Chcąc oderwać dzieci od ekranów komputerów, telefonów i tabletów, potrzeba zapewnić im rozrywki. Czegoś, co zainspiruje i pozwoli na długi czas zająć się zabawą. Dogodnym rozwiązaniem jest inwestycja w specjalne stoliki oraz domki ogrodowe. Połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jakie zalety niosą ze sobą tego typu zabawki?

domek ogrodowy dla dziecka zabawka

Stoliki ogrodowe dla dzieci

Stolik, przy którym będzie się bawić dziecko, nie musi być nudny i zwyczajny. Powinien natomiast pobudzać do kreatywnej zabawy, być również bezpieczny w użytkowaniu. Cechy te łączą w sobie funkcjonalne stoliki dla dzieci, które mogą służyć także do przechowywania niektórych zabawek.

Kolorowe, kształtne, z przegródkami i możliwością złożenia blatu, by uzyskać równą powierzchnię pozwalającą na malowanie, rysowanie czy układanie puzzli. Lekkie, dzięki czemu nadają się do ustawienia w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, a w niepogodę do wykorzystania w warunkach domowych. Tego typu stoliki można znaleźć w ofercie Bazkar.pl.

 

wielofunkcyjne stoliki dla dzieci do zabawy

 

kreatywne stoliki dla dzieci

Tak naprawdę mamy na myśli zabawkę, która jest uniwersalna, bo skorzystają z niej najmłodsze pociechy, ale i starsze maluchy. Do zabawy wciągną bliskich i rówieśników, co pozwoli długi czas spędzić na świeżym powietrzu, bez patrzenia w ekran. Kolory i kształty pobudzają kreatywność, a to wpływa na prawidłowy rozwój każdej pociechy.

Domki ogrodowe

Jeszcze lepszą zabawę gwarantują domki ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Łatwe do złożenia i ustawienia w dowolnym miejscu. Gdy jest już poza sezonem lub ciepłym latem pogoda nie sprzyja, można je przenieść do domu i tam kontynuować zabawę.

Domki ogrodowe plastikowe są wystarczająco trwałe, a przede wszystkim atrakcyjne dla dzieci. Można je uzupełniać o dodatkowe elementy, na przykład niewielkie zjeżdżalnie. Ruchome elementy, drzwi czy okna, dają szansę na zabawę w prawdziwy dom. Kolorystyka i kształty działają na wyobraźnię, cieszą i poprawiają nastrój pociechom.

plastikowy domek do ogrodu dla dzieci

Jak wybierać stoliki i domki ogrodowe dla dzieci?

Zarówno stoliki do zabawy, jak i typowe domki ogrodowe, muszą być bezpieczne w użytkowaniu. Z tego względu należy zwracać uwagę na jakość wykonania. Mając dostęp do realnych produktów, łatwo sprawdzić, czy nic nie wystaje, nie ma elementów, które są zbyt małe i stwarzające ryzyko połknięcia. Podczas zakupów w sklepie internetowym, potwierdzenie bezpiecznej zabawy będą stanowiły odpowiednie certyfikaty czy atesty.

Produkty te należy ponadto dopasować do wieku dziecka i jego potrzeb. Dla najmłodszych sprawdzą się niewielkie domki ogrodowe z tworzyw, jednak kilkulatkowie mogą się w nich po prostu nie zmieścić, co zepsuje całą zabawę.

plastikowy domek z płotkiem do ogorodu

Nie bez znaczenia pozostaje funkcjonalność, prosty montaż i demontaż. Produkty, które są łatwe do złożenia i rozłożenia, można przenosić w dowolne miejsce. Nie trzeba martwić się o przechowywanie w porze, kiedy pada deszcz lub panuje ujemna temperatura.

Materiał, z jakiego wykonane są stoliki czy domki, to oczekiwania jakości i trwałości. Choć produktu z tworzyw nie należą do najdroższych, to jednak żaden rodzic nie chce co sezon zmagać się z koniecznością kupowania nowych zabawek tego typu. Stawiając na sprawdzonych producentów, można liczyć na odporność na uszkodzenia i trwałość, które nie wpłyną na skrócenie czasu użytkowania. Nawet, gdy za zabawę wezmą się żywiołowe maluchy, mające chęć trochę mocniej eksploatować swoje ulubione zabawki.

zabawki do ogrodu dla dziecka

Czas spędzany na świeżym powietrzu, w towarzystwie rówieśników, mając do dyspozycji uniwersalne i funkcjonalne stoliki oraz domki ogrodowe. Dla rodziców to okazja, by mieć chwilę dla siebie, ale również mieć na oku swoje pociechy. Dla dzieci zaś to praktycznie nieograniczone możliwości wymyślanych zabaw, a to wpływa na prawidłowy rozwój. Szczęśliwe dziecko? Ze stolikiem i domkiem ogrodowym – zdecydowanie tak!