Netflix to ogromna baza przeróżnych filmów familijnych dla dzieci od 7 roku życia. Nie mniej jednak, warto im się wcześniej przyjrzeć, zanim włączymy je własnemu dziecku. Utworzyłam ranking 10 najlepszych filmów familijnych do obejrzenia na kanale Netflix dla dzieci mniej więcej od 7 lat. Znajdziecie tu komedie, bajki z morałem, o zwierzętach, serialowe hity dla dzieci oraz wzruszające filmy familijne

najlepsze filmy familijne dla dzieci od 7 lat

 

– RANKING 10 NAJLEPSZYCH – 

(według mnie)

FILMÓW FAMILIJNYCH DLA DZIECI OD 7 LAT 

[ pod recenzja kilku pozycji filmowych dodałam przekierowanie na trailer – wystarczy kliknąć: do obejrzenia na Netflix]


WZRUSZAJĄCE FILMY FAMILIJNE DLA DZIECI

1. Cudowny chłopak

wzruszające filmy familijne

To nie jest film na Netflix, który możecie pooglądać sobie ot tak – nudzi mi się, to zerknę. Do jego obejrzenia przygotowywałam się emocjonalnie kilka dni. Moje dzieci też należą raczej do wrażliwców, więc projekcję tego wzruszającego filmu familijnego poprzedziłam rozmową o życiu, o wyjątkowych ludziach, o odmienności i przykrych rówieśnikach w szkole. Dopiero po tej dawce rodzicielskiej nauki pooglądaliśmy wspólnie Cudownego chłopaka (ja oczywiście z paczką chusteczek).

2. Ania, nie Anna

wzruszające filmy familijne netflix dla dziewczynek

Ania Shirley – bohaterka z moich snów, mój ideał z czasów kiedy miałam naście lat. Zwlekałam z pooglądaniem filmu ze 2 lata, obawiając się, że czar pryśnie i moje wyobrażenie o rudej dziewczynce zniknie. Po drugie nie byłam pewna, jak nowoczesny 9 latek z XXI wieku przyjmie tą opowieść. Spotkała mnie przemiła niespodzianka. Co więcej (zresztą tak jak się spodziewałam) moja niespełna 6 latka pooglądała razem z nami. Gdzieś u moich rodziców na stryszku mam wszystkie tomy książek o Ani z Zielonego Wzgórza i już nie mogę się doczekać momentu, kiedy przekaże je swoim córkom.

Do obejrzenia na Netflix.

3. Mowgli

wzruszające filmy familijne netflix

Któż z nas nie zna Księgi Dżungli? Tym razem, mamy okazję pooglądać niebywale wzruszający film familijny oparty na powieści Kiplinga, ukazujący rozdarcie człowieka – młodego chłopca miedzy dwoma światami. Widzimy wewnętrzną walkę i emocje. Czy Mowgliemu uda się odnaleźć własną ścieżkę i będzie w pełni szczęśliwy? Chłopiec nigdy nie czuł się w pełni częścią ani dżungli, ani cywilizowanego świata. Jest to piękna opowieść o chłopcu, który stał się legendą.

do obejrzenia na Netflix.

4. Święta Angeli

filmy dla dzieci netflix

O tym filmie animowanym wspominałam już w artykule – Najciekawsze bajki na Netlix.

Niezwykle emocjonująca, skierowana zarówno do chłopców i dziewczynek opowieść świąteczna. Jednak polecam ją również rodzicom. My jesteśmy tym filmem oczarowani. Dziewczynka wykrada Jezuska z kościoła, gdyż jest jej go bardzo żal i martwi się żeby nie zmarzł. Film nie jest długi, twa około 30 min, jednak jest na tyle wzruszający, że zapamiętamy go na długo.

Do obejrzenia na Netlix.

FILMY FAMILIJNE na NETFLIX – KOMEDIE

5. Wakacje Mikołajka

filmy familijne dla 7 latka netflix

Na tym filmie płakaliśmy ze śmiechu całą rodzinką. Rozśmieszyła nas pierwsza noc na wczasach, kiedy tato miał spać z „mamusią” (czyt. teściową), chłopak, który wszystko zjadał, co spotkał na swojej drodze (włącznie z lodami wyciągniętymi z piasku….), banda wakacyjna Mikołajka, która knuła różne plany… Jednak jak zawsze nasz bohater wychodzi cało z każdej opresji. Co więcej, film skusił mojego syna do przeczytania książki. Uważamy, że jest to doskonała komedia na Netlix dla całej rodziny.

6. Mali detektywi

film mali detektywi seriale dla dzieci i młodzieży

Czworo dzieci postanawia założyć agencję detektywistyczną. Czy dziecko potrafi być na tyle przekonujące, że ktokolwiek powierzy im swój problem? Czy będą potrafili pogodzić naukę w szkole ze swoją pasją? Powoli rośnie przyjaźń, a z nią pierwsze małe zlecenia. Ciekawy serial familijny na sympatyczne wspólne spędzenie czasu, składający się z 10 odcinków.

7. Seria niefortunnych zdarzeń

serial familijny dla młodzieży na netflix

Interesujący serial na Netflix dedykowany młodzieży, który doczekał się już kilku sezonów. Nieco mroczny, ale i zabawny. Dla młodych widzów o mocnych nerwach.  Łączący w sobie elementy dramatu, komedii, baśni, thrillera, a nawet kina szpiegowskiego. Bohaterami tego filmu familijnego jest trójka dzieci – Wioletka,  Klaus i Słoneczko, których nikczemny opiekun Hrabia Olaf zrobi wszystko, aby przejąć należny im spadek. Rodzeństwo musi przechytrzyć Hrabiego, skrywającego się pod różnymi przebraniami i pokrzyżować jego niecne plany.

Do obejrzenia na Netflix.

FILMY FAMILIJNE O ZWIERZĘTACH

8. Benju

FILMY FAMILIJNE ZE ZWIERZĘTAMI

Nigdy nie wiemy, kogo spotkamy na swojej drodze. Najlepszy przyjaciel czasem pojawia się praktycznie znikąd. „Benji” to wersja popularnej opowieści o kudłatym, sympatycznym piesku. Tytułowy bohater to najlepszy przyjaciel dwóch dzieci z rozbitej rodziny z Nowego Orleanu, który pomaga rozwiązać każdy problem. Kolejny raz przekonujemy się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka.

Do obejrzenia na Netflix.

9. Babe świnka z klasą

filmy o zwierzątkach failijne netflix

Czy poczciwa domowa świnka może zawojować serce 7 latka? Oczywiście! U nas zawojowała 4, 6 i 9 latków. Przesympatyczna Babe ma jedno marzenie – chciałaby zostać psem pasterskim. Przyjaciele z famy starają jej się w tym pomóc. Czy im się uda? Tego już Wam nie zdradzę. Ta urocza produkcja doczekała się kontynuacji. Powstał drugi film familijny o zwierzętach – Babe świnka w mieście.

10. Absurdalna planeta

Absurdalna-planeta- programy edukacyjne dla dzieci netflix

O tym filmie, a właściwie programie edukacyjnym pisałam w artykule – Bajki edukacyjne dla dzieci.

Jest to hit u nas w domu! Odcinki o dziwacznych stworach i podwodnych absurdach oglądaliśmy kilka razy i za każdym razem jesteśmy zachwyceni. Wspaniałe obrazy i zaskakujące dialogi przykuwają uwagę dzieci i dorosłych. Każdy program to nauka o życiu zwierząt, ich zachowaniu. Program jest dedykowany dla młodej widowni. W odróżnieniu od programu przyrodniczego – Nasza Planeta, jest dedykowany młodej widowni.


Podobne artykuły:

filmy animowane dla dzieci po polsku

Najlepsze filmy animowane dla dzieci po polsku

 

 

 

 

 

Najlepsze bajki na Netflix dla dzieci

Najlepsze bajki na Netflix dla dzieci

 

 

 

 

 

 

Życzymy Wam miłego oglądania. A może macie inne swoje top top – ulubione filmy familijne na Netflix?