noworodekSzczotka do włosów

Wydaje Ci się, że skoro noworodek nie ma zbyt wielu włosów (choć zdarzają się oczywiście wyjątki), to szczotka jest zbędna? Nic bardziej mylnego! Szczotka do włosów wykonana z bardzo miękkiego włosia pomaga rozprawić się z ewentualną ciemieniuchą i doskonale masuje delikatną skórę głowy, pobudzając tym samym wzrost włosów.

Produkty do pielęgnacji paznokci

Krótko po powrocie do domu ze szpitala będziesz musiała obciąć dziecku paznokcie. Nie rób tego swoimi nożyczkami, tylko zaopatrz się w specjalne nożyczki w wersji mini, z zaokrąglonymi ostrzami. Regularnie obcinaj paznokcie, bo na początku dziecko może wykonywać gwałtowne ruchy dłońmi i się zadrapać.

Chusteczki nawilżane i pieluchy jednorazowe

Na koniec jeszcze klasyk każdej wyprawki dla noworodka, czyli mokre chusteczki i pieluchy. Bez tego ani rusz, chociaż w domu możesz przemywać pupę wacikiem nasączonym przegotowaną wodą. Poza tym chusteczki sprawdzają się doskonale do usuwania większych zabrudzeń, ale też do przetarcia buzi czy rączek.

Masz gotową listę, co nie może zabraknąć w wyprawce noworodka! Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć mi udanych zakupów i powodzenia!

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: