Szukasz ciekawego muzeum w Warszawie dla całej rodziny? Polecam Ci zupełnie darmowe Centrum  PieniądzaMuzeum znajduje się w centrum stolicy w Śródmieściu. Oprócz merytorycznej dawki wiedzy w tym darmowym muzeum znajdziemy wiele interaktywnych eksponatów, które zachwycą dzieci i dorosłych. 

Najlepsze Muzeum w Warszawie - Muzeum za darmo w Warszawie dla rodziny z dzieckiem

Darmowe Muzeum w Warszawie

Zacznę od plusów, skończę na jednym minusie dotyczącym wycieczki do darmowego muzeum w centrum Warszawy.

Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka znajduje się w bardzo wygodnym miejscu – w Śródmieściu na ul. Świętokrzyskiej 11/21 (siedziba NBP) i zupełnie różni się swoim wyglądem od typowych miejsc, do których dotychczas przywykliśmy. W tym muzeum w Warszawie a trzeba dodać – darmowym – nie ma czasu na nudę!

Zwiedzanie Centrum Pieniądza zajmuje około 2 godziny. Nie trzeba się śpieszyć, wszystko możemy pooglądać na spokojnie w przyjaznej atmosferze.

Godziny otwarcia Muzeum – Centrum Pieniądza NBP

  • poniedziałek – nieczynne
  • wtorek – środa, piątek – niedziela – 10:00-18:00
  • czwartek – 10:00-20:00

Wstęp do centrum jest bezpłatny.

To darmowe muzeum w Warszawie jest bardzo nowoczesne. Składa się aż z 16 multimedialnych sal  naszpikowanych ciekawostkami, przedstawionymi w bardzo przystępny sposób, a urozmaiconych grami, planszami i puzzlami dla dzieci. Jest to jedno z najnowocześniejszych i bardzo rozbudowanych miejsc w Polsce przystosowanych do zwiedzania nawet dla 120 osób.

Efektowne i nietuzinkowe muzeum w centrum Warszawy może pysznić się wielką pomysłowością i jest niejako wehikułem czasu. Pomaga zwiedzającym dotrzeć do przełomowych miejsc i zdarzeń związanych z historią pieniądza i zrozumieć procesy ekonomiczne.

Pieniądz jest centralnym punktem każdej części ekspozycji. Zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP rozpoczyna się od narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych form, jakie przyjmował w starożytności. Dalsza podróż to spotkanie z pieniądzem monetarnym, a finalnie z wirtualnym. (przypis ze strony Muzem)

Centrum Pieniądza w Warszawie

Centrum Pieniądza NBP składa się z 16 sektorów:

Darmowe Muzeum w Centrum Warszawy ca rodzin z dziećmi

Nowoczesne muzeum w Warszawie

najciekawsze muzeum w Wtszawie

Historia pieniądza - nowoczesne i zarazem darmowe muzeum - Centrum Pieniądza NBP w Warszawie

Ciekawostki w Muzeum – Centrum Pieniądza NPB w Warszawie

  • możliwość samodzielnego wydrukowania certyfikatu jako pamiątki z pobytu w muzeum
  • dostęp do wielu edukacyjnych zabaw i gier
  • interaktywna nauka – jak odróżnić prawdziwy pieniądz od falsyfikatu
  • odwiedziny w Skarbcu
  • możliwość podniesienia sztaby złota wartej ponad 3.237 500zł
  • możliwość zaprogramowania i wydrukowania własnej karty płatniczej
  • zupełnie darmowe muzeum w centrum Warszawy 

Darmowe Muzeum w Warszawie - Muzeum Pieniądza - Centrum Pieniądza Warszawa Sródmieście godziny otwarcia

Centrum Pieniądza - Muzeum w centrum Warszawy dla rodziny z dziećmi - najnowocześniejsze muzeum w Polsce

W Centrum Pieniądza, każdy znajdzie cos dla siebie. Nie brak miejsc, które na długo przyciągną cała rodzinę. Na koniec jednak mały minus. Aby dostać się do Centrum Pieniądza musimy wystać się w minimum godzinnej kolejce podczas weekendu, bo zwiedzających jest naprawdę bardzo dużo.

Mimo tej niedogodności to darmowe muzeum w centrum Warszawy cieszy się wielką popularnością i warto odwiedzić go nie jeden raz, aby dostrzec różnego typu ciekawostki, których jest tak dużo, że nie sposób zapamiętać.