Disney+ to platforma z najlepszymi filmami dla dzieci. Na Disney+ znajdziemy mnóstwo wartościowych bajek i filmów familijnych. Wybór jest naprawdę okazały. W takim razie jakie filmy dla dzieci warto pooglądać na Disney+? Wraz z moimi dziećmi wybraliśmy 21 bajek i filmów familijnych, które według nas są najpiękniejsze i zarazem najciekawsze. Oczywiście czekamy też na Wasze polecenia, wpisujcie w komentarzu. 

najciekawsze filmy dla dzieci na Disney+

Disney+ mamy od kilku tygodni i zdążyliśmy już pooglądać kilka wartościowych filmów dla dzieci. W zestawieniu opisałam 21 najciekawszych filmów dla dzieci. Zapiszcie sobie to listę i wracajcie do niej, aby zaserwować swojemu dziecku wspaniałe kino Disney’a.

Ale może zacznę od początku…

Jak włączyć Disney+?

Istnieje kilka sposobów na uruchomienie Disney+ w Polsce. Filmy możemy oglądać na smart Tv, smartfonach, tabletach, laptopach.

Jak włączyć Disney+? Musimy odszukać aplikacji Disney+ na urządzeniu mobilnym lub telewizorze smart lub wchodzimy na DisneyPlus.com Następnie rejestrujemy się w aplikacji i wybieramy metodę płatności. Dostępne opcje przy zakładaniu konta w przeglądarce to karta płatnicza oraz PayPal, a  na smartfonach i tabletach dochodzi subskrypcja poprzez Google Play lub App Store.
Natomiast ja poszerzyłam pakiet w Polsat Box z którego od kilku lat korzystam o zaledwie 10zł. Dzięki temu miałam możliwość założenia 7 profili, z czego skrzętnie skorzystałam. Przy czym  z tego co wyczytałam, można korzystać z Disney+ na 4 urządzeniach jednocześnie. Mając 5 osobową rodzinę to i tak dla nas jest to na wyrost, bo zwykle oglądamy na jednym,  maksymalnie na dwóch telewizorach.
Przy czym szykując się do pokonania autem ponad 800 km w 1 stronę na wakacje z dziećmi, już zacieram ręce, że podróż upłynie nam w miarę przyjemnie. Każde z dzieci ma już ściągniętą aplikację na swój smartfon. Co więcej, filmy można ściągnąć i oglądać offline oraz wybrać opcje dla dzieci, czyli filmów dozwolonych do lat 18.

Co można obejrzeć w Disney+?

Platforma jest podzielona na 6 paneli tematycznych:

 1. Disney
 2. Pixar
 3. Marvel
 4. Star Wars
 5. National Geographic 
 6. Star

Jest tez zakładka seriale oraz filmy. I tu z pewnością znajdziemy dla siebie bardzo dużo propozycji.

co można oglądać na Disney plus

Disney + jakie filmy dla dzieci warto pooglądać?

Przegląd 21 najciekawszych bajek na Disney+

 1. NASZE MAGICZNE ENCANTO

nasze magiczne encanto - nie mówimy o brunie - najlepsze bajki na Disney+

Nasze Magiczne Encanto to jeden z najnowszych filmów wytwórni Walt Disney Animation Studios. Opowiada historię pewnej rodziny mieszkającej w uroczym, a jednocześnie magicznym miasteczku Encanto, w górach Kolumbii. Jego wyjątkowość sprawia, że każdy członek rodziny posiada magiczna moc. Jedynie Mirabel – młoda dziewczyna zdaje się zupełnie zwyczajna. Jednak, kiedy nadchodzi niebezpieczeństwo, to właśnie tylko Mirabel jest nadzieją aby uratować magie miasteczka. Piosenka Nie mówimy o Brunie i inne piosenki o tyle wpadają w ucho, że grają nam w duszy przez dobre kilka dni po pooglądaniu tego barwnego filmu. Co więcej, bardzo mi się podoba, że główna bohaterka nie jest wyidealizowana, ma mocny, oryginalny, nieprzesłodzony głos i takowy charakter.  Dubbing na 5 z plusem!

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

2. LUCA

najlepsze fily dla dzieci na disney plus - najciekawsze dla dzieci - LUCA - najnowsze filmy Pixar Disney+

Jeden z najciekawszych filmów dla dzieci na Disney+ – Luca – przedstawia wspaniałą przyjaźń i przygody dwójki dorastających chłopców. Wakacyjna idylla, pełna pysznych lodów i przygód, która… skrywa pewien sekret, który nie powinien zostać ujawniony. Okazuje się, że weseli, beztroscy zdawać by się mogło przyjaciele nie są tak zwyczajni, jak wszyscy dookoła uważają. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody. Luca to jeden z nowszych filmów dla dzieci Disney/Pixar. Akcja rozgrywa się w pięknym, nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej, a oprawa muzyczna filmu wprowadza nas w słodki klimat letniej przygody.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

3. COCO

Ciekawe filmy dla dzieci na Disney Pixar - co warto poogladać na disney+ - film COCO

O filmie dla dzieci Coco słyszałam wielokrotnie, ale mieliśmy możliwość obejrzeć go dopiero na platformie Disney+. Warto było uzbroić się w cierpliwość, gdyż film Coco jest naprawdę ciekawy. Przedstawia pogoń za marzeniami. Jeśli coś bardzo naprawdę pragniemy – z pewnością nam się to uda. Warto walczyć ze swoimi słabościami, na przykład z nieśmiałością i szlifować talent. Mały Miguel marzy aby pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz zostać pieśniarzem grającym na gitarze. Jednak rodzinie to się nie podoba. W tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej krainy, gdzie odkrywa historię swojej rodziny. Film jest inspirowany meksykańskim folklorem. W polskiej wercji filmu Coco usłyszymy Agatę Kuleszę, Macieja Stuhra, Bartosza Opanię.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

4. PISKLAK

wartościowe filmy dla dzieci na Disney plus - Pisklak

Piskak to wspaniały, wartościowy film dla dzieci na Disney+ który polecam każdemu. Pisklak to krótkometrażowy film dla całej rodziny. Trwa zaledwie 6 minut, ale zapada w pamięć dzięki swojej sile przekazu i wyobraźni twórcy. Małe głodne pisklątko po raz pierwszy opuszcza gniazdo w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia. Los sprawił, że stara się je odszukać na brzegu morza, gdzie mocne fale, co rusz porywają pokarm., który znajduje się na plaży. Radość, kiedy mu się to udaje i możliwość podzielenia się pokarmem ze swoja rodziną sprawia, że widzowi uśmiech sam się pojawia na twarzy.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

5. TO NIE WYPANDA

najciekawsze i najbardziej wartościowe filmy dla dzieci Disney

To nie wypanda – to doskonały obraz wczesnego stadium dorastania dziecka. Burza hormonów sprawia, że idealna, troszkę zadziorna i pewna siebie dziewczynka zmienia się w ….  wielką, rudą pandę. Główna bohaterka Mei Lee właśnie kończy 13 lat i twierdzi, ze robi wszystko we własnym stylu, przy tym jest bardzo grzeczna i nie sprawia kłopotów w szkole. Może być wzorem dla każdego dziecka. Jednak czas dojrzewania sprawi, że w życiu pojawia się chaos, nad którym dziewczynce trudno będzie zapanować. To nie wypanda pokazuje, jak wielkim wsparciem jest w życiu przyjaźń i rodzina.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

6. BAO

krótkometrażowe filmy dla dziei Disney Pixar - wartościowy krótki film dla dzieci Bao

Bao to  film dla dzieci, który w 2019 roku otrzymał Oscara za najlepszy animowany film krótkometrażowy dla dzieci. Przez 7 minut mamy możliwość obserwować mamę, którą dopadł smutek po tym, jak jej syn wyprowadził się z rodzinnego gniazdka, a ona sama czuje wewnętrzny smutek i znużenie. Co dzień przygotowuje posiłek dla męża, który idzie do pracy. Jednak pewnego dnia zdarza się coś niesamowitego. Jeden z pierożków, który wcześniej przygotowała – ożywa i zmienia postać w malutkiego pierożkowego bobaska. Obserwujemy ogromną radość z możliwości ponownego przeżycia macierzyństwa. Podsyłam Wam niespełna 3 minutową zapowiedź, ale polecam obejrzeć w pełnej 7 minutowej wersji. I właściwie zastanawiam się czy jest to wyłącznie film dla dzieci, czy raczej dla nas – matek.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

7. GDZIE JEST DORY

nasympatyczniejsza postać z bajek animowanych dla dzieci - film animowany który wzruszy dziecko i uczy co to jest przyjaźń

Zgaduję, że większość z Was i Waszych dzieci oglądało film Gdzie jest Dory. My znamy go niemal na pamięć, dlatego, kiedy zobaczyłam, że znajduje się na platformie Disney+ nie mogło go zabraknąć w moim zestawieniu najciekawszych filmów dla dzieci. Dory cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej, śmieszy, bawi i wzrusza. Według mnie to jedna z najsympatyczniejszych postaci z bajek animowanych dla dzieci i jedocześnie z nielicznych bajek, które mogłabym z moimi dziećmi oglądać wielokrotnie i nigdy nam się nie znudzi. Zadziwiający jest fakt, że to właśnie Gdzie jest Dory, a nie pierwsza część z tej serii pt. Gdzie jest Nemo tak nas zachwyciła. Gdzie jest Dory to film animowany, który wzruszy dziecko i uczy jak ważna jest w życiu przyjaźń i rodzina.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

8. VAIANA SKARB OCEANU

wzruszające filmy dla dzieci z morałem na Disney+

Zanim obejrzałam z dziećmi  Vaiana Skarb Oceanu , córka wielokrotnie puszczała nam piosenkę „Pół kroku stąd” do polskiej wersji językowej najnowszej kinowej animacji ze studia Disney w wykonaniu Natalii Nykiel. Mam wrażenie, że to jedna z najlepiej dobranych piosenek polskich artystów do bajki animowanej, a znamy wiele podobnych przykładów. Vaiana to odważna młoda dziewczyna, która ma jeden cel – wyrusza w pełną niebezpieczeństw wyprawę, aby ocalić rodzinną wyspę, którą kocha całym sercem. Vaiana Skarb Oceanu to przygodowy film animowany, który pokazuje, że życie niesie wiele niespodzianek i nie trzeba bać się przeciwności losu. Dla wrażliwców (również dorosłych) polecam chusteczki.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

9. RAYA I OSTATNI SMOK

gdzie obejrzeć Raya i ostatni smok - najciekawsze ilmy dla dzieci

Raya ostatni smok można już pooglądać na Disney+ Jest to bardzo ciekawy, animowany film dla dzieci nieco starszych, celowałaby w wiek 7+ Uczy jak istotne jest w życiu zaufanie i wzajemna współpraca. Cenię, że kolejny raz Disney nie skupia się tylko na tym, co amerykańskie, ale pokazuje kulturę Azji południowo-wschodniej i przenosi widza w mityczny świat epickiej Kumandry. w której 500 lat temu żyły w harmonii smoki i ludzie. Bajeczne stwory poświęciły się aby ocalić ludzkość. Po setkach lat jednak zło powróciło. Samotna wojowniczka Raya pragnie przywrócić światło swojej krainie i odnaleźć ostatniego smoka.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

10. DZWONECZEK

W jakiej kolejności oglądać film Dzwoneczek - 6 filmów o Dzwoneczku - wesołej i sympatycznej wróżce z Nibylandii

Dzwoneczek to wdzięczna i przesympatyczna mała wróżka, czasem krnąbrna, która mieszka w Przystani Elfów. Według mnie seria filmów o Dzwoneczku to jedna z najlepszych bajek dla dzieci. Mamy tu przygodę, przyjaźń, moc wiary, zaufanie, a dodatkowo dużą szczyptę magicznego pyłu. Gdybym miała ustawić, które bajki najbardziej kochamy i które warto pooglądać, to Dzwoneczek zaraz uplasował by się w pierwszej trójce najpiękniejszych bajek dla dzieci.

Na Disney+ mamy do dyspozycji całą serię filmów z udziałem przebojowej wróżki, które możemy oglądać według kolejności:

 1. Dzwoneczek 
 2. Dzwoneczek i zaginiony skarb 
 3. Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł
 4. Dzwoneczek i uczynne wróżki
 5. Dzwoneczek i tajemnica piratów
 6. Dzwoneczek i bestia z Nibylandii

Ciekawe filmy dla dzieci na Disney+ - co warto pooglądać z dzieckiem na Disney+

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

11. WALL·E

wartościowe bajki dla dzieci

Mimo, że Wall-E ma już prawie 15 lat jest to film animowany o tyle ponadczasowy, że nie mogłam go pominąć w tym zestawieniu. Wall-e to piękna, a zarazem subtelna historia o rodzącej się miłości pomiędzy dwoma robotami. Praktycznie film jest pozbawiony dialogu, ale to jeszcze wzmacnia doznania widza. Wspaniały, zabawny film dla całej rodziny.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

12. KSIĘGA DŻUNGLI

najlepsza ekranizacja Księga Dżungli - najlepszy film dla całej rodziny - najciekawszy film familijny

Księga Dżungli  – wspaniała, poruszająca historia o chłopcu wychowanym w dżungli. Treść zapewne dobrze jest Wam znana, jednak wersja , którą serwuje nam Disney jest niesamowita! Moje córki nie mogły długo uwierzyć, że jest to TYLKO film i nie ma możliwości, aby narodziła się tak zażyła przyjaźń między dzieckiem, a dzikimi mieszkańcami lasu. Do wyboru oczywiście mamy na platformie Disney+ kilka różnych wersji Księgi Dżungli – dla starszych i młodszych dzieci. 

księga dżungli - różne wersje - film animowany dla dzieci Disney

ZWIASTUN, który ja Wam polecam – do obejrzenia tutaj.

13. ODLOT

bajka o spełnianiu marzeń, jak ważna jest przyjaźń - film animowany Odlot na Disney plus

Wspaniały film familijny, który pokazuje, że warto biec za marzeniami przez całe życie i jaką wartość ma przyjaźń. Odlot to pozycja, którą nie można przeoczyć. Muzyka skojarzyła mi się ze starymi produkcjami Disneya, ale jest z pewnością bardzo dobra i doskonale zrobiona produkcja Disney / Pixar. Emerytowany sprzedawca balonów spełnia swoje marzenie i dzięki tysiącom balonów unosi się wraz ze swym domem do nieba. Nie wie, że na pokładzie ma pewnego pasażera na gapę.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

14. ZAPLĄTANI

Zaplątani bajka dla dzieci na disney plus - zestawienie najlepszych bajek dla dzieci na Disney+

Zaplątani to bardzo zabawny film animowany dla dzieci. Dedykowałabym go dla nieco starszej widowni od 7+ aby w pełni zrozumieć dialogi i móc zrozumieć głębie i przekaz. Zamknięta w wierzy przez przybraną matkę Roszpunka o bajecznie długich włosach, korzysta z okazji i przy wsparciu łotrzyka chce zobaczyć jak wygląda świat o którym marzy od wielu już lat. Co warto zaznaczyć, Roszpunka to nie delikatna księżniczka, ale krnąbrna i charakterna młoda dziewczyna o przebojowym usposobieniu.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

15. NAPRZÓD

przygodowy film dla 10 latka - film animowany dla starszych dzieci - film familijny przygodowy

Kiedy pooglądaliśmy z dziećmi  zapowiedź filmu Naprzód w kinie, wiedzieliśmy od razu, że ten film to wspaniała gratka. Film to prawdziwa przygoda, w której mamy do czynienia z magią, bajkowymi stworzeniami, ale też nie brak nowoczesnych dialogów i problemów życia codziennego. Obserwujemy również przemianę głównych bohaterów. Janko i Bogdan są elfami i w dniu 16 urodzin jednego z chłopców,  otrzymują wspólny prezent od swojego nieżyjącego taty. Jest to magiczny dar, który ma sprawić, że dojdzie do spotkania z tatem. Jednak, los płata im figla i pojawia sie tylko… pół rodzica. Nastolatkowe mają 24 godziny aby odnaleźć druga połówkę.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

16. RIO

Rio i Rio 2 - najlepsze bajki na Disney+ - filmy familijne na Disney Plus

RIO to egzotyczny brazylijski świat i przygody udomowionej papugi. Przezabawna historia o Blu, nielotnej papudze, która wyrusza z Monnesoty do Rio De Janeiro aby ratować swój gatunek – poznać piękną Jewel. Rio to film twórców Epoki Lodowcowej, więc możecie spodziewać się świetnej zabawy. Co więcej, na platformie Disney+ możemy obejrzeć Rio oraz Rio2. Zdarzę tylko tyle, że w drugim odcinku Blu i Jewel doczekali się trójki potomstwa i przenoszą się z bajecznego Rio do Amazonii, gdzie czeka na nich pewne odkrycie.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

17. NIEBIESKI PARASOL

Niebieski Parasol - krókie bajki dla dzieci na Disney+

Niebieski Parasol to 6 minutowy bajkowy majsersztyk. Przez kilka minut obserwujemy tlące się uczucie miedzy dwoma parasolkami, które poznają się w tłumie. Cała akcja rozgrywa się w deszczowym mieście. Film pokazuje nam masę emocji:  smutek, żal, radość, miłość, a wszystko w ładnej oprawie muzycznej. Film jest bardzo emocjonalny i ogląda się go niemal z zapartym tchem.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

18. MAŁA SYRENKA

ponadczasowe i najpiękniejsze bajki dla dzieci Disneya - kultowe bajki

Na Disney+ mamy możliwość obejrzeć aż 4 różne filmy Małej Syrenki. 

 1. Kultowa Mała Syrenka z 1989 roku, która do dziś zachwyca
 2. Mała Syrenka podzielona na 3 sezony, łącznie 30 odcinków
 3. Mała Syrenka Powrót Do Morza, w której Ariel i Eryk musza ukryć dziedzictwo swojej córeczki Melodii, aby ukryć ją przed mściwą siostrą Urszuli – Morganą (film z 2000 roku)
 4. Mała Syrenka III Dzieciństwo Ariel – losy Ariel i jej 6 zabawnych sióstr długo przed pojawieniem się księcia Eryka 

Mała Syrenka - ile wersji, który film jest najładniejszy

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

19. MIRACULUM

Miraculum BIedronka i Czarn Kot - odcinki i cały film na Disney + pełna wersja film animowany

Miraculum to wielki hit, uwielbiany przez dziewczynki w wieku 7-12 lat. Na Disney+ jest możliwość obejrzenia wszystkich odcinków, Pamiętnika oraz pełnego filmu Miraculum Zjednoczeni Herosi w Nowym Jorku. Filmy opowiadają o grupie nastolatków, z których na plan pierwszy wysuwa się tytułowa Miraculum o imieniu Marinette, która zmienia się w razie potrzeby w Biedronkę. Po cichu podkochuje się w koledze Adrien, który również ma możliwość transformacji w Czarnego Kota. Przy czym ani Marinette, ani Adrien o swoich drugich obliczach nie wiedzą. Starannie jest oddzielony świat szkoły i wspólnych przygód nastolatków od drugiego życia przyjaciół pod postacią bohaterów, które ratują ludzi z różnych opresji.

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

20. EPOKA LODOWCOWA

epoka lodowcowa w jakiej kolejności ogladać

Któż nie zna kultowej Epoki Lodowej! Teraz mamy możliwość pooglądać wszystkie odcinki po kolei! A jest ich aż 9, w tym dwa wyprodukowane w 2022roku!

Epoka Lodowcowa – w jakiej kolejności oglądać:

 1. Epoka lodowcowa (2002 r.)
 2. Epoka lodowcowa 2: Odwilż (2006 r.)
 3. Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów (2009 r.)
 4. Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów (2012 r.)
 5. Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie (2016 r.)
 6. Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka (2011 r.)
 7.  Epoka lodowcowa: Wielkanocne niespodzianki(2016 r.)
 8. Epoka lodowcowa: Przygody dzikiego Bucka (2022r.)
 9. Epoka lodowcowa: Przygody scrata – sezon 1 – 6 odcinków (2022r.)

Epoka Lodowcowa Disney+

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

21. KRAINA LODU

Kraina Lodu na Disney+ - wszystkie filmy

W końcu możemy całą historię sióstr z Krainy Lodu oraz śnieżnego Olafa poukładać po kolei. Na Disney+ mamy dostępne wszystkie wyprodukowane filmy na temat Elsy i Anny. Ciekawostką jest film (już nie koniecznie dla dzieci) na temat tworzenia filmu. Etapy jego powstawania, muzyka, wspaniali muzycy, graficy komputerowi itp

Do dyspozycji mamy:

 • KRAINA LODU
 • KRAINA LODU II
 • Kraina Lodu przygoda Olafa
 • Kraina Lodu Światła Północy (w wersji lego)
 • Chcę uwierzyć snom – jak powstała Kraina Lodu
 • Mit Opowieść z Krainy Lodu
 • Był sobie Bałwan
 • Gorączka Lodu

Kraina Lodu Disney+

ZWIASTUN – do obejrzenia tutaj.

Poniżej znajdziecie Spis Treści ↓ dzięki któremu łatwiej będzie Wam odnaleźć konkretna pozycję, wystarczy najechać na wybrany tytuł.

Natomiast pod Spisem Treści ↓ znajdziecie kilka innych propozycji filmów, również dla widzów dorosłych.

Mam nadzieję, że przypadło Wam do gustu moje zestawienie – Disney plus filmy dla dzieci21 najciekawszych bajek Disney