Domowy kisiel domowy to idealny deser, kiedy mamy pod ręką garść owoców lub gesty sok przecierowy. Świetny na niezobowiązujące małe co nieco w zaciszu domowym, ale też exclusive na deser dla gości np. po obiedzie. Lekki, owocowy, zdrowy i po prostu pyszny.

domowy kisiel owocowy

Domowy kisiel owocowy najbardziej nam smakuje z malin lub mieszanki malin z borówkami. Jednak możecie go zrobić z dowolnych owoców lub gęstego soku. Moje dzieci są jednak wybredne i nie lubią pesetek z malin, dlatego napiszę Wa, jak ja je likwiduję 🙂

Nasz domowy kisiel owocowy jest prosto z malin z krzaczka z ogrodu. Dużą garść malin wrzucam do wyciskarki wolnoobrotowej, dzięki czemu, eliminuję wszelkie pestki. Dlatego domowy kisiel jest identyczny z tym, z torebki, ale o niebo zdrowszy!

Mój deser to spora porcja, bo dla 5 osób, więc jeśli nie potrzebujecie takiej ilości podzielcie wszystkie składniki na połowę.

– PRZEPIS NA DESER Z OWOCÓW –

– DOMOWY KISIEL OWOCOWY –

SKŁADNIKI:

  • 3 kubki malin lub innych owoców np brzoskwiń pokrojonych w kawałki
  • 3 szklanki wody
  • 4 łyżki cukru
  • 4 łyżki mąki ziemniaczanej

PRZYGOTOWANIE KISIELU:

Owoce wrzucamy do wyciskarki wolnoobrotowej. Jednak jeśli jej nie posiadacie, wrzućcie swoje owoce do garnka z pół szklani wody i zagotujcie. Kiedy zmiękną po prostu zblendujcie.

Gotowy przecier owocowy zalewamy 2 i pół szklanki wody i zagotowujemy z max 4 łyżkami cukru (w zależności jak bardzo lubicie słodki kisiel owocowy).

W pozostałej wodzie rozmieszamy 4 łyżki mąki ziemniaczanej.

Kiedy owoce zaczną wrzeć wlewamy identycznie jak w tradycyjnym kisielu z torebki – wodę z mąką.

Mieszamy i gotujemy do 2 minut.

deser z owoców dla dzieci - domowy kisiel owoowy

przepis na domowy kisiel z owoców

najlepszy kisiel owocowy

Domowy kisiel owocowy powinien mieć taką sama konsystencją jak ten gotowy ze sklepu. Jeśli macie zbyt soczyste owoce, zawsze możecie dołożyć mąką ziemniaczaną.

Życzę Wam pysznego domowego kisielu owocowego!