Uwaga! Książki o Emi nie są tylko dla dziewczyn! Bohaterami są również Super Chłopaki! Właśnie ukazała się kolejna książka Emi i Tajny Klub Superdziewczyn pt. Kociaki Adopciaki. Ta najnowsza lektura skierowana jest do każdego miłośnika czworonogów. Pokazuje, że w każdym z nas drzemie nutka empatii i chęci niesienia pomocy potrzebującym zwierzątkom. 

seria ksiażek przygodowych dla dziewczynek 7 lat - Emi i Tajny Klub Super Dziewczyn i Jednego Super Chłopaka

Zacznijmy od początku…

Kim jest Emi?

Emi to dziewczynka, która ma głowę pełną zwariowanych pomysłów. A ponieważ dziewczyny lubią tajemnice to pewnego dnia powstaje Tajny Klub Superdziewczyn, którego przewodnim hasłem staje się NIGDY WIĘCEJ NUDY! Szeregi klubu zasilają zwariowane koleżanki Emi i … pewien Super chłopak.

Emi Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka

o czym jest Emi i Tajny klub super dziewczyn

Informacje o serii książek o Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Pozostałych 16 Mega Faktów przeczytacie na stronie dedykowanej książkom o Emi napisanych przez Agnieszkę Mielech i zilustrowanych przez Magdalenę Babińską: tajnyklubsuperdziewczyn

Emi i tajny klub super dziewczyn i jednego super chłopaka

Nie tak dawno na łamach bloga opowiadałam Wam o wspaniałej serii książek dla dzieciEmi i Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, a dokładnie o najnowszej serii Dookoła Świata, w której to bohaterka z rodzicami i przyjaciółmi zwiedza Kalifornię, Nowy Jork oraz Szwecję. Seria  Dookoła Świata dedykowana jest wszystkim marzycielom i fanatykom dalekich podróży. Książki zachęcają do poznawania świata i „nieumyślnie” zakorzenia w młodym czytelniku wiele informacji i ciekawostek geograficznych. Całą recenzję możecie przeczytać, klikając na poniższe:

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn - książki dla każdej super dziewczyny (i nie tylko) - nowa seria Dookoła Świata - lądujemy w Szwecji

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka – nowa seria Dookoła Świata 

 

 

 

 

 

 

Nowa książka Agnieszki Mielech o Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn – KOCIAKI ADOPCIAKI

W maju bieżącego roku mamy przyjemność czytać kolejną pełną niesamowitych przygód książkę o Emi i jej przyjaciołach. Dla mnie i moich dzieci jest szczególna, gdyż opowiada o adopcji kociąt. Przez trzy wieczory z wielką przyjemnością czytałam moim dziewczynkom książkę o Emi. Dołączył nawet do nas mój syn, który też jest wielkim fanem Emi.

KOCIAKI ADOPCIAKI

… wszystko zaczęło się w momencie, kiedy mama Emi podjęła decyzję o zmiany pracy. Później wydarzenia posypały się lawinowo. Podczas spotkania Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka, w którym uczestniczyła Czekolada (labradorka) oraz Gilza (husky) pojawia się brat jednej z przyjaciółek Emi – Faustyny. Felek oświadcza, że zniknęła Fiola, ukochana podwórkowa kotka. Po długiej dyskusji, Emi wpada na pomysł, że szkolne koło miłośników zwierząt mogłoby pomóc w tej sprawie. Szybciutko też pada hasło, że tajne spotkanie będie na temat niesienia pomocy dla zwierząt i będzie nazywało się Projekt Zwierzęta.

Czy Fiolka się odnajdzie? Podpowiem Wam tylko tyle, że nowa książka jest pełna empatii w kierunku zwierząt i dużo w niej jest mowy na temat adopcji kociąt.

seria ksiażek przygodowych dla dziewczynek 10 lat - Emi i Tajny Klub Super Dziewczyn i Jednego Super Chłopaka

najnowsza ksiązka z serii o Emi i tajnym klubie superdziewczyn - najnowsza ksiązka Agnieszki Mielech

Kociaki Adopciaki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Agnieszka Mielech empik wilga allegro

kotek dachowiec rudyKsiążka bardzo nam przypadła do serca, gdyż jesteśmy wielkimi miłośnikami zwierząt, mamy 3 psy, 2 papugi oraz kota, który przybył do nas… znikąd. A tak serio – to kot przybłęda, który wybrał sam sobie nas wybrał. Przyszedł do nas 6 lat temu i z nami zamieszkał. Co więcej, w lecie ubiegłego roku, przybłąkał się do nas kolejny malutki, tym razem rudy koteczek, którego przygarnęła moja siostra.

 

 

 

 

 

 

Zachęcam do przeczytania całej serii przygód o Emi i jej przyjaciołach.

  • każda książka wnosi coś nowego
  • w sposób pośredni uczy dziecko nowych pojęć i poszerza horyzonty
  • w każdej książce młody czytelnik może się podpisać – ma na to wyznaczone specjalne miejsce 
  • w książce jest rozpiska – kto jest kim, aby się nie nikt nie pogubił, a zwłaszcza ten, kto czyta po raz pierwszy 
  • są też wydania specjalne dedykowane do serii o Emi np. komiks i szkolnik

książki Emi i tajny klub super dziewczyn Kociaki Adopciaki Dookoła świata

Najlepsze ksiązki dla 8 latki przygodowe, o przyjaźni o zwierzętach - Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn Kociaki Adopciaki połknęliśmy w 3 wieczory, nie mniej jednak mamy chrapkę na kolejne przygody o Emi i jej szalonych przyjaciół. Bardzo się cieszę, że seria o Emi zagościła w biblioteczce domowej moich dziewczyn, bo również Borys połknął bakcyla i zaprzyjaźnił się z bohaterami Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopakaka (choć w Kociaka Adopciakach jest więcej chłopaków 🙂 )

Ciekawa jestem jaka książeczka u Was ostatnio zagościła, może teraz dla odmiany nam coś polecicie?

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN ARTYKUŁ? UDOSTĘPNIJ: